Najciekawsze transfery – Lato 2021

Najciekawsze transfery – Lato 2021 post thumbnail image

Choć okienko transferowe pozostaje otwarte, do naszej Ekstraklasy zawitało już kilka ciekawych nazwisk.

Obecne transfery to powrót wielu dobrze nam znanych piłkarzy do rodzimej Ekstraklasy. Co więcej, w lidze pojawią się również nazwiska mniej znane szerszej publice, ale z szansą, by zaistnieć na naszych boiskach. Poniżej znajdziecie zestawienie nowych piłkarzy, których warto wziąć pod uwagę przy tworzeniu swoich składów do Fantasy Ligi.


Barry Douglas (Obrońca – Lech Poznań – 2.30) – Lewy obrońca poznańskiego Lecha jest dobrze znanym zawodnikiem w naszej Ekstraklasie, podczas swojego pierwszego pobytu w Kolejorzu, Barry zaliczył aż 16 asyst i dorzucił do tego 3 trafienia. Jego dobrze ułożona lewa noga może zapewnić dużo punktów graczom Fantasy.

Mahir Emreli ( Napastnik – Legia Warszawa – 3.30) – Jest to materiał na potencjalną gwiazdę ligi. Już podczas okresu przygotowawczego oraz eliminacji do Ligi Mistrzów, Emreli dał próbkę swoich umiejętności. Przebojowy zawodnik, który nie boi się dryblować oraz dobrze rozgrywa piłkę. W poprzednim sezonie zdobył w swojej lidze 18 bramek w 22 występach. Bardzo ciekawy zawodnik, którego warto obserwować.

Jan Kliment (Napastnik – Wisła Kraków – 1.90) – Były zawodnik młodzieżowej oraz dorosłej reprezentacji Czech. Status wielkiego talentu pozwolił mu na transfer do Stuttgartu, w którym co prawda kariery nie zrobił, ale mimo to, do Ekstraklasy trafia jako wartościowy zawodnik. Dla Klimenta poprzedni sezon był najlepszy w karierze pod względem liczy strzelonych bramek w jednym sezonie. Poprzednie rozgrywki w lidze czeskiej zakończył z 10 golami na liczniku oraz dorzucił do tego 5 asysty. Ciekawy napastnik, który nie tylko potrafi zdobyć bramkę, ale także potrafi zaliczyć asystę, co może zaowocować sporą liczbą punktów w Fantasy.

Matej Hanousek (Obrońca – Wisła Kraków – 1.90) – Kolejne ciekawe wzmocnienie Wisły Kraków. Były młodzieżowy reprezentant Czech, który może pochwalić się występami w Lidze Europy, a także w Jabloncu oraz Sparcie Praga. Lewy obrońca, który nie tylko dobrze broni, ale także posiada inklinację do gry ofensywnej, co może dać sporą liczbę asyst.

Lukas Podolski (Napastnik – Górnik Zabrze – 2.70) – Myślę, że tego zawodnika nie trzeba nikomu przedstawiać. Mistrz świata z 2014 w końcu spełnił swoją obietnicę i dołączył do drużyny z Zabrza. Jeżeli zdrowie dopisze, powinien zapewnić Górnikowi odpowiednią liczbę bramek w sezonie.

İlkay Durmuş (Pomocnik – Lechia Gdańsk – 2.00) – Piłkarz, który swojego rzemiosła uczył się na niemieckich boiskach, ma za sobą także występy dla młodzieżowej reprezentacji Niemiec oraz Turcji. Nowy lewy skrzydłowy Lechii poprzedni sezon spędził w Szkocji w klubie St. Mirren, w którym zaliczył 2 bramki i 3 asysty. Nie są to może rewelacyjne liczby, ale już podczas obecnego okresu przygotowawczego piłkarz dał się poznać z dobrego wyszkolenia technicznego oraz zdobył do tego dwie bramki.

Filip Balaj (Napastnik – Cracovia – 2.00) – Król strzelców poprzedniego sezonu ligi słowackiej. W 20 meczach ubiegłego sezonu ten rosły (193 cm) napastnik zdobył dla swojego zespołu 13 bramek. Balaj wydaje się więc idealnym rozwiązaniem problemów ze skutecznością drużyny Cracovii.

Anton Krywociuk (Obrońca – Wisła Płock – 1.90) – Reprezentant Azerbejdżanu oraz mistrz tego kraju z poprzedniego sezonu, lewy obrońca, który może zagrać także na środku defensywy, na papierze wydaje się konkretnym wzmocnieniem ekipy Nafciarzy. W poprzednim sezonie Anton zanotował 25 występów w lidze, w których zdobył 3 bramki oraz zaliczył 2 asysty.

Dor Hugi (Pomocnik – Wisła Kraków – 1.80) – Izraelski lewy pomocnik, z występami w juniorskich kadrach Izraela, poprzedni sezon spędził w austriackim zespole St. Polten, z którym co prawda spadł z ligi, ale udało mu się w 35 meczach zdobyć 8 bramek oraz 8 asyst. Bardzo przyzwoite liczby, jak na zawodnika z drużyny, która została zdegradowana do niższej klasy rozgrywkowej. Jeżeli utrzyma formę w nadchodzącym sezonie, może być dobrze punktującym zawodnikiem w Fantasy.

zdjęcie autorstwa Scott Graham z Unsplash.


Zapraszamy do naszej ligi. Przewidziane wyjątkowe nagrody (szczegóły wkrótce). Kod: 46cd25ce

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post