Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa Bez kategorii Fantastycznym Okiem – podsumowanie kolejki [GW15]

Fantastycznym Okiem – podsumowanie kolejki [GW15]

Fantastycznym Okiem – podsumowanie kolejki [GW15] post thumbnail image

Nowa formuła, ten sam cel – wyłapanie najciekawszych opcji do składów w Fantasy! Po obejrzeniu meczów 15. kolejki mamy kilka wniosków, którymi chcielibyśmy się z Wami podzielić. Sprawdźcie, którzy zawodnicy spodobali nam się najbardziej, których pozostawiamy do dalszej obserwacji, a którzy nas zawiedli.

Plus meczu

Wynik meczu na to nie wskazuje, ale na wyróżnienie naszym zdaniem zasłużył Robert Ivanov. Zawodnik nie pod Fantasy Ekstraklasę? Niekoniecznie. Fin kilkukrotnie dobrze zagrał piłkę w pole karne rywala i przy lepszym zachowaniu Kuzimskiego mógłby mieć na swoim koncie przynajmniej dwie asysty.

Warte uwagi

W ofensywie Warty aktywny był Jayson Papeau. Francuzowi w wielu momentach brakowało dokładności oraz zapewne umiejętności, ale chęci na pewno nie można mu odmówić. W porównaniu do grających na drugim skrzydle Corryna i Rodrigueza, występ Papeau można ocenić pozytywnie.

Minus meczu

Postawa Wisły Płock w ofensywie. Nafciarze stworzyli sobie bardzo mało okazji bramkowych. Najlepszym ofensywnym zawodnikiem gości w tym meczu był Lis, który zabawił się w Świętego Mikołaja i sprezentował gola Wiśle, a do szóstego grudnia jeszcze sporo czasu.

Notatki Skauta

Trzy oczka pojechały do Płocka, ale w naszej opinii niekoniecznie zasłużenie. Wisła w pierwszej odsłonie sprawiała wrażenie zespołu, który przyjechał do Grodziska Wielkopolskiego po remis. Można powiedzieć, że Maciej Bartoszek miał taki plan na ten mecz, jednak w rzeczywistości Nafciarze mieli sporo szczęścia zgarniając pełną pulę. (TK)

Plus meczu

Dobrą zmianę w przerwie dał Michał Żyro, który pięknym strzałem zdobył gola, a także raz poważnie przetestował Mikołaja Biegańskiego. Wydaje się, że były zawodnik Piasta Gliwice może sobie wywalczyć miejsce w podstawowej jedenastce na kolejne starcie.

Warte uwagi

Wobec kontuzji Imaza najbardziej łakomym kąskiem w zespole Jagiellonii jest Bojan Nastić, który w sobotnim meczu zapisał na swoim koncie asystę. Akcja Nastić – Prikryl na 2:1 przypominała akcję duetu Mladenović – Juranović za najlepszych czasów.

Minus meczu

Maciej Sadlok. Doświadczony obrońca wpierw wpakował na minę Michala Frydrycha, która musiał faulować Bartosza Bidę i zobaczył za to przewinienie czerwoną kartkę. Potem Sadlok fatalnie zachował się przy golu dla Jagiellonii na 1:0.

Notatki Skauta

Ciężko po tym meczu wyciągnąć jakieś wnioski. Gospodarze przez prawie całe spotkanie grali w przewadze jednego zawodnika. Wydaje się, że dopiero kolejne starcia dadzą na odpowiedź na pytanie, jak Jaga będzie sobie radzić w ofensywie bez kontuzjowanego Jesusa Imaza. (TK)

Plus meczu

Terrazzino – dwie bramki, duża aktywność ofensywna, 6 strzałów (3 celne)
Durmus piękna bramka, 6 strzałów (1 celny)
Flavio – 2 asysty, inteligentne spajanie ataków Lechii, 3 strzały (1 celny)
Mak – gol i asysta, najgroźniejszy ofensywny piłkarz Stali

Warte uwagi

Piasecki – skończył tylko z asystą, ale był pod grą, zmarnował jedną 100% szansę, oddał 3 strzały, w tym 2 celne; kolejny pewny karny Tomasiewicza (ogólnie 4 strzały – najwięcej z zawodników Stali, w tym 2 celne). Pietrzak – powrót do składu, wykonywał wszystkie sfg (rogi i pośrednie)

Minus meczu

Defensywa Lechii na czele z Żukowskim (fatalny mecz), elektrycznym Kuciakiem (?!) i nierozumiejącymi się na środku Tobersem oraz Kopaczem

Notatki Skauta

Bokserski remis ze wskazaniem na Lechię. Biorąc pod uwagę ilość wykreowanych sytuacji, to podopieczni trenera Kaczmarka powinni zamknąć ten mecz wcześniej i nie pozwolić Stali na złapanie kontaktu. (MM) 

Plus meczu

Amaral – lider klasyfikacji punktowej Fantasy nie zawiódł i zdobył swoją siódmą bramkę w tym sezonie i tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji kanadyjskiej obecnych rozgrywek. Zdecydowanie jest to postać, bez której ofensywa Lecha Poznań nie istnieje.

