Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa Bez kategorii Budżetowe opcje, czyli „taniej się nie da”

Budżetowe opcje, czyli „taniej się nie da”

Budżetowe opcje, czyli „taniej się nie da” post thumbnail image

We wcześniejszych postach sugerowaliśmy Wam zakupowe opcje dotyczące szeroko pojętych wersji „Premium”. W niniejszym wpisie przyjrzymy się zatem dla odmiany takim wyborom, które są mniej oczywiste i z całą pewnością bardziej ryzykowne, ale które jednocześnie pozwalają na znaczne oszczędności.

Oczywiście miło byłoby przy tym, gdyby nasz wybór z przedziału cenowego 0.5 – 0.9 mln nie ograniczył się w swoich występach jedynie do rzucania w stronę kamer szelmowskiego uśmiechu z ławki rezerwowych, ale (za)punktował nie raz i nie dwa w ciągu całej rundy. Czy istnieją zatem jakieś sensowne opcje w tym przedziale cenowym? Wiemy, że na to czekaliście! Zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

Ławka rezerwowych im. Fantastycznego Skauta – jesień 21/22

Kolejność, w której przedstawimy nasze propozycje, nie jest przypadkowa. Staraliśmy się uszeregować tych piłkarzy względem ich szans na bardziej regularną grę. Pamiętajcie jednak, że wszystkie te opcje są dość ryzykowne i nie powinniśmy spodziewać się po nich ogromnych zdobyczy punktowych.

Na najmozolniejszej misji. W poszukiwaniu Dziekońskiego, Kubicy i Biegańskiego!

Lewkot – ŚLĄ – [0.8] – pomocnik

Najpewniejsza opcja ze wszystkich. „Kozak” w oczach Magiery, pierwszy skład od końcówki poprzedniego sezonu. Podstawa również w całym okresie przygotowawczym. Lewkot to defensywny pomocnik, który dość często grywa również na stoperze. Nieidealna sytuacja dla graczy Fantasy, ale na Kubicę nikt nie narzekał.


Terpiłowski – BBT – [0.7] – pomocnik

Wszystko wskazuje na to, że będzie miał pierwszy skład w drużynie beniaminka. Co ważne – jest zawodnikiem znacznie ofensywniejszym niż Lewkot. W poprzednim sezonie występował w Górniku Polkowice, gdzie strzelił osiem goli i zanotował cztery asysty! Teraz również jest w świetnej formie – zdobył trzy bramki w sparingach. Jest młodzieżowcem, co też działa na jego korzyść. W piątek, przed startem pierwszej kolejki, dowiemy się, czy na pewno wychodzi w pierwszej 11-tce.


Szcześniak – GKŁ – [0.5] – obrońca

Górnik Łęczna, do momentu pisania tekstu, zagrał jeden sparing, który przegrał 0:4. Trudno zatem wiele wywnioskować na temat pierwszego składu zielono-czarnych. Wiele wskazuje jednak, że to Kryspin Szcześniak będzie młodzieżowcem beniaminka. Jako jeden z niewielu wyszedł w tym meczu zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Co więcej, w ciągu całego meczu, zagrał jeszcze tylko jeden zawodnik poniżej 21 roku życia – Król (0.9).


Majchrowicz – RAD – [0.5] – bramkarz

Z ostatniej chwili! Jak czytamy na Legia.Net: „Wobec urazu Miszty, Kochalski wrócił do Legii. Stołeczny klub zgłosił go już do rozgrywek ekstraklasy.” Co to dla nas oznacza? Że odszedł pierwszy bramkarz Radomiaka i pojawiła się pierwsza budżetowa opcja na tej pozycji! Nie mamy 100% pewności kto zastąpi Kochalskiego w bramce i czy nie zostanie dokupiony nowy golkiper. Póki co, najwięcej w sparingach grywał Majchrowicz i według różnych źródeł to on ma być pierwszym młodzieżowcem i GK beniaminka. Przed sezonem minuty dostawał też Szpaderski (1.0), ale on niedługo skończy 23 rok życia i raczej ma słabszą pozycję w klubie.


