Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW15-19]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW15-19] post thumbnail image

To już piętnasta publikacja Terminarza w tej rundzie Fantasy Ekstraklasy, a to wszystko po to, aby ułatwić Wam wybory odpowiednich graczy. Nie bez powodu zwracamy na to uwagę, gdyż jest to ostatnie zestawienie z pełną ilością meczów (19 kolejka to koniec rundy). Spieszmy się robić odpowiednie transfery, układać taktyki i wykorzystywać dostępne w grze bonusy, bo za miesiąc pozostaną nam już do oglądania tylko skoki narciarskie.

Chcemy, aby terminarz jak najlepiej odzwierciedlał aktualny potencjał drużyn, dlatego też sprawdźcie co przygotowaliśmy dla Was. Do tej pory aktualizowaliśmy formę oraz miejsce w tabeli. Kolejnym krokiem było dodanie danych z sezonu 20/21 i dodatku zawierającego w sobie budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%.

Uwzględniamy także, czy drużyna gra na własnym boisku czy na wyjeździe (WYJAZD (A) + 10% siły przeciwnika, DOM (H) – 10% siły przeciwnika, co wpływa na kolory i % pięciu najbliższych kolejek).
W Terminarzu do tej pory braliśmy pod uwagę współczynnik siły przeciwnika, a teraz dodajemy współczynnik drużyny, którą rozpatrujemy i pokazujemy jaka jest szansa na nieprzegranie meczu.

Zapoznajcie się dokładnie z legendą poniżej, a wszystko będzie jasne.

Aktualizujemy podział sił pod względem formy i tabeli, ale problem pojawia się w momencie zwrócenia uwagi na ilość rozegranych meczów poprzez drużyny z naszej Ekstraklasy. Dla przykładu: Legia Warszawa dotychczas rozegrała nie wszystkie spotkania. Jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

Zapraszamy do zapoznania się z [GW15-19]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lech Poznań – 0,3pkt
Lechia Gdańsk – 0,3pkt
Raków Częstochowa – 0,3pkt
Pogoń Szczecin – 0,9pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Radomiak Radom – 1,3pkt
Piast Gliwice – 1,6pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Jagiellonia Białystok – 2pkt
Stal Mielec – 2,1pkt
Wisła Kraków – 2,4pkt
Śląsk Wrocław – 2,4pkt
Wisła Płock – 2,7pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Cracovia – 3pkt
Zagłębie Lubin – 3,1pkt
Górnik Zabrze – 3,3pkt
Bruk-Bet T. – 3,8pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Legia Warszawa – 4pkt
Warta Poznań – 4,2pkt
Górnik Łęczna – 4,9pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 5 KOL – suma potencjału punktowego w pięciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 15-19


Zostały ustalone terminy zaległych spotkań 3. i 5. kolejki. Mecz Legia Warszawa – Zagłębie Lubin odbędzie się 15 grudnia o godz. 20:30, a Raków Częstochowa zmierzy się z Górnikiem Zabrze tego samego dnia o godz. 18:00.

Dwie pierwsze drużyny bez zmian – Lech Poznań i Pogoń Szczecin na dwóch pierwszych miejscach w Terminarzu. Lechici w każdym z pięciu meczów mają dużą szansę na dobre punkty. Portowcy natomiast na rozkładzie mają dwa mecze u siebie. Mecz ze Śląskiem gdzie będą faworytem (choć łatwo raczej nie będzie) oraz Lechię Gdańsk w dobrej formie. Później już z górki.
Podium zamyka tym razem Raków Częstochowa, który zamienia się pozycją (względem poprzedniego zestawiania) z Lechią Gdańsk. Co ciekawe obie te drużyny zmierzą się w kolejce nr 17, gdzie współczynniki pokazują dokładnie szanse 50/50.

Swoją okazję w najbliższych meczach na pewno będzie chciała wykorzystać Jagiellonia Białystok. Następni przeciwnicy Wisła K, Legia, Łęczna powinni być teoretycznie łatwiejsi niż końcówka rundy, czyli Lechia i Raków. Podobna sytuacja w Wiśle Płock gdzie na rozkładzie mają Wartę, Cracovią, Stal a później już tylko Legia (wierzymy, że do tego czasu uporządkuje wszystkie sprawy) oraz Lechia. Zarówno w Białymstoku jak i Płocku, mają tego świadomość i podejrzewamy, że w najbliższych kolejkach nie będzie mowy o odstawianiu nogi. Ciekawie zapowiada się mecz w Zabrzu. Drużyna Górnika podejmie na swoim stadionie Legię (tak tą samą, która była najbardziej komentowana w przeszłości z powodu współczynnika trudności ŁATWY – dodajmy, że od tamtego czasu w/w drużyna nie zdobyła nawet 1 pkt w lidze). Warto inwestować w Jimeneza, Podolskiego i spółkę czy liczyć kolejny raz na przełamanie Emreliego po otwierającym podaniu od Josué? Z punktu widzenia pozycji w Terminarzu warto odnotować, że największy wzrost pozycji zaliczyła Wisła Kraków, która awansowała z 12 na 6 lokatę. Z kolei jej derbowy przeciwnik – Cracovia, spadła właśnie z … 6 miejsca na 12 miejsce (taka ciekawostka 😊).

Terminarz na kolejki 15-19 zamykają Górnik Łęczna oraz Warta Poznań (mimo zdobytych punktów w poprzednim meczu), ale zarówno forma jak i pozycja w tabeli (główne współczynniki) nie pozwalają na rozpatrywanie tych drużyn w roli faworyta, co dosadnie pokazuje powyższe zestawienie (na pięć kolejek do rozegrania szacowana zdobycz punktowa poniżej 5pkt).


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post