Terminarz Fantasy Ekstraklasa. [GW10-14]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa. [GW10-14] post thumbnail image

Aktualizujemy podział sił pod względem FORMY w rankingu najtrudniejszy/najłatwiejszy przeciwnik (średnia punktów z pięciu ostatnich występów w lidze). W kategorii TABELA bierzemy pod uwagę aktualną sytuację w tabeli Ekstraklasy. Problem pojawia się w momencie nierównej ilości rozegranych meczów poprzez poszczególne drużyny.

Dla przykładu: Legia Warszawa nie rozegrała dotychczas wszystkich spotkań. Jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

Zapraszamy do zapoznania się z [GW10-14]

Do drużyn z najtrudniejszym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Raków Częstochowa – 0pkt
Śląsk Wrocław – 0pkt

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Cracovia – 1pkt
Pogoń Szczecin – 1pkt
Lech Poznań – 1pkt
Zagłębie Lubin – 1pkt
Lechia Gdańsk – 1,5pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
brak

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Radomiak Radom – 3pkt
Górnik Zabrze – 3pkt
Wisła Kraków – 3pkt
Stal Mielec – 3pkt
Legia Warszawa – 3pkt
Jagiellonia Białystok – 3pkt
Radomiak Radom – 3,5pkt
Wisła Płock – 3,5pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Piast Gliwice – 4,5pkt

A do najłatwiejszych zakwalifikowaliśmy:
Górnik Łęczna – 5pkt
Warta Poznań – 5pkt
Bruk-Bet T. – 5pkt

Na początek krótka legenda:
TOTAL – suma trudności pięciu najbliższych kolejek
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę (0-5pkt)
FOR+TAB – średnia z formy i tabeli (główny współczynnik poziomu drużyny)
H – home tj. mecz u siebie
A – away tj. mecz na wyjeździe


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 10-14.


Dla formalności trzeba dodać, że mecz z 4 kolejki pomiędzy Rakowem a Radomiakiem zostanie rozegrany 29.09 czyli pomiędzy kolejką 9 a 10. Celowo nie umieszczamy go w terminarzu, gdyż punkty będą przypisane z tego meczu do zaległej kolejki.

Na pierwszy rzut oka mamy informację, że siedem pierwszych drużyn z terminarza gra mecz u siebie. Warto to wziąć pod uwagę robiąc transfery. Na czele tym razem znajduje się drużyna nie imponująca formą w ostatnich meczach tj. Piast Gliwice. Trzy porażki z rzędu tej drużyny vs dobry rozkład przyszłych meczów. Co według was jest ważniejsze?
Wysoko (podobnie jak tydzień temu) znajdują się drużyny Lechii, Radomiaka i Rakowa, które na rozkładzie mają co najmniej trzech przeciwników z dolnej półki.

W środkowej części znajdziemy drużyny Lecha Poznań i Śląska Wrocław, które spotkają się w najbliższej kolejce. Ich pojedynek zapowiada się naprawdę ciekawie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na Cracovię Kraków oraz Zagłębie Lubin (po nie najlepszym początku rundy widać, że drużyny osiągnęły dobrą formę).
Stal Mielec, Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok – wrzucamy do jednego worka. Powód? Wszystkie grają pierwszy nie najłatwiejszy mecz na wyjeździe oraz są w dolnej części zestawienia.

Terminarz kończymy drużynami Warty Poznań, Termaliki B-B i Górnika Łęcznej z najniższym współczynnikiem trudności. Słaba forma, niska pozycja w tabeli, terminarz nie sprzyja. Oj chyba będzie ciężko o dobre punkty w Fantasy Ekstraklasie.


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post