Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW11?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW11? post thumbnail image

Historyczna kolejka – nie polecamy Ishaka! Są za to inni, więc zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Zwoliński (wyjazd, vs B-B Termalica Nieciecza) – Lechia jest w gazie, a Zwoliński tę machinę napędza. 7 strzałów w meczu z Legią mówi samo za siebie. 7 to ogólnie szczęśliwa liczba dla Zwolaka – w poprzednich trzech kolejkach za każdym razem przynosił nam tyle punktów. I choć rzadko takie serie trwają w nieskończoność to mecz w Niecieczy jest doskonałą okazją, aby ją kontynuować.

Jimenez (dom, vs Wisła Kraków) – najlepiej punktujący napastnik ligi. Poprzednio: 7/5 strzałów + 4 stworzone okazje = gol i dwie asysty. Górnik imponuje formą w meczach domowych i choć Wisła niedawno dawała przebłyski lepszej gry to nie przekładało się to na konkretne wyniki. Jimenez to napastnik, którego stać na bramkę w każdym meczu, a że Biała Gwiazda nie ma zbyt szczelnej defensywny (najlepszym przykładem niech będzie ostatni „popis” Kieszka) to Hiszpan będzie miał okazję na fajne punkty.

Ivi Lopez (wyjazd, vs Śląsk Wrocław) – 28 punktów w trzech ostatnich meczach. Najwięcej strzałów spośród wszystkich ligowców. Imponująca forma Rakowa. Problemem może okazać się to, że Ivi najgroźniejszy jest w tym sezonie po stałych fragmentach gry (wszystkie bramki i asysty po uderzeniach ze stojącej piłki). Śląsk natomiast jest najrzadziej tracącą w ten sposób drużyną ligi (2 gole). Niemniej jednak Hiszpan ma potencjał punktowy w każdym meczu (zwłaszcza, że z Wartą był naprawdę bliski przerwania serii punktów zdobywanych ze sfg).

van Amersfoort (dom, vs Warta Poznań) – zupełnie niewidoczny w meczu ze Stalą, choć tam się działo wyjątkowo dużo. Czas na kolejny dobry występ? Dlaczego nie! Najmocniejszym argumentem przemawiającym za Holendrem jest… słabość Warty. Swojska Banda nie istniała w meczu z Rakowem i trudno uwierzyć, że teraz się to odmieni. Cracovia pokazała charakter w meczu ze Stalą i choć nie zagrała idealnego meczu to stwarzała sobie wiele sytuacji. Pelle w dalszym ciągu jest liderem strzelców, a pamiętając, że oddał w tym sezonie więcej strzałów od m.in Jimeneza możemy mieć nadzieję, że jeszcze kilka bramek zdobędzie.

Imaz (dom, vs Radomiak Radom) – trzeci Hiszpan w naszym zestawieniu i trzeci, który trafił tu przede wszystkim ze względu na indywidualne umiejętności, a nie terminarz. Radomiak wbrew pozorom nie jest łatwym przeciwnikiem, ale też znaczenie będzie miało miejsce rozgrywania tego spotkania. Imaz strzelił Lechowi i Zagłębiu. Dlaczego miałby nie powtórzyć tej sztuki przeciwko Radomiakowi?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post