Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa Bez kategorii Podsumowanie 9. kolejki (z naszej perspektywy)

Podsumowanie 9. kolejki (z naszej perspektywy)

Podsumowanie 9. kolejki (z naszej perspektywy) post thumbnail image

Jak poszły nam przewidywania i ile punktów zdobył Wybór Skauta? Kto i dlaczego prowadzi w naszej lidze? Wszystkiego dowiecie się z tego tekstu.

Bardziej ogólne wnioski, w szczegółowym podsumowaniu każdego spotkania, przeczytacie w Fantastycznym Okiem – już jutro na stronie!

Przewidywane składy

Jak mówi stare chińskie przysłowie: ch***wo, ale stabilnie. No, może nie jest aż tak źle, więc zostańmy przy… stara bieda (?). Kolejny wynik poniżej 80%, ale kolejny lepszy od jakichkolwiek innych znanych nam przewidywań w Polsce. Skończyło się na 77%, więc prawdopodobnie jesteśmy dla siebie zbyt surowi. Wybaczcie, ambicja + oczekiwania z poprzedniej rundy (która była znacznie łatwiejsza, bo nie było w niej pucharowiczów i tylu transferów) robią swoje. PS trafił 73% (ich najgorszy wynik). Faktem jest, że czasem sami źle zrobimy research, a czasem zadania nie ułatwiają nam kluby, które manipulują informacjami, jakby szykowały się na finał ligi mistrzów, a nie zwykły mecz ligowy. Za przykład niech posłużą wypowiedzi trenera Probierza przed minioną kolejką.

PS Wierzcie nam lub nie, ale Radomiak przewidywaliśmy w tym tygodniu w pełni poprawnie (jak to zresztą często bywa – nasza najlepiej typowana drużyna, 93% skuteczności), a Maurides/Angielski to jedynie błąd grafika. To oczywiście tylko w ramach ciekawostki, bo liczy się to co na obrazku.

Wybór Skauta

Tym razem już bez przysłów, ale również dosadnie: bieda, choć wcale nie typowa. Jeszcze tydzień temu zajmowalibyśmy 28 miejsce w OR, a tym razem zdobyliśmy 38 punktów (mniej niż wynosi średnia). To pierwsza taka sytuacja i od opisywania tego boli serduszko. Czy musimy dodawać, że znowu na ławce zrobiliśmy fantastyczny wynik? Nie, nie mieliśmy Imaza. Lepiej! Na pierwszym slocie wylądował Pich (14 pkt), a dalej zasiedli Bartolewski i Getinger (2x 5 pkt). Ktoś powie, że punkty z ławki nie mają znaczenia i ten ktoś będzie miał rację. Mimo wszystko musicie wiedzieć, że sporo czasu poświęcamy rezerwowym, więc te wybory nie są przypadkowe i również mają służyć wsparciu Waszych drużyn (wybieramy TOP 15 na daną kolejkę!).

Antoine de Saint-Exupéry pisał, że to co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. W naszym przypadku sytuacja jest prostsza. Najważniejsze znajduje się na drugim planie, a więc odpowiednio w informacjach raportów i na ławce Wyboru Skauta. 😉

zdjęcie główne autorstwa Tetiana SHYSHKINA z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post