Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW9?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW9? post thumbnail image

Powoli dobijamy do półmetka obecnej rundy! Gratulujemy wszystkim graczom, którzy w ubiegłej kolejce postawili na Mikaela Ishaka! W końcu konkretne punkty zawodnika o wysokim posiadaniu. Czy gracze, których zaprezentujemy Wam poniżej powtórzą świetny wynik Szweda? Tego zagwarantować nie możemy, jednak jak zwykle staraliśmy się wskazać najrozsądniejsze propozycje na daną kolejkę.


Ishak (wyjazd, vs Jagiellonia) – nie może być inaczej! Chyba najwięksi optymiści w Poznaniu nie spodziewali się takiej kanonady przed tygodniem. „Kolejorz” ograł Wisłę Kraków aż 5:0 i duży udział w tym okazałym zwycięstwie miał Mikael Ishak. Szwed popisał się dwoma trafieniami oraz asystą. Ekipa Macieja Skorży jedzie teraz do Białegostoku. Forma „Jagi”? Delikatnie mówiąc kiepska. Naprawdę ciężko znaleźć argumenty przeciwko napastnikowi Lecha z opaską kapitańską. Trzeba jednak pamiętać, że w Ekstraklasie nie takie niespodzianki wiedzieliśmy i wyniki w niej nieczęsto są nielogiczne. Można również wspomnieć, że „Kolejorz” czeka na zwycięstwo w Białymstoku od 2013 roku. Lepszego momentu na przerwanie złej passy może jednak długo nie być.


Zwoliński (wyjazd, vs Górnik Łęczna) – długo nie widzieliśmy w naszych propozycjach przedstawiciela Lechii. Gdańszczanie zaliczyli dobry start pod wodzą nowego szkoleniowca. Cztery oczka w dwóch meczach z niezłymi rywalami mogą napawać fanów „Biało-Zielonych” optymizmem. Swoją cegiełkę, a w zasadzie cegłę do zwycięstwa nad Piastem dorzucił Zwoliński. Napastnik Lechii zdobył jedynego gola we wspomnianym spotkaniu. Przeciwnikiem zespołu Tomasza Kaczmarka jest teraz Górnik Łęczna. „Duma Lubelszczyzny” nie prezentuje się dobrze w defensywie i uważamy, że może to wykorzystać popularny „Zwolak”. Wdzięczni Zwolińskiemu będą jego wszyscy posiadacze 🙂


Jimenez (wyjazd, vs Bruk-Bet Termalica) – niesamowicie regularny jest w ostatnich tygodniach Hiszpan. Jimenez w sześciu poprzednich meczach ligowych tylko raz nie znalazł drogi do bramki przeciwnika. Na dokładkę możemy dodać, że zawodnik „Trójkolorowych” trafił również do siatki Radomiaka w środowym spotkaniu Pucharu Polski. Górnik nie jest w tym sezonie mega skutecznym zespołem, ale niewątpliwie jest uzależniony od goli Jimeneza. Posada Mariusza Lewandowskiego w Bruk-Becie jest mocno zagrożona i nie zdziwimy się, jeżeli to właśnie Hiszpan przyczyni się bezpośrednio do zwolnienia byłego reprezentanta Polski.


Exposito (dom, vs Wisła Płock) – chyba najbardziej ryzykowna propozycja na ten tydzień. Wydaje się, że Exposito w końcu ustabilizował swoją formę na wysokim poziomie. Można pokusić się o takie wnioski patrząc na dorobek strzelecki Hiszpana w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Pięć bramek w ośmiu meczach daje snajperowi „Wojskowych” pozycję wicelidera w klasyfikacji strzelców naszej ligi. Śląsk mierzy się z Wisłą Płock, która jest do tej pory ciężkim zespołem do oceny. Podopieczni Macieja Bartoszka spisują się raczej przyzwoicie, ale mają też gorsze momenty i potrafią tracić sporo bramek.

Dodamy tylko, że artykuł był pisany przez meczem pucharowym Śląska. Erik Exposito znalazł się w wyjściowym składzie na to spotkanie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post