Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW15?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW15? post thumbnail image

Wracamy po dwutygodniowej przerwie! Nie ma co ukrywać, najbliższa kolejka nie obfituje w oczywiste propozycje kapitańskie. Zdecydowaliśmy się nie szukać na siłę nieszablonowych rozwiązań i postawiliśmy na sprawdzonych zawodników. Serdecznie zapraszamy!


Mikael Ishak (dom, vs Piast) – zawodnicy Lecha w ostatnich tygodniach wpadli w delikatny dołek. Tylko dwa punkty przywiezione z meczów wyjazdowych ze Stalą Mielec oraz Górnikiem Łęczna na pewno nie zadowalają nikogo w Poznaniu. Trzeba jednak oddać ekipie Macieja Skorży, że okazji do zdobycia bramek stworzyła sobie całkiem sporo. Ishak tylko w spotkaniu z Górnikiem pięć razy uderzał na bramkę rywala. Teraz do stolicy Wielkopolski przyjeżdża Piast, który jest bardzo chimeryczny w obecnym sezonie. Gliwiczanie nie przyzwyczaili nas wcześniej do nienajlepszej gry w defensywie. Wydaje się, że będzie ciężko im teraz utrzymać czyste konto w Poznaniu.


Joao Amaral/Jakub Kamiński (dom, vs Piast) – jeżeli nie jesteście przekonani do Ishaka, to może ktoś z dwójki Amaral/Kamiński? Podobna sytuacja jak ze szwedzkim snajperem. Amaral tylko z golem w poprzednich dwóch meczach, a Kamiński z pustymi przelotami. Obaj pomocnicy są jednak motorami napędowymi „Kolejorza” i przy lepszej skuteczności mogliby pochwalić się zdecydowanie okazalszymi liczbami. W starciu z Górnikiem Łęczna Amaral i Kamiński oddali po pięć prób w kierunku bramki rywala. Na pewno warto zastanowić się nad wyborem jednego z tych graczy.


Ivi Lopez (wyjazd, vs Cracovia) – zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może pokładać wiarę w zawodnikach Lecha. Właśnie dla tej grupy graczy Fantasy Ekstraklasy serwujemy trzecią propozycję. Prawdę mówiąc, Ivi zdecydowanie nie zachwycił w meczu z Pogonią Szczecin. Wydaje się nam jednak, że nie jest to powód, aby od razu rezygnować z Hiszpana. Pomocnik Rakowa jest w dalszym ciągu liderem klasyfikacji kanadyjskiej oraz zawodnikiem, który oddał najwięcej strzałów na bramkę rywala w obecnym sezonie Ekstraklasy. Nie wiemy, czego spodziewać się w tym momencie po Cracovii, w której doszło do zmiany trenera. Chyba tutaj widzimy największe ryzyko przy tej kandydaturze.

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post