Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa Bez kategorii Taktyczny fikołek – dzikich kapitanów dwóch na punktującej ławce?

Taktyczny fikołek – dzikich kapitanów dwóch na punktującej ławce?

Taktyczny fikołek – dzikich kapitanów dwóch na punktującej ławce? post thumbnail image

W tej rundzie Fantasy Ekstraklasy mamy trzy dodatkowe aktywności:
– KAPITANÓW DWÓCH
– ŁAWKA PUNKTUJE
– DZIKA KARTA

Opisywać każdej z nich nie trzeba – wszystkie informacje są zawarte na TUTAJ.

Jak najlepiej wykorzystać aktywności to druga sprawa. Z tego co do tej pory wiemy to to, że mamy przełożony mecz w 5. kolejce Fantasy Ekstraklasa, a tym samym piłkarze Rakowa Częstochowa i Górnika Zabrze nie punktują.
Za to będą punktować podwójnie w kolejce, do której ten mecz zostanie dopisany. Na ten moment czekamy.
W normalnie rozgrywanej kolejce Ekstraklasy (co na początku rundy rzadko się zdarzało) punktuje nam 11 zawodników + 1 dodatkowy za kapitana. Do czego zmierzamy? Mianowicie do tego, że podczas podwójnej kolejki możemy ugrać dużo więcej niż punkty 12 zawodników.

Plan jest prosty. Załóżmy, że w kolejce nr 15 mamy dołączony w/w mecz. Zawodnicy Rakowa i Górnika zapunktują podwójnie i na to musimy się nastawić.
Przed kolejką nr 14 używamy DZIKA KARTA i układamy skład pod kolejkę nr 15 (koniecznie po 3 zawodników z w/w drużyn). W przypadku KAPITANÓW DWÓCH ławka rezerwowych nie będzie tak istotna. Natomiast na logikę jeżeli chcemy zagrać ŁAWKA PUNKTUJE musimy wyskrobać z budżetu 15 zawodników, którzy zagrają w kolejce nr 15.

Jaką aktywność użyć? Każdy z nas ma na pewno swoją hipotezę co będzie lepsze ale …
… zagranie ŁAWKA PUNKTUJE da nam punkty od 23 zawodników a PODWÓJNY KAPITAN da punkty od 21 zawodników.

Jak my to widzimy:

Wychodzi na to, że lepsze punkty możemy uzyskać grając ŁAWKA PUNKTUJE i tą aktywność zalecamy pozostawić sobie na podwójną kolejkę (oraz DZIKA KARTA na jeden tydzień przed). Daje nam to o 2 więcej możliwości na punkty.
Problem jest z budżetem (który jednak jest z gumy 🙂 i można nad nim pracować ): czy lepiej podczas DZIKIEJ KARTY wpakować całość w 11 grających zawodników, czy rozłożyć na 15 i zagrać ŁAWKA PUNKTUJE.
Tą decyzję pozostawimy Wam i chętnie usłyszymy w komentarzach jaki wy macie plan na podwójną kolejkę.


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

8 thoughts on “Taktyczny fikołek – dzikich kapitanów dwóch na punktującej ławce?”

   1. Siema Romek! 😀 Czyli nie byłem sam z ligi prywatnej ;> W każdym razie wcześniej była szansa żeby podciągnąć do/odskoczyć od większej ilości graczy niż po tym poście… Szkoda, ale cóż. Powodzenia Wszystkim!

  1. Regulamin gry mówi.
   Nie można użyć dwóch bonusów na jedną kolejkę.
   Więc teraz np DZK a na 18 kolejkę np Ławka

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post