Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW13-17]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW13-17] post thumbnail image

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” słowa Johanna Wolfganga von Goethego przekładamy na wygląd i sposób przygotowania Terminarza. Chcemy aby jak najlepiej odzwierciedlał on aktualny potencjał drużyn, dlatego też sprawdźcie co nowego przygotowaliśmy dla Was. Do tej pory aktualizowaliśmy formę oraz miejsce w tabeli. Kolejnym krokiem było dodanie danych z sezonu 20/21 i dodatku zawierającego w sobie budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%. Co nowego tym razem?

Od tej kolejki uwzględniamy także, czy drużyna gra na własnym boisku czy na wyjeździe (WYJAZD (A) + 10% siły przeciwnika, DOM (H) – 10% siły przeciwnika co wpływa na kolory i % pięciu najbliższych kolejek).
W Terminarzu do tej pory braliśmy pod uwagę współczynnik siły przeciwnika, a teraz dodajemy współczynnik drużyny którą rozpatrujemy i pokazujemy jaka jest szansa na nieprzegranie meczu.
Proszę, zapoznajcie się dokładnie z legendą poniżej, a wszystko będzie jasne.

Aktualizujemy podział sił pod względem formy i tabeli, ale problem pojawia się w momencie zwrócenia uwagi na ilość rozegranych meczów poprzez drużyny z naszej Ekstraklasy. Dla przykładu: Legia Warszawa dotychczas rozegrała nie wszystkie spotkania. Jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

Zapraszamy do zapoznania się z [GW13-17]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lech Poznań – 0,3pkt
Lechia Gdańsk – 0,3pkt
Raków Częstochowa – 0,3pkt
Pogoń Szczecin – 0,9pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Zagłębie Lubin – 1,5pkt
Śląsk Wrocław – 1,6pkt
Cracovia – 1,8pkt
Piast Gliwice – 2pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Jagiellonia Białystok – 2,4pkt
Górnik Zabrze – 2,5pkt
Stal Mielec – 2,5pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Legia Warszawa – 3,2pkt
Radomiak Radom – 3,3pkt
Wisła Płock – 3,5pkt
Wisła Kraków – 3,6pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Bruk-Bet T. – 4,6pkt
Warta Poznań – 4,6pkt
Górnik Łęczna – 4,9pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 5 KOL – suma potencjału punktowego w pięciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodnikó 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 13-17


Na początek chcielibyśmy się dowiedzieć w komentarzach co sądzicie o najnowszej wersji kalendarza. Napiszcie komentarz pod wpisem na stronie, bądź pod postem na Twitterku. Wasze zdanie się dla nas liczy.

Patrząc na aktualną formę (od tego Terminarza bierzemy to też pod uwagę) oraz nadchodzących przeciwników wychodzi, że Lech Poznań w najbliższych pięciu kolejkach ma najwyższy współczynnik punktowy – 11,7pkt/5 kol. Na rozkładzie takie drużyny jak Stal, Łęczna i Warta, które raczej nie urwą punktów Kolejarzowi. Na podium mamy Lechię Gdańsk i Raków Częstochowa. Te drużyny szczególnie w najbliższej kolejce nie powinny mieć problemów z Wartą i Łęczną (mimo iż grają na wyjeździe). W następnych kolejkach procentowy współczynnik, także wskazuje, że oba zespoły będą miały tzw. „mecze do wygrania”.
Zacięte pojedynki szykują się przed Pogonią Szczecin (kolejno Legia, Raków, Śląsk i Lechia). Nie są to łatwe mecze ale musimy pamiętać, że Pogoń ma dobrą zarówno formę jak i pozycję w lidze co powoduje, że nie stoi na przegranej pozycji w tych meczach. Współczynnik punktowy pięciu kolejek zawyża Termalika (kolejka 17) – zwróćmy na to uwagę.

Śląsk Wrocław natomiast wydaje się faworytem w czterech na pięć najbliższych meczów. Gdyby nie ta Pogoń Szczecin w GW15, to byłaby ta drużyna na podium Terminarza.
Z drużyn nie imponujących formą powinniśmy zwrócić uwagę na Wisłę Płock, która według zestawienia będzie pełnić rolę faworyta w kolejkach 13-15.

Teoretycznie wysoko Stal Mielec („teoretycznie” – patrząc z kim będzie grała). Czy Mak, Piasecki i spółka będą punktować? Raczej w to nie wierzymy (chyba że na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej). Terminarz szczególnie niełatwy dla dwóch ostatnich drużyn w zestawieniu. Mowa tutaj o Warcie Poznań i Górniku Łęczna, które mają współczynnik punktowy na najbliższe pięć kolejek poniżej 4pkt. Wyjątkowo ciężką sytuację ma Łęczna, która zmierzy się z Rakowem i Lechem (plus taki, że to domowe mecze), a współczynnik procentowy dający szansę na nieprzegranie meczu jest na poziomie 5%. Nie zazdrościmy managerom Fantasy Ekstraklasa, którzy trzymają zawodników z tych drużyn.


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post