Podsumowanie 13. kolejki (nasze wyniki)

Podsumowanie 13. kolejki (nasze wyniki) post thumbnail image

Jak poszły nam przewidywania i ile punktów zdobył Wybór Skauta? Wszystkiego dowiecie się z tego tekstu.

Bardziej ogólne wnioski, w szczegółowym podsumowaniu każdego spotkania, przeczytacie w Fantastycznym Okiem – już niedługo na stronie!

Przewidywane składy

Mamy rekord! Zmiany trenerów, plotki covidowe, mecze Pucharu Polski i liczne urazy nam niestraszne! Poprawnie przewidzieliśmy 88,9% wszystkich dostępnych zawodników. Co więcej warto prześledzić część naszych „błędów”. Trener Runjaić mówił na konferencji, że oprócz Smolińskiego i Gorgona wszyscy są gotowi do gry. Tymczasem okazało się, że przewidywani przez nas Zech i Żurawski nie polecieli z uwagi na problemy żołądkowe (ponoć nie trenowali już wcześniej!). W tym samym meczu zaskoczył nas pierwszy skład Rose’a z Legii, ale to prawdopodobnie nasza błędna interpretacja słów: „Może uda się na niedzielę, ale to stoi pod dużym znakiem zapytania”. Wcześniej spore zamieszanie zrobił tajemniczy uraz Wędrychowskiego, którego absencja wymusiła kolejne zmiany w składzie. Na konferencji trenera Mamrota dowiedzieliśmy się, że Prikryl nie trenuje z zespołem ze względu na jakąś chorobę, a w sobotę znalazł się w wyjściowej jedenastce. W kadrze meczowej swojego zespołu nie znalazł się natomiast Daniel, którego początkowo nie planowaliśmy wystawiać, ale po przeczytaniu informacji ze strony Zagłębia, że skrzydłowy jest „do gry” zmieniliśmy rysunek. Ostatecznie pomyliliśmy się również co do Malocy, w którego przypadku również nie było wcześniej żadnej informacji, jakoby był kontuzjowany.
Widzicie zatem jak dużo jest takich przypadków, w których niewiele mamy do powiedzenia. I jak dużym wobec tego, sukcesem jest blisko 90% trafności. To oczywiście nie próba szukania wymówek, ale chęć zwrócenia uwagi na fakt, że co tydzień gros naszych pomyłek wynika z kiepskiej informacji ze strony klubów. Ale pracujemy nad tym i zauważamy progres!
Przegląd Sportowy poprawnie wytypował jedenastu zawodników mniej, czyli 83%.

Wybór Skauta

Trudna kolejka dla większości, nie najgorsza dla nas. 50 punktów w GW13 to naszym zdaniem niezły wynik i choć jeden z naszych ludzi, @Tomek_Krucan, zrobił 70 pkt (12-sty najlepszy wynik w Polsce) to wciąż uważamy, że nie było tak źle. Cieszy przede wszystkim defensywa: Kuciak (6) – Rebocho (6), Petrasek (5), Janża (!, 5). Nieco gorzej było z przodu, ale cieszymy się, że finalnie wybraliśmy duet Praszelik (5) + Paixao (9), kosztem popularniejszych Durmusa i Exposito.

zdjęcie główne autorstwa Tetiana SHYSHKINA z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post