Terminarz Fantasy Ekstraklasa. [GW11-15]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa. [GW11-15] post thumbnail image

Aktualizujemy podział sił pod względem FORMY w rankingu najtrudniejszy/najłatwiejszy przeciwnik (średnia punktów z pięciu ostatnich występów w lidze). W kategorii TABELA bierzemy pod uwagę aktualną sytuację w tabeli Ekstraklasy. Problem pojawia się w momencie nierównej ilości rozegranych meczów poprzez poszczególne drużyny.

Dla przykładu: Legia Warszawa nie rozegrała dotychczas wszystkich spotkań. Jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

Zapraszamy do zapoznania się z [GW11-15]

Do drużyn z najtrudniejszym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Lechia Gdańsk – 0pkt
Raków Częstochowa – 0pkt
Pogoń Szczecin – 0,5pkt
Śląsk Wrocław – 0,5pkt

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Lech Poznań – 1pkt
Zagłębie Lubin – 1pkt
Cracovia – 1,5pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Jagiellonia Białystok – 2pkt
Piast Gliwice – 2,5pkt
Górnik Zabrze – 2,5pkt
Stal Mielec – 2,5pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Radomiak Radom – 3,5pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:
Wisła Płock – 4pkt
Wisła Kraków – 4pkt
Bruk-Bet T. – 4pkt
Legia Warszawa – 4,5pkt

A do najłatwiejszych zakwalifikowaliśmy:
Górnik Łęczna – 5pkt
Warta Poznań – 5pkt

Na początek krótka legenda:
TOTAL – suma trudności pięciu najbliższych kolejek
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę (0-5pkt)
FOR+TAB – średnia z formy i tabeli (główny współczynnik poziomu drużyny)
H – home tj. mecz u siebie
A – away tj. mecz na wyjeździe


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 11-15.


Na pierwszy ogień idą Lech Poznań i Piast Gliwice, które mają na rozkładzie między innymi Legię Warszawę (przypominamy, że Legia przegrała 4 z 5 ostatnich meczów i nie możemy jej traktować jako trudnego rywala). Na najniższym stopniu podium w terminarzu znajduje się Lechia Gdańsk, która imponuje formą i na rozkładzie ma potencjalnie słabszych rywali.

Dla Rakowa Częstochowa trudne spotkanie w najbliższej kolejce ze Śląskiem Wrocław. W nagrodę za to dostają później Termalikę i Łęczną – chyba lepszego czasu na potrojenie Rakowa nie będzie. Zawodników Pogoni Szczecin teoretycznie czekają 2-3 niezłe mecze, po tym okresie terminarz staje się trudniejszy.

Gdybyśmy brali do zestawiania tylko trzy najbliższe mecze to Termalika BB miała by najgorszy „rozkład jazdy” w historii. Lechia, Raków, Śląsk – to zespoły z najtrudniejszym współczynnikiem. Na szczęście w kolejkach 14-15 widać zielone światełko. Na końcu mamy Legię Warszawę z katastrofalną formą oraz z słabym miejscem w tabeli Ekstraklasy. Do tego dochodzi rotacja z Ligą Europy oraz niekorzystny terminarz. Ryzykować? Moim zdaniem – nie warto!


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post