Podsumowanie 9. kolejki (z naszej perspektywy)

Podsumowanie 9. kolejki (z naszej perspektywy) post thumbnail image

Jak poszły nam przewidywania i ile punktów zdobył Wybór Skauta? Kto i dlaczego prowadzi w naszej lidze? Wszystkiego dowiecie się z tego tekstu.

Bardziej ogólne wnioski, w szczegółowym podsumowaniu każdego spotkania, przeczytacie w Fantastycznym Okiem – już jutro na stronie!

Przewidywane składy

Jak mówi stare chińskie przysłowie: ch***wo, ale stabilnie. No, może nie jest aż tak źle, więc zostańmy przy… stara bieda (?). Kolejny wynik poniżej 80%, ale kolejny lepszy od jakichkolwiek innych znanych nam przewidywań w Polsce. Skończyło się na 77%, więc prawdopodobnie jesteśmy dla siebie zbyt surowi. Wybaczcie, ambicja + oczekiwania z poprzedniej rundy (która była znacznie łatwiejsza, bo nie było w niej pucharowiczów i tylu transferów) robią swoje. PS trafił 73% (ich najgorszy wynik). Faktem jest, że czasem sami źle zrobimy research, a czasem zadania nie ułatwiają nam kluby, które manipulują informacjami, jakby szykowały się na finał ligi mistrzów, a nie zwykły mecz ligowy. Za przykład niech posłużą wypowiedzi trenera Probierza przed minioną kolejką.

PS Wierzcie nam lub nie, ale Radomiak przewidywaliśmy w tym tygodniu w pełni poprawnie (jak to zresztą często bywa – nasza najlepiej typowana drużyna, 93% skuteczności), a Maurides/Angielski to jedynie błąd grafika. To oczywiście tylko w ramach ciekawostki, bo liczy się to co na obrazku.

Wybór Skauta

Tym razem już bez przysłów, ale również dosadnie: bieda, choć wcale nie typowa. Jeszcze tydzień temu zajmowalibyśmy 28 miejsce w OR, a tym razem zdobyliśmy 38 punktów (mniej niż wynosi średnia). To pierwsza taka sytuacja i od opisywania tego boli serduszko. Czy musimy dodawać, że znowu na ławce zrobiliśmy fantastyczny wynik? Nie, nie mieliśmy Imaza. Lepiej! Na pierwszym slocie wylądował Pich (14 pkt), a dalej zasiedli Bartolewski i Getinger (2x 5 pkt). Ktoś powie, że punkty z ławki nie mają znaczenia i ten ktoś będzie miał rację. Mimo wszystko musicie wiedzieć, że sporo czasu poświęcamy rezerwowym, więc te wybory nie są przypadkowe i również mają służyć wsparciu Waszych drużyn (wybieramy TOP 15 na daną kolejkę!).

Antoine de Saint-Exupéry pisał, że to co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. W naszym przypadku sytuacja jest prostsza. Najważniejsze znajduje się na drugim planie, a więc odpowiednio w informacjach raportów i na ławce Wyboru Skauta. 😉

zdjęcie główne autorstwa Tetiana SHYSHKINA z Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post