Na fali – zawodnicy w formie [GW13]

Na fali – zawodnicy w formie [GW13] post thumbnail image

Prezentujemy cykl wpisów pod tytułem „Na fali – zawodnicy w formie”. Na stronie gry Fantasy Ekstraklasy podczas robienia transferów większość z nas sortuje zawodników po sumie punktów jaką uzyskali w grze – a co gdyby tak dołożyć trochę danych?

A co jakby można było sprawdzić ilość punktów z trzech ostatnich kolejek – da się zrobić!
Zobaczyć średnią punktową z tych kolejek – da się zrobić!
Nas często ciekawiło także kto ma najlepszy stosunek ceny do zdobywanych punktów – da się zrobić!
Na koniec znajdziecie nasze autorskie zestawienie pokazujące średnią z trzech ostatnich kolejek, pomniejszoną o wskaźnik trudności przeciwnika wynikający z aktualnego terminarza – coś na zasadzie Expected Points traktowane z przymrużeniem oka 😉

Do zestawiania dorzucamy kolejne ciekawe dane. Oczywiste jest procentowe posiadanie zawodników w grze, bo to każdy może sprawdzić. Nowinką jest współczynnik pokazujący, który z zawodników zrobi różnicę jeżeli go kupicie (niskie posiadanie połączone ze średnią z trzech ostatnich kolejek). Przydatne, jeżeli gonicie w ogólnej klasyfikacji.

Uwaga! W zestawieniach nie są uwzględnione kontuzje, czerwone kartki oraz inne absencje w najbliższych kolejkach. Takie informacje można uzyskać TUTAJ.

Krótka legenda:

nazwisko – nazwisko zawodnika
klub – klub w którym występuje zawodnik
cena – aktualna cena w Fantasy Ekstraklasa
GW – następni przeciwnicy w kolejce

Na fali – zawodnicy w formie GW13 – zapraszamy

Poniżej TOP20 zawodników z największą ilością punktów w grze (suma):

Poniżej TOP20 zawodników z najlepszą średnią z 3 ostatnich kolejek (śr. 3 kol.)

Poniżej TOP20 zawodników z najlepszym stosunkiem średniej pkt z 3 kolejek do aktualnej ceny (pkt śr. /cena)

Poniżej TOP20 zawodników ze średnią ilością punktów z 3 ostatnich kolejek pomniejszona o skalę trudności następnego przeciwnika (pkt śr. – kol. X)

Poniżej TOP20 zawodników z największym posiadaniem % w grze (% posiada)

Poniżej TOP20 zawodników mogących zrobić różnicę – średnia z 3 ost. kolejek w połączeniu ze współczynnikiem posiadania % w grze (różnice %posiad)

Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

Tym razem wektory zrobił alvaro_cabrera z www.freepik.com