Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW10?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW10? post thumbnail image

Zapowiada się przed nami trudna kolejka pod względem wyboru kapitana. U kilku zawodników ewidentnie widać zwyżkę formy. Jest w tej serii spotkań także paru zdecydowanych faworytów meczów. My wyjątkowo pokusiliśmy się o wskazanie aż pięciu propozycji kapitańskich. Serdecznie zapraszamy Was do przeczytania naszych wypocin!


Ishak (dom, vs Śląsk) – w poprzedniej kolejce logika Ekstraklasy po raz kolejny nie zawiodła! Lecha przegrał w Białymstoku 0:1, ale czy to wpływa na nasze postrzeganie zespołu Macieja Skorży? Absolutnie. Teraz do Poznania przyjeżdża Śląsk, który ma jedną z lepszych defensyw w lidze. Trzeba jednak zauważyć, że w poprzednim meczu ligowym wrocławianie nie zachwycili, mimo że wygrali 3:1. Ishak to wicelider klasyfikacji strzelców z sześcioma gola na swoim koncie. Szwed jest najczęściej uderzającym zawodnikiem w naszej lidze na bramkę rywala (dwadzieścia pięć prób) i w naszej ocenie będzie chciał w starciu ze Śląskiem podreperować swój dorobek.


Jimenez (dom, vs Wisła Płock) – po raz pierwszy od dłuższego czasu Jimenez zawiódł i nie zapunktował w ubiegłej kolejce. Znamy jednak umiejętności Hiszpana i ma on w dalszym ciągu nasz kredyt zaufania. Z przymrużeniem oka trzeba patrzyć na InStat Index, ale do tej pory snajper Górnika jest najlepszym napastnikiem Ekstraklasy według tej statystyki. „Trójkolorowi” zmierzą się z Wisłą Płock, która na wyjazdach nie zdobyła do tej pory nawet punktu! „Nafciarze” tracą w spotkaniach na terenie rywala sporo goli i może to wykorzystać Jimenez.


Van Amersfoort (dom, vs Stal) – grzechem byłoby nie umieścić w naszym zestawieniu Van Amersfoorta, który jest aktualnie liderem klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy. Nie ulega wątpliwości, że Holender jest w tym sezonie w gazie. Świadczą o tym statystyki. As w talii Michała Probierza aż dwadzieścia trzy raz uderzał w tym sezonie na bramkę rywala, z czego dwanaście razy celnie. Mecz ze Stalą na pewno nie będzie łatwy dla Cracovii, jednak jest to przeciwnik, z którym Van Amersfoort może zdobyć gola.


Ivi Lopez (dom, vs Warta) – forma strzelecka Iviego w ostatnim czasie robi wrażenie! Hiszpan trafiał do siatki rywala w ostatnich czterech meczach, jeżeli wliczymy tutaj starcie w Pucharze Polski ze Stalą Rzeszów. Po słabszym początku sezonie wydaje się, że pomocnik Rakowa w końcu doszedł do optymalnej dyspozycji. Praktycznie każdy rzut wolny wykonywany przez Iviego pachnie trafieniem! Warta, czyli niedzielny przeciwnik Rakowa nie ma ostatnio dobrego czasu i wyczuwamy tutaj szansę na punkty Hiszpana.


Parzyszek (dom, vs Górnik Łęczna) – nie ukrywamy, że przy tym wyborze kierujemy się głównie rywalem Pogoni. Chyba większość kibiców zgodzi się ze stwierdzeniem, że Górnik to najsłabszy zespół PKO Ekstraklasy. Łęcznianie stracili w dziewięciu meczach aż dwadzieścia dwa gole! Parzyszek trafił w tym sezonie jedynie raz, ale czy będzie lepsza szansa powiększenie dorobku? Chyba nie, dlaczego radzimy Wam wziąć pod uwagę również snajpera „Portowców”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post