Terminarz Fantasy Ekstraklasa. [GW9-13]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa. [GW9-13] post thumbnail image

Aktualizujemy podział sił pod względem FORMY w rankingu najtrudniejszy/najłatwiejszy przeciwnik (średnia punktów z pięciu ostatnich występów w lidze). W kategorii TABELA bierzemy pod uwagę aktualną sytuację w tabeli Ekstraklasy. Problem pojawia się w momencie nierównej ilości rozegranych meczów poprzez poszczególne drużyny.

Dla przykładu: Legia Warszawa nie rozegrała dotychczas wszystkich spotkań. Jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

Zapraszamy do zapoznania się z [GW9-13]

Do drużyn z najtrudniejszym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Lech Poznań – 0pkt
Śląsk Wrocław – 0,5pkt

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Raków Częstochowa – 1pkt
Zagłębie Lubin – 1pkt
Górnik Zabrze – 1pkt
Lechia Gdańsk – 1,5pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Pogoń Szczecin – 2,5pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Radomiak Radom – 3pkt
Piast Gliwice – 3pkt
Cracovia – 3pkt
Wisła Kraków – 3pkt
Legia Warszawa – 3pkt
Wisła Płock – 3pkt
Stal Mielec – 3,5pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Górnik Łęczna – 4,5pkt
Jagiellonia Białystok – 4,5pkt

A do najłatwiejszych zakwalifikowaliśmy:
Warta Poznań – 5pkt
Bruk-Bet T. – 5pkt

Na początek krótka legenda:
TOTAL – suma trudności pięciu najbliższych kolejek
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę (0-5pkt)
FOR+TAB – średnia z formy i tabeli (główny współczynnik poziomu drużyny)
H – home tj. mecz u siebie
A – away tj. mecz na wyjeździe


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 9-13.


Dla formalności trzeba dodać, że mecz z 4 kolejki pomiędzy Rakowem a Radomiakiem zostanie rozegrany 29.09 czyli pomiędzy kolejką 9 a 10. Celowo nie umieszczamy go w terminarzu, gdyż punkty będą przypisane z tego meczu do zaległej kolejki.

Nadchodzi dobry czas dla liderującego tym razem w terminarzu Radomiaka Radom. Zielona autostrada składająca się z pięciu kolejnych spotkań, to chyba dobry czas na zakup Leandro czy któregoś z obrońców (np. Rossi, który ponoć ma zacząć strzelać gole po sfg, tak mówią kibice Radomiaka).
Celowo do jednego worka wrzucamy Lechia Gdańsk, Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin, Piast Gliwice, gdyż mają bardzo podobny współczynnik przeciwników. Dodajmy, że w zasadzie łatwych przeciwników. Pytanie nasuwa się oczywiste – jak zaprezentuje się Legia Warszawa, która występuje w ich terminarzu.

W środkowej części zestawienia na uwagę na pewno zasługują Zagłębie Lubin, Cracovia Kraków i Górnik Zabrze. Mając zawodników tych drużyn raczej odradzamy sprzedaż – szczególnie, że pierwsze trzy mecze dla tych zespołów powinny przynieść solidne punkty.

Nieciekawie wygląda sytuacja dla Wisły Kraków i Górnika Łęczna. Choć do Termaliki BB i Wisły Płock (zamykają zestawienie) im jeszcze daleko. W najbliższych dwóch spotkaniach problemy mogą mieć Warta Poznań, Jagiellonia Białystok oraz grająca w LE Legia Warszawa, która formą nadal nie przekonuje.


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post