Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW17?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW17? post thumbnail image

Trzy kolejki pozostały do końca tej edycji Fantasy Ekstraklasy! Przygotowaliśmy dla Was bezpieczniejsze opcje kapitańskie oraz te bardziej ryzykowne. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie coś dla siebie. Zapraszamy do lektury!

mat. prasowe kkslech.com
fot. Dawid Ćmielewski

Ishak/Amaral (wyjazd, vs Zagłębie) – chyba trudno o oczywistsze kandydatury w tej serii spotkań. Lech jedzie do Lubina na mecz z Zagłębiem, które ostatnio prezentuje się fatalnie. Ostatni raz zespół Dariusza Żurawia triumfował w lidze jeszcze we wrześniu. Poprzednie dwa pojedynki to katastrofa. „Miedziowi” przegrali 0:4 z Rakowem oraz 1:2 z Pucharze Polski z Arką Gdynia. „Kolejorz” nie zdobywa ostatnio dużo bramek, ale mając przed sobą przeciwnika w takiej dyspozycji może to bezlitośnie wykorzystać. Amaral w starciu z Wartą był trochę mniej widoczny niż w poprzednich meczach, jednak miał swoją szansę na gola i niewiele zabrakło, aby trafił do siatki. Ishak z kolei wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Kwekweskiriego i wpisał się na listę strzelców po strzale z głowy. W klasyfikacji kanadyjskiej obaj panowie ustępuje tylko miejsca jednemu zawodnikowi, a jest nim…

Ivi Lopez (wyjazd, vs Lechia) – lider klasyfikacji kanadyjskiej. Hiszpan po trzech pustych przelotach odwdzięczył się swoim wiernym posiadaczom dubletem w starciu z Zagłębiem, a przecież gdyby nie minimalny spalony to cieszyłby się hattrickiem! Jak podkreślamy praktycznie przy każdym zestawieniu Ivi Lopez jest liderem klasyfikacji liczby strzałów oraz celnych prób w PKO Ekstraklasie. Patrząc na tabelę przeciwnik wydaje się bardzo mocny, jednak Lechia notuje ostatnio zniżkę formy. Szczególnie chcemy zwrócić uwagę na liczbę straconych bramek. Dusan Kuciak musiał trzy razy wyjmować futbolówkę z siatki w Mielcu oraz pięć w Szczecinie. Dlaczego miałby również nie skapitulować po jednym ze strzałów Iviego?

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 5:1 (2:1)
mat. prasowe PolskaPress
fot. Andrzej Szkocki

Grosicki/Zahović (wyjazd, vs Bruk-Bet Termalica) – najmniej oczywista kandydatura z tych bezpieczniejszych. Rozkręcili się panowie! Ostatni mecz to popis gry Pogoni, a w szczególności Kamila Grosickiego, Trzy świetne asysty reprezentanta Polski. „Grosik” zaliczył również sześć kluczowych podań oraz dziesięć zagrań w pole karne przeciwnika. Ma się czym pochwalić również Luka Zahović. Słoweniec w starciu z Lechią dwa razy trafił do siatki rywala. To już czwarty mecz z rzędu napastnika Pogoni z przynajmniej jednym golem. „Portowcy” wydają się naprawdę rozpędzeni. Najbliższym przeciwnikiem szczecinian jest nieźle spisujący się beniaminek z Niecieczy, ale to podopieczni Kosty Runjaicia są zdecydowanym faworytem meczu.

Trzy kolejki do końca tej edycji, a Ty dalej gonisz przeciwników w miniligach? Strata coraz większa i trzeba podjąć duże ryzyko? To właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy to zestawienie. Pora na mniej oczywistych kandydatów!

Nastić/Prikryl (dom, vs Górnik Łęczna) – nie udało się zapunktować z przedostatnim zespołem tabeli? To może uda się z ostatnim 😉 Jagiellonia musi szukać oczek, aby znaleźć się w górnej połówce tabeli. Górnik Łęczna wydaje się idealnym przeciwnikiem, aby sięgnąć po trzy punkty. Nastić i Prikryl zajmują odpowiednio trzynaste i szóste miejsce w liczbie dośrodkowań w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Bardziej kuszącą opcją wydaj się być Nastić, który jest klasyfikowany w grze jako obrońca, a trzeba przypomnieć, że obaj zawodnicy grają przeważnie na wahadłach. Z drugiej jednak strony Prikryl ma na swoim koncie do tej pory więcej punktów.

Pereira (wyjazd, vs Zagłębie) – nie będziemy rozpisywać się ponownie o Zagłębiu, bo zrobiliśmy to już wyżej. Skupmy się zatem na Pereirze. Portugalczyk zanotował asysty w dwóch kolejnych meczach. Inne statystyki działają również na jego korzyść. Pereira znajduje się w czołowej dwudziestce, jeżeli chodzi o liczbę dośrodkowań, podań kluczowych oraz zagrań w pole karne przeciwnika. Trzeba dodać, że Lech to najlepsza defensywa tej ligi. Prawy obrońca „Kolejorza” wydaje się zatem kuszącą opcją na najbliższy mecz.

W naszych wewnętrznych dyskusjach padały również takie nazwiska jak: Piasecki, Podolski, Mladenović, Exposito.

Zapraszamy Was do głosowania w ankiecie. Dajcie znać w komentarzach, jeśli czujecie, że inni zawodnicy są warci rozpatrzenia na 17. kolejkę!

Kto na kapitana w 17. kolejce?

 • Mikael Ishak (27%, 52 Votes)
 • João Amaral (26%, 51 Votes)
 • Kamil Grosicki (10%, 19 Votes)
 • Ivi Lopez (9%, 17 Votes)
 • Inny (7%, 14 Votes)
 • Luka Zahovič (6%, 11 Votes)
 • Filip Mladenović (4%, 7 Votes)
 • Tomáš Přikryl (4%, 7 Votes)
 • Fabian Piasecki (3%, 5 Votes)
 • Lukas Podolski (2%, 4 Votes)
 • Bojan Nastić (2%, 3 Votes)
 • Joel Pereira (2%, 3 Votes)
 • Erik Expósito (2%, 3 Votes)

Total Voters: 196

Loading ... Loading ...

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA | Zdjęcia profilowe piłkarzy pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post