Fantastycznym Okiem [GW12]

Fantastycznym Okiem [GW12] post thumbnail image
Exposito, Zahović i Toril; trio, które zaskoczyło i zasłużenie zapracowało na miano najlepszych w dwunastej kolejce Fantasy. 3,7 bramki na mecz! Siódma porażka Legii i rozstanie z Michniewiczem, a z drugiej strony dziewiąte spotkanie Rakowa bez przegranej. 12. seria gier była ciekawa i atrakcyjna, a my opisaliśmy ją w optyce Fantasy! Zapraszamy do lektury!

Dominacja Radomiaka. Imponowali Machado i Maurides (1.5, 30 pkt). Dobrze pokazał się także Angielski (1.8, 39 pkt). Majchrowicz (0.7, 35 pkt) z Abramowiczem zasługiwali na czyste konto, ale rozluźnienie drużyny nie skończyło się dobrze. Śpiączka zupełnie niewidoczny, ale to efekt fatalnej gry Górnika. Poza tym mecz bez historii. (IB)

Tym razem logika Ekstraklasy nie sprawdziła się i faworyt meczu, czyli Lech Poznań ograł u siebie Wisłę Płock 4:1. Przed meczem zapowiedziane były rotacje w składzie Lechitów i udało nam się przewidzieć dwie z czterech zmian, których dokonał Maciej Skorża. Mianowicie Pereira za Satkę oraz Murawski za Kalstroma. Dwie następne zmiany to Ramirez za Amarala oraz Douglas za Rebocho. Gospodarze od początku meczu zaatakowali bramkę Wisły, a gola po stałym fragmencie gry zdobył wspomniany przez nas w zapowiedziach przed tą kolejka Salamon (2.10, 61 pkt.). Goście szybko odpowiedzieli trafieniem wyrównującym. Zamieszanie w polu karnym Lecha wykorzystał Lagator i posłał piłkę obok bezradnego Bednarka. Do końca pierwszej połowy brakowało konkretów jednej i drugiej drużynie i wynik nie uległ zmianie. Po przerwie na boisku istniała już tylko drużyna gospodarzy, która wrzuciła wyższy bieg i nie dała żadnych szans Płocczanom. Prowadzenie Lechowi dał Murawski, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza Wisły Płock. Na lewej stronie boiska szalał jeden z lepszych zawodników tego spotkania czyli Kamiński (2.30, 77 pkt.), którego zejścia z boku boiska sprawiały sporo problemów obrońcom Wisły. Właśnie jeden z takich rajdów Kamiński zakończył golem. W drugiej połowie na placu gry zameldował się wyczekiwany przez wszystkich graczy Fantasy Amaral (2.30, 78 pkt.) i zrobił to, co do niego należało. Najpierw zaliczył asystę przy trafieniu Kamińskiego, a następnie wykorzystał błąd obrońcy Wisły i po samotnym rajdzie z połowy boiska pokonał golkipera gości. Lech potwierdza wysoką dyspozycję i naprawdę warto posiadać trzech graczy z Kolejorza w swojej drużynie Fantasy. (MW)

Teoretycznie wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Raków wygrał, strzelił trzy bramki i znowu nie zachował czystego konta. W piątym mecz z rzędu punkty dał niezawodny Lopez (2.8, 73 pkt). I to mimo niestrzelonej jedenastki. Punkty powinien dać też Gutkovskis (2.2, 41 pkt) ale jego dobitka była tak nieudolna, że skończyła się samobójem gracza Słoni. W przypadku Łotysza warto przyjrzeć się jego zdrowiu przed kolejnymi meczami. Fantastyczną pracę wykonał kilkukrotnie polecany przez nas Tudor (2.2, 51 pkt). Wywalczył karnego, zaliczył dwie asysty i zdobywając 11 pkt wskoczył do dziesiątki najlepiej punktujących pomocników. Punktów nie przyniósł Gwilia, ale jego siedem celnych kluczowych podań powinno robić wrażenie. I robi. Tak samo jak rewelacyjna interwencja w obronie i asysta drugiego stopnia. Z tym że Gruzin ani nie jest pewien pełnego wymiaru czasu na boisku, ani jego potencjał statystyczny na razie nie przekłada się na punkty. Bramka Petraska jest również godna pochwały, ale obrońca musiałby regularnie strzelać, żeby przy tylu traconych bramkach przez zespół, inwestycja w defensywę Rakowa miała sens. O Niecieczy nie warto pisać. Znowu zostawili po sobie dobre wrażenie i strzelili dwie bramki, ale kluczowe jest dla nas, że z tej heroicznej walki nie ma punktów w Fantasy. Na podkreślenie zasługuje być może fakt, że tym razem uznania w oczach szkoleniowca nie znalazł młody Kukułowicz. (KB)

Lechia w końcu zatrzymana! Na początku spotkania wydawało się, że gospodarze nie będą mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa. “Biało-Zieloni” od początku ruszyli na swoich rywali i już w dziesiątej minucie po podaniu Flavio Paixao do siatki trafił Łukasz Zwoliński. W trakcie trwania pierwszej odsłony przewaga gdańszczan stopniowo malała i w końcu stroną atakującą stali się przyjezdni. Tutaj trzeba wyróżnić Lukasa Podolskiego (2.4, 13 pkt.), który raz bardzo groźnie uderzał, a za drugim razem ładnie obsłużył Dadoka. Niezłe zawody grał również Bartosz Nowak (2.0, 43 pkt.) i udokumentował swój występ golem zaraz przed przerwą. Druga połowa była już zdecydowanie gorsza od pierwszej części gry. Najlepsze okazje na trafienia mieli chyba Nowak oraz Jimenez. Zawiodła Lechia, po której spodziewaliśmy się na pewno więcej. Podopieczni Tomasza Kaczmarka nie potrafili sobie stworzyć dobrych szans do zdobycia bramek. Przed “Biało-Zielonymi” teraz teoretycznie trzy łatwiejsze mecze, więc raczej odradzamy ich sprzedaż nawet po jednym gorszym spotkaniu. Górnik gra w kratkę. Za tydzień ekipa Jana Urbana zmierzy się u siebie z Zagłębiem i nos nam podpowiada, że pozbycie się Jimeneza (38% posiadania) przed tym pojedynkiem nie będzie dobrym rozwiązaniem.(TK)