Terminarz Fantasy Ekstraklasa. [GW4-8]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa. [GW4-8] post thumbnail image

Uwaga mamy znaczącą zmianę w terminarzu od 4 kolejki. Dochodzi nam do zestawienia aktualna forma drużyn.

Jako, że 16 drużyn rozegrało już po 3 mecze możemy z czystym sumieniem zaciągnąć do terminarza aktualną dyspozycję. (LEG-ZAG przełożone = dajemy po 1pkt jednej i drugiej drużynie, żeby było sprawiedliwie).
Zmienia nam to podział sił w rankingu najtrudniejszy/najłatwiejszy przeciwnik. W kategorii TABELA nadal patrzymy na klasyfikację końcową poprzedniego sezonu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z [GW4-8]

Na początek krótka legenda:
TOTAL – suma trudności pięciu najbliższych kolejek
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę (0-5pkt)
FOR+TAB – średnia z formy i tabeli (główny współczynnik poziomu drużyny)
H – home tj. mecz u siebie
A – away tj. mecz na wyjeździe

Do drużyn z najtrudniejszym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Pogoń Szczecin – 0pkt.
Raków Częstochowa – 0,5pkt.

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Jagiellonia Białystok – 1pkt.
Legia Warszawa – 1pkt.
Śląsk Wrocław – 1pkt.
Warta Poznań – 1pkt.
Lechia Gdańsk – 1,5pkt.
Lech Poznań – 1,5pkt.

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Piast Gliwice – 2pkt.
Zagłębie Lubin – 2pkt.

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Wisła Kraków – 3pkt.
Wisła Płock – 3pkt.
Górnik Zabrze – 3pkt.
Radomiak Radom – 3,5pkt.

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Cracovia – 4,5pkt.
Bruk-Bet T. – 4,5pkt.
Stal Mielec – 4,5pkt.

A do najłatwiejszych zakwalifikowaliśmy:
Górnik Łęczna – 5pkt.


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 4-8.


Do drużyn z najlepszym terminarzem wskakuje Jagiellonia i Pogoń. Nieznaczny spadek w zestawieniu notuje Raków. Jednak wszystkie w/w drużyny mają tylko po jednym cięższym przeciwniku (z Poznania) w najbliższych kolejkach. Wydaje się, że to odpowiedni czas na zakup zawodników tych drużyn do Fantasy Ekstraklasa. Warto jedynie pamiętać, że Raków ma jeszcze mecze w Europie co powoduje oczywistą rotację przez trenera Papszuna.

Zwracamy uwagę na Wisłę Kraków, która ma dwa fajne mecze przed sobą, a później wkracza w trudny terminarz. Pozbywamy się Yeboaha, Klmenta i spółki? Nieciekawie natomiast wygląda sytuacja w najbliższych meczach dla Cracovii i Termaliki. Raczej byśmy odradzali zawodników z tych zespołów, gdyż zarówno terminarz słaby, jak i forma delikatnie mówiąc nie najlepsza.

Jedną z niżej notowanych drużyn jest Lech Poznań, który ma przed sobą Termalikę i zaczną się kłopoty (no chyba że będziemy wyznawali tutaj zasadę Form over Fix?). Zestawienie zamykają Górnik Zabrze oraz Radomiak Radom. W przypadku drużyny z mazowieckiego wszystkie mecze wydają się trudne, z drugiej strony punkty zdobyte z Lechem i Legią mogą napawać dużym optymizmem.


Powodzenia i zielonych strzałek dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post