Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW18-19]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW18-19] post thumbnail image

Mamy podwójną kolejkę!

Tego brakowało dotychczas w polskiej wersji gry fantasy. Dla graczy zaprawionych w bojach angielskiego FPLu to będzie norma i czas zbierania grubych punktów. Inni będą chłonąć doświadczania z nadchodzącego weekendu aby w rundzie wiosennej już nic ich nie zaskoczyło.

A może walczycie w mini ligach lub o jak najwyższy ogólny ranking – to jest ten czas!


W 18. kolejce zawodnicy Rakowa Częstochowa, Górnika Zabrze, Radomiaka Radom, Piasta Gliwice punktują dwa razy.

Chcemy, aby terminarz jak najlepiej odzwierciedlał aktualny potencjał drużyn, dlatego też sprawdźcie co przygotowaliśmy dla Was. Do tej pory aktualizowaliśmy formę oraz miejsce w tabeli. Kolejnym krokiem było dodanie danych z sezonu 20/21 i dodatku zawierającego w sobie budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%.

Uwzględniamy także, czy drużyna gra na własnym boisku czy na wyjeździe (WYJAZD (A) + 10% siły przeciwnika, DOM (H) – 10% siły przeciwnika, co wpływa na kolory i % pięciu najbliższych kolejek).
W Terminarzu do tej pory braliśmy pod uwagę współczynnik siły przeciwnika, a teraz dodajemy współczynnik drużyny, którą rozpatrujemy i pokazujemy jaka jest szansa na nieprzegranie meczu.

Zapoznajcie się dokładnie z legendą poniżej, a wszystko będzie jasne.

Aktualizujemy podział sił pod względem formy i tabeli, ale problem pojawia się w momencie zwrócenia uwagi na ilość rozegranych meczów poprzez drużyny z naszej Ekstraklasy. Dla przykładu: Legia Warszawa dotychczas rozegrała nie wszystkie spotkania. Jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

Zapraszamy do zapoznania się z [GW18-19]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Pogoń Szczecin – 0,1pkt
Lech Poznań – 0,3pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lechia Gdańsk – 1,1pkt
Radomiak Radom – 1,3pkt
Górnik Zabrze – 1,7pkt
Wisła Płock – 1,9pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Stal Mielec – 2,1pkt
Raków Częstochowa – 2,3pkt
Piast Gliwice – 2,4pkt
Cracovia – 2,6pkt
Śląsk Wrocław – 2,8pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Wisła Kraków – 3,2pkt
Jagiellonia Białystok – 3,2pkt
Zagłębie Lubin – 3,5pkt
Legia Warszawa – 3,6pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Górnik Łęczna – 4,1pkt
Warta Poznań – 4,2pkt
Bruk-Bet T. – 4,6pkt

Na początek krótka legenda:

PKT X KOL – suma potencjału punktowego w pięciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 18-19


Oczywistą sprawą jest to, że drużyny z podwójną kolejką będą wysoko w Terminarzu na kolejki 18-19. Dodatkowy mecz powoduje większy potencjał na punkty do końca rundy. Najlepiej wygląda sytuacja dla Radomiaka Radom, który zmierzy się w najbliższej kolejce z Lechem oraz Piastem (oba mecze u siebie). Raków Częstochowa natomiast podejmie Piasta i Górnik (również dwa mecze na domowym boisku). Wydaje się nam, że to najlepszy czas na zaopatrzenie się w graczy tych dwóch drużyn. Warto zwrócić uwagę na dwa pozostałe zespoły z DGW tj. Piast Gliwice oraz Górnik Zabrze. Przed zawodnikami tych drużyn troszkę trudniejsze zadanie w najbliższej serii spotkań ale Kądzior, Chrapek, Konczkowski czy też z drugiej strony Jimenez, Podolski, Nowak, Janża mają potencjał na dobre punkty (nie skreślajmy ich).

Na trzecim stopniu podium znajduje się drużyna Pogoni Szczecin z meczem na wyjeździe w Zabrzu oraz z domowym spotkaniem z Wartą. Przy obecnej formie Portowców wynik tych meczów wydaje się być po ich stronie. Kolejno mamy Lechię Gdańsk i Stal Mielec gdzie oba zespoły wydają się faworytami swoich meczów a Terminarz daje szansę na punkty 73% i 78% (dość sporo – nas przekonuje).
Ciekawie zapowiada się mecz Warty Poznań ze Śląskiem Wrocław – drużyny ze średnią punktów 0,8 w ostatnich piecu meczach. Warto dodać, że drużyna z woj. Wielkopolskiego w ostatniej serii spotkań zmierzy się z Pogonią na wyjeździe (szansa 9% 👎 ).

Na koniec do jednego wora wrzucamy drużyny z dołu Terminarza grające na wyjeździe (GW18) ze współczynnikiem punktowym poniżej 33%. Kolejno Górnik Łęczna (CRA 32%), Legia Warszawa (WPŁ 31%), Jagiellonia Białystok (LGD 27%) oraz Termalika (STM 22%). Nie polecamy zawodników tych drużyn.


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post