Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW14-18]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW14-18] post thumbnail image

Chcemy aby terminarz jak najlepiej odzwierciedlał aktualny potencjał drużyn, dlatego też sprawdźcie co przygotowaliśmy dla Was. Do tej pory aktualizowaliśmy formę oraz miejsce w tabeli. Kolejnym krokiem było dodanie danych z sezonu 20/21 i dodatku zawierającego w sobie budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%.

Uwzględniamy także, czy drużyna gra na własnym boisku czy na wyjeździe (WYJAZD (A) + 10% siły przeciwnika, DOM (H) – 10% siły przeciwnika co wpływa na kolory i % pięciu najbliższych kolejek).
W Terminarzu do tej pory braliśmy pod uwagę współczynnik siły przeciwnika, a teraz dodajemy współczynnik drużyny którą rozpatrujemy i pokazujemy jaka jest szansa na nieprzegranie meczu.

Proszę, zapoznajcie się dokładnie z legendą poniżej, a wszystko będzie jasne.

Aktualizujemy podział sił pod względem formy i tabeli, ale problem pojawia się w momencie zwrócenia uwagi na ilość rozegranych meczów poprzez drużyny z naszej Ekstraklasy. Dla przykładu: Legia Warszawa dotychczas rozegrała nie wszystkie spotkania. Jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

Zapraszamy do zapoznania się z [GW14-18]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lechia Gdańsk – 0,3pkt
Raków Częstochowa – 0,3pkt
Pogoń Szczecin – 0,5pkt
Lech Poznań – 0,7pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Śląsk Wrocław – 2,0pkt
Piast Gliwice – 2,0pkt
Radomiak Radom – 2,1pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Jagiellonia Białystok – 2,4pkt
Stal Mielec – 2,5pkt
Cracovia – 2,6pkt
Zagłębie Lubin – 2,7pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Wisła Płock – 3,5pkt
Wisła Kraków – 3,6pkt
Górnik Zabrze – 3,7pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Legia Warszawa – 4,0pkt
Bruk-Bet T. – 4,2pkt
Warta Poznań – 4,6pkt
Górnik Łęczna – 4,9pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 5 KOL – suma potencjału punktowego w pięciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodnikó 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 14-18


Na początek chcielibyśmy się dowiedzieć w komentarzach co sądzicie o najnowszej wersji kalendarza. Napiszcie komentarz pod wpisem na stronie, bądź pod postem na Twitterku. Wasze zdanie się dla nas liczy.

Z aktualnego terminarza wynika, że w najbliższych meczach (3 kolejki) będzie łaskawie dla Lecha Poznań i Lechii Gdańsk. Obie drużyny wysoko w tabeli i w niezłej formie. Do tego zestawienia na drugimi miejscu wchodzi Pogoń Szczecin z trochę mylącą sumą 5 kolejek ponieważ dwa ostatnie mecze zdecydowanie łatwe, a z kolei trzy pierwsze Raków, Śląsk i Lechia do najłatwiejszych nie będą należeć.

W środkowej części mamy drużynę Radomiaka Radom, który jak na beniaminka zaskakująco dobrze sobie radzi w Ekstraklasie (patrz Termalikę i Łęczną). Kolejny mecz z Górnikiem gdzie Leandro i spółka mają duże szanse na nieprzegranie meczu (następne kolejki też „spoko” bo Zagłębie i Wisła K.)
Warto swoje oczy zwrócić w kierunku Piasta Gliwice, który co prawda w 15 kolejce zmierzy się z Lechem, ale najpierw u siebie z Wartą a później także na własnym stadionie z Termaliką.

Na ostatnich miejscach mamy drużyny ze słabszą formą oraz pozycją w tabeli. Wyjątkiem będzie tutaj Zagłębie Lubin ale ich terminarz z kategorii „mission impossible” ponieważ Lechia, Radomiak, Raków i Lech. Drużyny na samym dole to Termalika BB, Warta Poznań oraz Górnik Łęczna tutaj raczej będzie ciężko o punkty (chyba, że w meczu Termaliki z Łęczną – przecież ktoś tutaj musi dać punkty 🤣 )


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post