Warte uwagi

Defensywa Lecha plus Joel Pereira. Po raz kolejny Lech Poznań zagrał u siebie na zero z tyłu, a co więcej znów nie pozwolił rywalowi na oddanie celnego strzału na bramkę. Dobre zawody rozegrał także Pereira, który zaliczył asystę w tym meczu i chyba na stałe już zagości w wyjściowej jedenstce Lecha Poznań.

Minus meczu

Mikael Ishak – indolencja strzelecka najlepszego napastnika Lecha trwa w najlepsze. W tym meczu ponownie nie wpisał się na listę strzelców, a do tego był mocno irytujący w swoich zagraniach i nie bez powodu otrzymał najniższy Instat Index za to spotkanie.

Notatki Skauta

Piast miał w tym meczu przeszkadzać Lechowi jak się tylko da i prawie ten cel osiągnął. Kolejorz ma widoczne problemy z głęboko ustawioną defensywą rywala. W przypadku podopiecznych Macieja Skorży  już nie tylko skuteczność, ale i rozgrywanie akcji pod bramką rywala wymaga zdecydowanej poprawy. (MW)

Plus meczu

Brak.

Warte uwagi

Lokilo – Wejście tego zawodnika po przerwie zdecydowanie ożywiło poczynania graczy Górnika w tym spotkaniu, a dodatkowo zdobył on fantastyczną bramkę, która zapewniła gościom jeden punkt. Dobrze wyszkolony technicznie zawodnik z ciągiem na bramkę, na którego powinniśmy zwrócić uwagę w następnych meczach.

Minus meczu

Tekijaski i Banaszak – Ta dwójka zawodników otrzymała w tym meczu za swoje nieodpowiedzialne zachowania czerwone kartki osłabiając swoje drużyny w bardzo ważnym w kontekście walki o utrzymanie meczu.

Notatki Skauta

Typowa ligowa młócka. Bardzo mało jakości piłkarskiej. Zamiast kopania piłki zawodnicy postanowili pokopać nogi rywali. Raczej w tych drużynach nie będziemy szukać wzmocnień do naszych naszych drużyn Fantasy. (MW)

Plus meczu

Rafał Kurzawa – asysta przy golu Luki Zahovicia. Reprezentant Polski był cały czas pod grą swojego zespołu. Luka Zahović – Słoweniec wykorzystał jedną z dwóch okazji do zdobycia gola. Trzecie spotkanie z rzędu napastnika Pogoni z bramką.

Warte uwagi

Dobra postawa Pogoni w ofensywnie. Nie przełożyła się ona na ogrom sytuacji, ale praktycznie przez cały mecz to gospodarze nacierali na bramkę przeciwnika.

Minus meczu

Erik Exposito – napastnik Śląska został schowany do kieszeni przez defensorów Pogoni. Dobra forma Hiszpana mogła wskazywać, że będzie on groźniejszy dla przeciwnika.

Notatki Skauta

Zasłużona wygrana Pogoni. Śląsk sprawiał wrażenie zespołu, który przyjechał do Szczecina po remis. Exposito zobaczył czwartą żółtą kartkę i nie zagra w najbliższym meczu ze Stalą Mielec. Przed Portowcami niezły terminarz. Śmiało można rozważyć zakup jednego z obrońców (Mata/Bartkowski) oraz pomocnika (Kurzawa/Kowalczyk/Kozłowski). W obu przypadkach trzeba jednak wziąć pod uwagę ewentualne rotacje w składzie. Ma w kim wybierać Kosta Runjaić. (TK)

Plus meczu

Erik Janża nagrodził cierpliwych posiadaczy! Słoweniec nie wyszedł dobrze w to spotkanie, jednak potem zapisał na swoim koncie gola oraz asystę. Warto dodać, że przed piętnastą kolejką Janża mógł pochwalić się tylko jedną asystą. Po okresie posuchy zapunktował Jesus Jimenez. Widać, że Hiszpan w dalszym ciągu jest centralną postacią w zespole Górnika.

Warte uwagi

Nieczęsto można zauważyć, że wszystkie stałe fragmenty w zespole wykonuje jeden zawodnik. W stołecznej ekipie do każdej stojącej piłki pochodził Josue. Uczciwie trzeba powiedzieć, że po wielu dośrodkowaniach obrona Górnika nie była w opałach, ale finalnie Portugalczyk zakończył mecz z asystą po wrzutce z rzutu wolnego na głowę Mateusza Wieteski.

Minus meczu

Tutaj oczywiście można byłoby umieścić Charatina, który niechętnie wychodził z okręgu na środku boiska i był całkowicie bezproduktywny. Ciekawszym wyborem w kontekście Fantasy Ekstraklasy będzie na pewno Filip Mladenović. W pewnym momencie wydawało się, że Serb powoli wraca do optymalnej formy, jednak to se ne vrati, a przynajmniej nie w tym roku. Irytować może gestykulacja rękami Mladena. Takiego go pamiętamy z najgorszych meczów jeszcze w barwach Lechii.

