Terminarz Fantasy Ekstraklasa. [GW8-12]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa. [GW8-12] post thumbnail image

Aktualizujemy podział sił pod względem FORMY w rankingu najtrudniejszy/najłatwiejszy przeciwnik (średnia punktów z pięciu ostatnich występów w lidze). W kategorii TABELA bierzemy pod uwagę aktualną sytuację w tabeli Ekstraklasy. Problem pojawia się w momencie nierównej ilości rozegranych meczów poprzez poszczególne drużyny.

Dla przykładu: Legia Warszawa nie rozegrała dotychczas wszystkich spotkań. Jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

 

Zapraszamy do zapoznania się z [GW8-12]

Do drużyn z najtrudniejszym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Lech Poznań – 0pkt
Śląsk Wrocław – 0pkt
Pogoń Szczecin – 0,5pkt

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Zagłębie Lubin – 1pkt
Raków Częstochowa – 1pkt
Radomiak Radom – 1,5pkt
Wisła Kraków – 1,5pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Piast Gliwice – 2pkt
Lechia Gdańsk – 2,5pkt
Górnik Zabrze – 2,5pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Stal Mielec – 3pkt
Cracovia – 3pkt
Legia Warszawa – 3pkt
Wisła Płock – 3pkt
Jagiellonia Białystok – 3,5pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Warta Poznań – 4pkt

A do najłatwiejszych zakwalifikowaliśmy:
Górnik Łęczna – 5pkt
Bruk-Bet T. – 5pk

Na początek krótka legenda:
TOTAL – suma trudności pięciu najbliższych kolejek
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę (0-5pkt)
FOR+TAB – średnia z formy i tabeli (główny współczynnik poziomu drużyny)
H – home tj. mecz u siebie
A – away tj. mecz na wyjeździe


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 8-12.


Dla formalności trzeba dodać, że mecz z 4 kolejki pomiędzy Rakowem a Radomiakiem zostanie rozegrany 29.09 czyli pomiędzy kolejką 9 a 10. Celowo nie umieszczamy go w terminarzu, gdyż punkty będą przypisane z tego meczu do zaległej kolejki.

W dzisiejszym terminarzu pozycję lidera zajmuje Zagłębie Lubin. Pod względem matematycznym nie ma w najbliższych kolejkach trudnego przeciwnika. Na podium plasują się także kolejno Lechia i Radomiak (drużyna z Radomia jednak najbliższa kolejka ze Śląskiem).

Warto zwrócić uwagę na najbliższe mecze Pogoni Szczecin, Górnika Zabrze oraz Rakowa Częstochowa. Wydaje się, że dla tych trzech drużyn kolejne spotkania nie będą stanowiły problemu (jeśli Legia potrzyma formę jaką prezentuje na mecz z Rakowem).

Na dnie tabeli znajdują się Wisła Płock i Jagiellonia Białystok. Dla obu drużyn jednak sugerowałbym wstrzymanie się z pozbywaniem się zawodników. W najbliższej kolejce grają między sobą – ktoś punkty musi dać 😊.
Wisła Kraków nadal zamyka zestawienie (jak poprzednio). Ciężkie mecze z Lechem i Pogonią powodują, że trzymanie zawodników z drużyny Białej Gwiazdy raczej nie będzie się opłacało.


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post