Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW7?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW7? post thumbnail image

Dodatkowy tydzień przerwy od Ekstraklasy pozwolił nam zapomnieć o poprzedniej kolejce. Szacunek dla tych, którzy trafili z kapitanem! Zdecydowanie nie było o to łatwo. W polskiej lidze tylko jedno jest pewne. Nigdy nie można być niczego pewnym! Mamy jednak nadzieję, że z naszą pomocą zminimalizujecie ryzyko nietrafienia z opaską kapitańską do minimum.


Imaz (dom, vs Stal) – stały bywalec! W poprzedniej kolejce Hiszpan nie zdołał zapunktować, ale nie stracił on naszego zaufania. Do Białegostoku przyjeżdża Stal, która zaczyna spisywać się coraz lepiej i dokonała kilku ciekawych wzmocnień. Nie zmienia to jednak faktu, że mielczanie są jednym z głównych kandydatów do spadku z ligi. „Duma Podlasia” nie zachwyca, jednak podopieczni Ireneusza Mamrota muszą gdzieś szukać punktów. Lepszych okazji niż mecz ze Stalą nie będzie wiele. Do „Jagi” dołączył niedawno Michał Żyro i może to nowy napastnik pomoże Imazowi dopisać kolejne oczka w klasyfikacji kanadyjskiej.


Vida (dom, vs Zagłębie) – jeszcze do niedawna Węgier był podobno najdroższym zawodnikiem Piasta w historii. Długo wydawało się, że w Gliwicach zdecydowanie przeszacowali potencjał tego zawodnika i nie był on wart takich pieniędzy. Ten sezon jest jednak dla Vidy przełomowy. Trzy gole i asysta w sześciu meczach. Całkiem sympatyczny wynik. Teraz do Gliwic przyjeżdża Zagłębie, które w ostatnich dwóch spotkaniach zaprezentowało się kiepsko i straciło aż siedem(!) bramek. Logika Ekstraklasy wskazuje na zwycięstwo „Miedziowych”, ale według nas punkty do swojego dorobku może dołożyć Vida.


Van Amersfoort (dom, vs Górnik) – kolejny debiutant w naszym zestawieniu! Wybór Holendra nie powinien jednak dziwić. Umówmy się, Cracovia nie jest zespołem porywającym tłumy, jednak „Pasy” stać na dobre punktowanie w lidze. Oprócz Alvareza architektem sześciu oczek w dwóch poprzednich spotkaniach jest właśnie Pelle. Gol w starciu z „Jagą” oraz dwa trafienia z Termaliką. Holender jest egzekutorem rzutów karnych w krakowskim zespole oraz świetnie gra głową. Patrząc na styl gry Dośro….Cracovii, zawodnik z takim atutem zawsze może trafić do siatki rywala.


Sekulski (wyjazd, vs Górnik Łęczna) – nie przecierajcie ekranów. Tak, umieściliśmy w propozycjach kapitańskich Łukasza Sekulskiego. Szybko śpieszymy z faktami. Dwie bramki w meczu z Zagłębiem. Dobra szansa, finalnie zmarnowana w starciu z Rakowem. „Nafciarze” nieźle zaprezentowali się w poprzednich spotkaniach i teraz jadą na mecz do Łęcznej. Na papierze Wisła jest faworytem tego starcia i warto się zastanowić nad jej zawodnikiem w kontekście opaski kapitańskiej. Nie przekonuje Was Sekulski? W pełni rozumiemy. Może Szwoch, Wolski oraz Warchoł bardziej zapracowali sobie na Wasze zaufanie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post