Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW12-16]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW12-16] post thumbnail image

Aktualizujemy podział sił pod względem FORMY w rankingu najtrudniejszy/najłatwiejszy przeciwnik (średnia punktów z pięciu ostatnich występów w lidze). W kategorii TABELA bierzemy pod uwagę aktualną sytuację w tabeli Ekstraklasy. Na prośbę odbiorców dodajemy kolejne dane do poziomu współczynnika trudności (pozycja z sezonu 20/21 i dodatek – opisany poniżej w legendzie). Wszystko po to aby jak najlepiej odwzorować współczynnik trudności przeciwnika.

Celowo umieszczamy w tym wpisie dwie wersje terminarza po to żeby się dowiedzieć, która z wersji według Was jest realniejsza/czytelniejsza/lepsza. Zachęcamy do komentowania i udziału w ankiecie jaką przeprowadzimy na TT.

Problem pojawia się w momencie nierównej ilości rozegranych meczów poprzez poszczególne drużyny. Dla przykładu: Legia Warszawa nie rozegrała dotychczas wszystkich spotkań. Jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

Zapraszamy do zapoznania się z [GW12-16]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lech Poznań – 0,3pkt
Raków Częstochowa – 0,3pkt
Lechia Gdańsk – 0,3pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Zagłębie Lubin – 1,1pkt
Pogoń Szczecin – 1,3pkt
Cracovia – 1,8pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Śląsk Wrocław – 2pkt
Jagiellonia Białystok – 2pkt
Stal Mielec – 2,5pkt
Górnik Zabrze – 2,9pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Piast Gliwice – 3,2pkt
Wisła Kraków – 3,2pkt
Wisła Płock – 3,5pkt
Legia Warszawa – 3,6pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Radomiak Radom – 4,1pkt
Bruk-Bet T. – 4,2pkt
Górnik Łęczna – 4,5pkt
Warta Poznań – 4,6pkt

Na początek krótka legenda:

TOTAL – suma trudności pięciu najbliższych kolejek
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę (0-5pkt)
20/21punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 (0-5pkt)
DODATEK suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20% (0-5pkt)
SUMA suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie
A – away tj. mecz na wyjeździe


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 12-16 WERSJA NOWA


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 12-16 WERSJA POPRZEDNIA

Na podstawie nowej wersji terminarza najlepiej wyglądają mecze Lecha Poznań, kolejni przeciwnicy Wisła P, Stal i Łęczna to zdecydowanie zespoły, które powinny dostarczyć dobre punkty zawodnikom z Poznania. Na drugiej pozycji plasuje się Piast Gliwice z teoretycznie trzema łatwiejszymi meczami (w tym Legia). Na ostatnim miejscu podium znalazła się Wisła z Płocka, która na pierwszy ogień ma wyjazd na Lecha a później już z górki.

Ciekawą pozycję zajmuje Radomiak „Remis” Radom, który podejmuje Łęczną na swoim stadionie. Może będą z tego punkty a może zakończy się typowym 1-1? Dobrze wyglądają dwa najbliższe mecze dla Śląska Wrocław i Rakowa Częstochowa. Szczególnie dla tej drugiej drużyny to chyba ostatni gwizdek aby potroić zawodników z tej drużyny.

Nisko w terminarzu Legia Warszawa, która może przegrać z każdym albo może wygrać z każdym. Następni przeciwnicy raczej ze średniej półki. Zestawienie zamykają Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin, których powoli powinniśmy się pozbywać z naszych składów.


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

2 thoughts on “Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW12-16]”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post