Terminarz Fantasy Ekstraklasa. [GW7-11]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa. [GW7-11] post thumbnail image

Aktualizujemy podział sił pod względem FORMA w rankingu najtrudniejszy/najłatwiejszy przeciwnik (średnia punktów z trzech ostatnich meczy w lidze). W kategorii TABELA bierzemy pierwszy raz pod uwagę aktualną sytuację w tabeli Ekstraklasy. Problem pojawia się w momencie zwrócenia uwagi na ilość rozegranych meczów poprzez drużyny z naszej Ekstraklasy.

Dla przykładu Legia Warszawa dotychczas zdobyła 6pkt w 4 meczach a Warta Poznań także ma 6pkt ale 6 meczach. Jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

 

Zapraszamy do zapoznania się z [GW7-11]

Do drużyn z najtrudniejszym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Lech Poznań – 0pkt
Piast Gliwice – 0,5pkt

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Wisła Kraków – 1pkt
Pogoń Szczecin – 1,5pkt
Raków Częstochowa – 1,5pkt
Śląsk Wrocław – 1,5pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Górnik Zabrze – 2pkt
Górnik Zabrze – 2pkt
Lechia Gdańsk – 2,5pkt
Radomiak Radom – 2,5pkt
Stal Mielec – 2,5pkt
Cracovia – 2,5pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Legia Warszawa – 3pkt
Zagłębie Lubin – 3,5pkt
Wisła Płock – 3,5pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Jagiellonia Białystok – 4pkt

A do najłatwiejszych zakwalifikowaliśmy:
Bruk-Bet T. – 5pkt
Warta Poznań – 5pkt
Górnik Łęczna – 5pkt

Na początek krótka legenda:
TOTAL – suma trudności pięciu najbliższych kolejek
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę (0-5pkt)
FOR+TAB – średnia z formy i tabeli (główny współczynnik poziomu drużyny)
H – home tj. mecz u siebie
A – away tj. mecz na wyjeździe


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 7-11.


W powyższym zestawieniu najlepiej wypadają Górnik Zabrze i Zagłębie Lubin. Gdzie w kolejkach 8-9 trafiają na drużyny z najniższym współczynnikiem trudności (Termalikę i Wartę). Uprzedzając pytania o Wartę i jej niski współczynnik śpieszę wyjaśnić, że Warta w lidze zdobyła do tej pory 1pkt na mecz, do tego w 3 ostatnich meczach tylko 1 punkt – więc tak Warta powinna z punktu matematycznego mieć niską pozycję. Pod względem sportowym można dyskutować.
Wysoko w terminarzu Termalika jednak tutaj mówimy o zawodnikach, którzy są pod formą. Inaczej ma się sytuacja Piasta Gliwice, gdzie jest i forma i miejsce w tabeli jest satysfakcjonujące.

W środkowej części mamy dwie ciekawe opcje, krótkoterminowe co prawda ale zawsze to coś. Mowa tutaj o drużynach Wisły Płock i Jagiellonii Białystok (po dwa dość łatwe mecze w najbliższych dwóch kolejkach).

Legia Warszawa tym razem bardzo nisko. Mecze ze Śląskiem, Rakowem, Lechia i w kolejce 11 z Lechem Poznań nie będą należały do najłatwiejszych. Terminarz zamyka podobnie jak dwa tygodnie temu Wisła Kraków, która nie ma ani jednego łatwego przeciwnika.


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post