Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW16-19]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW16-19] post thumbnail image

Na naszych oczach pisze się historia polskiego fantasy – mamy pierwszą podwójną kolejkę. Oczywiście została ona uwzględniona w aktualnym Terminarzu. Mecz Rakowa z Górnikiem został oficjalnie dopisany do 18 serii spotkań. Przydałoby się zacząć do niej przygotowywać już teraz o czym pisał @mariusz-misiorek i polecał zawodników TUTAJ.

Chcemy, aby terminarz jak najlepiej odzwierciedlał aktualny potencjał drużyn, dlatego też sprawdźcie co przygotowaliśmy dla Was. Do tej pory aktualizowaliśmy formę oraz miejsce w tabeli. Kolejnym krokiem było dodanie danych z sezonu 20/21 i dodatku zawierającego w sobie budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%.

Uwzględniamy także, czy drużyna gra na własnym boisku czy na wyjeździe (WYJAZD (A) + 10% siły przeciwnika, DOM (H) – 10% siły przeciwnika, co wpływa na kolory i % pięciu najbliższych kolejek).
W Terminarzu do tej pory braliśmy pod uwagę współczynnik siły przeciwnika, a teraz dodajemy współczynnik drużyny, którą rozpatrujemy i pokazujemy jaka jest szansa na nieprzegranie meczu.

Zapoznajcie się dokładnie z legendą poniżej, a wszystko będzie jasne.

Aktualizujemy podział sił pod względem formy i tabeli, ale problem pojawia się w momencie zwrócenia uwagi na ilość rozegranych meczów poprzez drużyny z naszej Ekstraklasy. Dla przykładu: Legia Warszawa dotychczas rozegrała nie wszystkie spotkania. Jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

Zapraszamy do zapoznania się z [GW16-19]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lech Poznań – 0,3pkt
Lechia Gdańsk – 0,3pkt
Pogoń Szczecin – 0,5pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Raków Częstochowa – 1,1pkt
Radomiak Radom – 1,3pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Jagiellonia Białystok – 2pkt
Stal Mielec – 2,1pkt
Wisła Płock – 2,3pkt
Cracovia – 2,6pkt
Wisła Kraków – 2,8pkt
Śląsk Wrocław – 2,8pkt
Górnik Zabrze – 2,9pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Piast Gliwice – 3,2pkt
Bruk-Bet T. – 3,8pkt
Zagłębie Lubin – 3,9pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Legia Warszawa – 4pkt
Warta Poznań – 4,2pkt
Górnik Łęczna – 4,5pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 5 KOL – suma potencjału punktowego w pięciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 16-19


Do końca rundy pozostało cztery spotkania w Fantasy Ekstraklasa, dodatkowe spotkanie Rakowa powoduje, że wskakuje ta drużyna na pierwsze miejsce pod względem szacunkowych zdobyczy punktowych. Mecz z Górnikiem w Częstochowie wydaje się mieć jednego faworyta (RAK 70% – 30% GÓR). Inaczej przedstawia się sytuacja zawodników z Zabrza, którzy mimo pięciu meczów zajmują miejsce 12 w Terminarzu. Powodem takiego faktu są trzy bardzo trudne mecze na koniec rundy (Pogoń, Raków, Lech).

Na podium załapały się jeszcze Lech Poznań i Pogoń Szczecin. Standardem jest podwajanie/potrajanie zawodników Lecha to może i czas na wybór nie tylko Stipicy do naszych składów ale i Kowalczyka, Zahovicia czy choćby formację obronną Portowców.

Przed rozpoczęciem rozgrywek dałbym sobie rękę uciąć, że żaden z beniaminków nie będzie w TOP6 na półmetku rozgrywek. I co … i teraz bym pisał na klawiaturze jedną ręką dzięki Radomiakowi Radom. W 19 kolejce wyjazd do Warszawy – będzie powtórka wyniku z meczu u siebie?

Dość rzadko piszemy o Stali Mielec a tu pozycja nr 6 w zestawieniu. Nieźle. Szczególnie fajnie wyglądają kolejki 17-18 gdzie podejmą kolejno Wisłę Płock i Termalikę BB. Systematycznie w dół za to idzie Śląsk Wrocław, który w ostatnich trzech meczach zgarnął cały 1 pkt. Dobrze chociaż, że Expósito daje punkty w grze. Jeśli mówimy dalej o spadkach to pierwsze co nam na myśl przychodzi to Zagłębie Lubin (nisko w zestawieniu). Brak formy oraz 13 pozycja w lidze powodują, że szczególnie w dwóch najbliższych kolejkach nie będą faworytem (Raków i Lech).

Legia Warszawa nadal szoruje pod dnie Terminarza z niechlubnym rekordem siedmiu porażek z rzędu. Kolejny mecz z Jagiellonią na Ł3 będzie zapewne możliwością do przerwania tej serii. Czy się uda? Proszę nie pytajcie nas 😊.
Na koniec Warta Poznań z następnym meczem w derbach Poznania do tego na Bułgarskiej. Nasz Terminarz daje 10% szans na punkty w tym meczu. Podobnie bo 12% na zamknięcie rundy jesiennej z Pogonią w Szczecinie. Chyba duże wyzwania przed nowym trenerem Warty.


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

2 thoughts on “Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW16-19]”

 1. tworząc takie tabele wydaje się lepszą opcją brać parzystą liczbę meczów zazwyczaj są rozgrywane naprzemiennie bądź parami, przy nieparzystej ilości np 5 zazwyczaj połowa drużyn ma trzy mecze u siebie druga połowa tylko dwa przez co wyniki są mniej obiektywne

  1. Dzięki za uwagę.
   Postaram się od nowej edycji FE wprowadzić taką zmianę w Terminarzu.
   A formę drużyn nadal pozostawię z 5 meczów bo tak łatwiej pobrać dane z flashscore.
   Pozdrawiam

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post