Notatki Skauta

To był szalony mecz. Legia w końcu musi się przełamać, jednak posiadacze jej zawodników w Fantasy Ekstraklasie mogą już być bardzo zniecierpliwieni. Za tydzień spotkanie z Jagiellonią, może warto jeszcze zaczekać z ich sprzedażą? Górnik przełamał kiepską passę i w następnym meczu zmierzy się z Górnikiem Łęczna. Można, a nawet trzeba pomyśleć nad zakupem zabrzan do swojego składu. Na pierwszy plan wysuwają się oczywiście Jimenez oraz Janża. (TK)

Plus meczu

Majchrowicz – w poniedziałek zmierzyli się ze sobą drugi i trzeci najlepiej punktujący bramkarz. Majchrowicz, broniąc karnego i zachowując czyste konto, udowodnił, że to on zasługuje na srebrny medal tej kategorii. Do końca sezonu cztery kolejki, terminarz nie najgorszy (wis, PIA, LPO, leg), więc jest potencjał na pierwsze miejsce.
Leandro – kapitan Radomiaka ze stuprocentową skutecznością! Brazylijczyk nie wykręcił rekordowych liczb, ale kto potrzebuje więcej kluczowych podań niż jedno, jeśli notuje się w nim asystę. Pomocnik był aktywny i spokojnie mógł zdobyć kilka punktów więcej.
Gra Radomiaka – minęła 15 kolejka, a beniaminek ma już tylko cztery punkty straty do podium. Są też jedynie jeden punkcik od “dobrze spisującego się” Rakowa. Zespół trenera Banasika imponował i wciąż imponuje formą, dając nadzieję, że powtórzy wyczyn Warty z zeszłego sezonu. 

Warte uwagi

Angielski – gdyby nie pechowa czerwona kartka, napastnik Radomiaka mógłby trafić do kategorii plusów. Strzelił ładną bramkę, uczestniczył w akcjach ofensywnych swojej drużyny. Nie był to jego najlepszy występ, momentami pałeczkę przejmował Maurides (trzy celne strzały), ale w następnych kolejkach powinien przynieść nam trochę punktów.
Machado – seria trzech kolejek z lepszymi punktami zakończona. Nie zmienia to jednak faktu, że portugalski skrzydłowy regularnie uczestniczył w akcjach swojego zespołu i gdyby nie czwarta żółta kartka, mógłby być ciekawą opcją.
Chodyna – Zagłębie grało słabo, ale mecz mógłby ułożyć się inaczej, gdyby w pierwszych minutach zawodnicy Miedziowych wykorzystali sytuacje wykreowane przez Chodynę. Dawno już nie widzieliśmy prawego obrońcy z Lubina, tak chętnie podłączającego się w akcjach ofensywnych (trzy kluczowe podania), ale nie spodziewamy się, żeby w przyszłości zanotował więcej niż kilka asyst w sezonie. 

Minus meczu

Ofensywa Zagłębia – Miedziowi zawiedli po całości. Problemem okazała się przede wszystkim skuteczność. Przestrzelony karny Starzyńskiego, zmarnowane okazje Zivca i zaskakująco kiepska forma Daniela zadecydowały o tym, że z czystym kontem do domu wrócili piłkarze Radomiaka.

Notatki Skauta

Wszystko zostało już opisane wcześniej. Radomiak zdominował rywala i jest w tej chwili jedną z mocniejszych drużyn ligi. Polecamy poważnie rozważyć, którąś z opcji z Radomia, bo mecze z Wisłą i Piastem powinny być dla zawodników trenera Banasika okazją do zdobycia sześciu punktów. (IB)

Plus meczu

brak

Warte uwagi

Wygrana “nowej” Cracovii nad silnym Rakowem nie może przejść niezauważona. Nie było w jej grze dużo jakości, ale warto przyglądać się zespołowi Zielińskiego. A bramkę Kakabadze koniecznie musicie sobie odpalić w https://www.ekstraklasa.tv/ Mimo braku punktów gości, warto podkreślić dużą aktywność Tudora na wahadle i około dziesięć dośrodkowań, w tym jedno, które Lopez powinien zamienić na bramkę.

Minus meczu

Konstruowanie ataków przez zespół Marka Papszuna. Większość meczu mieli optyczną przewagę nad Cracovią, ale budowanie akcji było rwane i bardzo chaotyczne. Wysoki pressing robił wrażenie, ale nie przynosił efektów. Trzeci z rzędu blady występ Iviego Lopeza.

Notatki Skauta

W rubryce warte uwagi należałoby podkreślić, że jeden z nas obejrzał ten mecz do końca; ostatecznie został nagrodzony niezwykłym golem Kakabadze, ale ogólnie było to wyjątkowe słabe widowisko. Jednocześnie warto obserwować, czy końcowy wynik to efekt nowej miotły u gospodarzy, czy też większego kryzysu w zespole z Częstochowy. (KB)

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post