Łakomy – ZAG – [0.7] – pomocnik

Łakomy grał w każdym sparingu Zagłębia. Często występował w pierwszym składzie, momentami można było odnieść wrażenie, że będzie pełnił rolę młodzieżowca, a Kruk (1.5) usiądzie na ławce. Problem polega na tym, że do Zagłębia dołączył trener Żuraw i on może zaplanować to zupełnie inaczej. A póki co ekstraklasowe doświadczenie większe ma Kruk. Oczywiście może grać jeden i drugi, ale w dalszym ciągu trudno wyciągać wnioski, nie znając planu nowego szkoleniowca.


Sadłocha – STM – [0.7] – napastnik

A mogło być tak pięknie. Przed przyjściem Sitka (1.4) do Stali wiele wskazywało, że to Sadłocha będzie pierwszym młodzieżowcem Mielczan. Teraz sytuacja nieco się skomplikowała, choć wciąż jest nadzieja, że były zawodnik RC Lens złapie trochę minut. Przemawia za nim forma z okresu przygotowawczego: dużo gry w pierwszym składzie i dwie bramki strzelone. Poza zamkniętym sparingiem na koniec obozu (nie znamy składu) Sitek nie grał w żadnym z tych meczów. Gdyby nie był w pełni gotowy na pierwszą kolejkę… zobaczymy w piątek o 17:00.


Kałuziński – LGD – [0.8] – pomocnik – pograł trochę w sparingach, ale konkurencja w środku duża. Minuty, ale nie pierwszy skład.

Sobol – WIS – [0.5] – napastnik – mógł być Szymczakiem, z początku poprzedniej rundy, ale chyba nici z tego. Na ataku testowany jest Hugi, Kliment niedługo wróci. No ale w sparingach trochę pograł.

Małek – WAR – [0.5] – obrońca – trzeci stoper Warty, drugi młodzieżowiec. Tylko tyle i aż tyle. Niewiele brakuje do punktowania, ale to „niewiele” może sprawić, że w tej rundzie nie pogra nic.

Toporkiewicz – JAG – [0.5] – napastnik – niby wszystko pięknie: Jaga nie ma napastników droższych niż 1.2, a i on (Trubeha) nabawił się jakiegoś urazu. W rzeczywistości jednak, nie spodziewamy się, żeby podstawową 9-tką miał być młodzieżowiec, Toporkiewicz. Dużo bardziej prawdopodobne przesunięcie tam Imaza lub Cernycha.

Warchoł – WPŁ – [0.9] – pomocnik – ładnie strzelał w rezerwach Legii, chwalony po transferze do Płocka. Naszym zdaniem ma potencjał na kilka bramek w skali sezonu, ale wszystko zależy od tego, która z 10tek będzie dawała się zmieniać (lub jak szybko połamie się Wolski).

Struski – JAG – [0.9] – pomocnik – potencjał na minuty, nic więcej.

Fornalczyk – POG – [0.5] – pomocnik – potencjał na minuty, nic więcej.

Kozubal – LPO – [0.5] – pomocnik – potencjał na minuty, nic więcej.

Zaucha – CRA – [0.7] – pomocnik – potencjał na minuty, nic więcej.

Gendera – PIA – [0.5] – obrońca – potencjał na minuty, nic więcej.

Palacz – LPO – [0.5] – obrońca – przed plotkami o ściągnięciu Gian Filippo Felicioli, Palacz był jednym zmiennikiem Douglasa.

Galara – STM – [0.8] – pomocnik – potencjał na minuty, nic więcej.

Szota – WIS – [0.8] – obrońca – potencjał na minuty, nic więcej.

Zdjęcie główne autorstwa Senad Palic z Unsplash

Zapraszamy do naszej ligi. Przewidziane wyjątkowe nagrody (szczegóły wkrótce). Kod: 46cd25ce

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post