Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW16?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW16? post thumbnail image

Koniec rundy zbliża się wielkimi krokami. Jedni z Was będą próbowali utrzymać dobre pozycje w OR, inni zaatakują agresywnie, żeby poprawić miejsce w miniligach. Dobry kapitan to klucz do sukcesu, a my spojrzeliśmy kto wygląda najciekawiej by powierzyć mu opaskę. Zapraszamy do lektury i głosowania w ankiecie, którą znajdziecie na końcu wpisu!

Ivi Lopez (2.9, 81 pkt) (dom, vs Zagłebie Lubin) – Raków czeka domowe spotkanie z Zagłębiem i jakkolwiek niezwykła jest seria 3 ligowych meczów bez strzelonej bramki, to wydaje się, że moment na przełamanie tego trendu jest niezły. Rywal ma problemy kadrowe, a postawa defensywy Miedziowych pozostawia sporo do życzenia. Sam Ivi zaś powinien mieć karne, nie zapomniał zapewne jak się uderza z wolnych, a w klasyfikacji kanadyjskiej ustępuje obecnie jedynie Amaralowi. Lopez prowadzi w ligowej statystyce liczby strzałów (w tym strzałów celnych) oraz udziałów w atakach. Co więcej to właśnie Zagłębie traci najwięcej bramek w lidze po sfg (wraz z 3 innymi ekipami – 10), zaś Raków z kolei zdobywa w ten sposób statystycznie najwięcej bramek ze wszystkich ligowców.

Jimenez (3.0, 68 pkt) (wyjazd, vs Górnik Łęczna) – Hiszpan stanie naprzeciw najgorszej defensywy ligi. Zabrzanie podbudowani zwycięstwem z Legią, przyjadą do Łęcznej z jasnym planem zdobycia 3 punktów. Jimenez ma na koncie już 6 bramek i 3 asysty, zaś w klasyfikacjach udziału w ataku oraz strzałów (w tym celnych) jest niezmiennie w top 10 ligi. Jakby tego było mało, Hiszpan przewodzi ligowej statystyce podań kluczowych (wraz z kolegą z zespołu – Janzą, o którym będzie jeszcze w tym tekście mowa), co biorąc pod uwagę ostatnie przebudzenie Podolskiego, tudzież fizyczną prezencję zawodników z Zabrza w polu karnym przeciwnika przy stałych fragmentach gry, może mieć również istotne znaczenie.

Amaral (2.5, 98 pkt) (dom, vs Warta Poznań) – wybór naturalny i oczywisty: aktualnie najlepiej punktujący piłkarz Fantasy, lider klasyfikacji kanadyjskiej (7 bramek + 5 asyst), jeden z najczęściej strzelających piłkarzy na bramkę przeciwnika (choć w Lechu Kamiński i Ishak wyprzedzają go w tej klasyfikacji), trzeci piłkarz ligi pod względem podań kluczowych (31/18, średnio na mecz 2,6/1,5). I nawet przy założeniu, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami, to Lech będzie zdecydowanym faworytem, a Portugalczyk jednym z głównych kandydatów do punktowania w takim spotkaniu.


Oraz wybory mniej oczywiste, dla tych, którzy lubią lub muszą ryzykować:

Rebocho / Pereira (dom, vs Warta Poznań) – obrońcy Lecha na domowy mecz z Wartą? Brzmi super! Obaj są aktywni w ofensywie (ostatnio po dwa kluczowe podania) i obaj regularnie zachowują czyste konta. Ostatnio to Pereira zanotował asystę, ale za to Rebocho pochwalił się fantastycznym InStatem (301). Warto pamiętać, że w niedawnym meczu z GKŁ, Pereira opuścił boisko już w 60 minucie. Warto również pamiętać, że choć Warta nie strzeliła gola Wiśle Płock to stworzyła sobie kilka obiecujących sytuacji. Na Lecha to pewnie nie wystarczy, ale drużynie trenera Szulczka na pewno będzie zależało, żeby się w końcu przełamać.

Janża (wyjazd, vs Górnik Łęczna) – kanadyjski dublet w meczu z Legią i pojedynek z Górnikiem Łęczna w terminarzu – żyć nie umierać. Do tej pory boczny obrońca zabrzańskiego Górnika prezentował dość nierówną formę (jak i cały jego zespół), ale spodziewamy się, że trójkolorowi będą w stanie powalczyć o czyste konto, a i z przodu kilka okazji powinno się pojawić. Janża jest w tym sezonie liderem jeśli chodzi o kluczowe podania (33), więc potencjał asystencki jest niemały.

Mak (wyjazd, vs Śląsk Wrocław) – rozpędzająca się Stal kontra rozbity Śląsk. Mielczanie najprawdopodobniej zdobędą jakieś bramki we Wrocławiu, a pod nieobecność Piaseckiego odpowiedzialność strzelecka spadnie na polskiego Mbappe. Jest w TOP20 ligi jeśli chodzi o oddawane strzały, poprzednio zdobył gola i zaliczył asystę. Czas na powtórkę!

Angielski (wyjazd, vs Wisła Kraków) – dobry mecz z przykrym zakończeniem – tak swoje ostatnie spotkanie mógłby podsumować Karol Angielski. Napastnik Radomiaka dochodził jednak do sytuacji, a w meczu z kiepsko spisującą się Wisłą powinien mieć swoje szanse. Jeśli nie z gry, to niewykluczone, że któryś z defensorów Białej Gwiazdy sprezentuje mu okazję do trafienia z rzutu karnego 😉

Kądzior (wyjazd, vs Bruk-Bet Nieciecza) – kto z Piasta jak nie on? Ostatnio ofensywna gliwiczan wyglądała dość mizernie (dwa mecze bez bramki), ale domowe spotkanie z Termaliką wydaje się być dobrym momentem do przełamania. Kądzior z Wartą oddał aż cztery strzały, a dodając do tego część stałych fragmentów gry…

Nastić (wyjazd, vs Legia Warszawa) – niech powtórzy wyczyn Janży sprzed tygodnia! Zawodnicy o podobnym profilu, obaj w niezłej formie. Teraz to Nastić zmierzy się z Legią i choć warszawiacy prawdopodobnie zdołają zdobyć bramkę, możemy liczyć, że bośniacki wahadłowy obsłuży któregoś z kolegów kluczowym podaniem. Z Wisłą zanotował takich aż sześć, co przełożyło się na jedną asystę.

Kto na kapitana w 16. kolejce?

 • Ivi Lopez (30%, 75 Votes)
 • Joao Amaral (29%, 73 Votes)
 • Jesus Jimenez (15%, 38 Votes)
 • Inny (8%, 21 Votes)
 • Pedro Rebocho (5%, 12 Votes)
 • Karol Angielski (4%, 9 Votes)
 • Bojan Nastić (3%, 8 Votes)
 • Erik Janża (2%, 4 Votes)
 • Mateusz Mak (1%, 3 Votes)
 • Damian Kądzior (1%, 3 Votes)
 • Joel Pereira (1%, 2 Votes)

Total Voters: 248

Loading ... Loading ...

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA | Zdjęcia profilowe piłkarzy pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post