Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW13?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW13? post thumbnail image

Przed nami już trzynasta seria spotkań Ekstraklasy. W poprzedniej kolejce nasi kandydaci na kapitana w zdecydowanej większości nie zawiedli. Mamy nadzieję, że również tym razem proponowani przez nas zawodnicy solidnie zapunktują. Serdecznie zapraszamy!


Mikael Ishak (wyjazd, vs Stal) – w poprzedniej kolejce Szwed nie zapunktował. Napastnik „Kolejorza” nie przyzwyczaił nas jednak do dwóch spotkań z rzędu bez gola lub asysty. Czas zatem na przełamanie! Snajper Lecha jest drugi w statystyce uderzeń na bramkę rywala w tym sezonie Ekstraklasy. Przeciwnikiem poznańskiej ekipy będzie teraz Stal Mielec. Trzeba przyznać, że skazywany na spadek zespół Adama Majewskiego prezentuje się do tej pory nadspodziewanie dobrze. Czy Stal będzie jednak w stanie zatrzymać rozpędzonego Lecha? Są na to szanse, jednak nadal zdecydowanym faworytem meczu jest drużyna Macieja Skorży. Liczymy na punkty Ishaka!


Ivi Lopez (wyjazd, vs Górnik Łęczna) – Ivi? Top! Hiszpan jest aktualnie w bardzo dobrej dyspozycji. Gwiazda Rakowa punktowała w ostatnich pięciu meczach! Pomocnik ekipy Marka Papszuna oddał najwięcej uderzeń na bramkę przeciwników w tej kampanii. Ivi prowadzi aktualnie w klasyfikacji kanadyjskiej. Delikatnym minusem w kontekście tego zawodnika jest tylko zmarnowany rzut karny w ostatnim meczu. Raków gra z Górnikiem Łęczna, czyli z zespołem posiadającym najgorszą defensywą w lidze. Ten plan nie może nie wypalić!


Jesus Jimenez (dom, vs Zagłębie) – kolejny Hiszpan! Górnik w tym sezonie na pewno nie zachwyca. Podopieczni Jana Urbana grają w kratkę. Zagłębie jest w tym aspekcie podobnym zespołem. Trudno przewidzieć, czego możemy spodziewać się po tym meczu. Jesteśmy jednak w stanie podjąć delikatne ryzyko i przyznać opaskę kapitańską Jimenezowi. Hiszpan jest dalej gwiazdą „Trójkolorowych i ma udział w ponad połowie zdobytych goli przez swój zespół. W naszej opinii punkty Jimeneza są tutaj bardzo prawdopodobne!


Damian Warchoł (dom, vs Wisła Kraków) – chyba najmniej oczywisty kandydat w naszym zestawieniu. Warchoł dość nieoczekiwanie jest do tej pory najlepiej punktującym zawodnikiem „Nafciarzy” w Fantasy Ekstraklasie. Ekipa Macieja Bartoszka na własnym terenie jest zespołem, który może stawić czoła praktycznie każdej ekipie z naszej ligi. Do Płocka przyjeżdża teraz rozbita Wisła Kraków. Morale w zespole „Białej Gwiazdy” po porażce 0:5 ze Śląskiem na pewno nie są najwyższe. Dodatkowo, krakowianie mogą wystąpić w trochę okrojonym składzie. W środę klub podał informację, że kontrolne badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzone wśród zawodników i sztabie szkoleniowym wykazały przypadki z wynikiem pozytywnym.


Trzeba przyznać, że kandydatów do opaski kapitańskiej było w tej kolejce całkiem sporo. My braliśmy jeszcze pod uwagę Erika Exposito, Joao Amarala oraz duet Flavio Paixao & Łukasz Zwoliński. Finalnie pomięliśmy tych zawodników w naszym głównym zestawieniu, jednak wiedzcie, że nie były to łatwe decyzje!

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post