Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW19?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW19? post thumbnail image

Ostatnia kolejka tej edycji Fantasy Ekstraklasy! Ostatnia szansa na punkty, ostatnia szansa na awans, ostatnia szansa na napad na bank, ostatnia szansa na obronę przed tymi najeźdźcami czającymi się za nami w minilidze. Najlepszy sposób na osiągnięcie zamierzonego celu? Wybierz dobrze kapitana! A jeżeli do tej pory masz w rękawie chipa „kapitanów dwóch”, to nie wahaj się go użyć. Kogo wybrać? Sprawdź nasze propozycje.

Grosicki / Kowalczyk – idą łeb w łeb! Zastanawiać się można, którego z pomocników lepiej wybrać, bo choć Grosicki jest bardziej efektowny w swojej grze, to obaj mają bardzo wyrównane liczby (poprzednio: obaj po jednym golu, jednym strzale, Kowal więcej o dwa PKL, wcześniej: obaj po jednym golu, Kowal trzy strzały więcej, Grosicki jedno PKL więcej). Trzeba jednak pamiętać, że Kowalczyk dwa gole zdobył z rzutów karnych.

Ivi / Wdowiak – wydawałoby się, że domowy mecz z Jagą to idealny moment na odbicie dla Rakowa. Tak samo myślała tydzień temu Lechia, która finalnie przegrała pierwszy mecz w Gdańsku od 7 miesięcy. Niemniej jednak duet piłkarzy Rakowa ma spory potencjał punktowy. Ivi to ten, w którym pokładane są największe nadzieje, ale ostatnio nie imponuje formą (punkty: 3, 3, 2, 14, 2, 4, 1). Wdowiak natomiast błysnął formą w podwójnej kolejce, zdobywając dwie bramki i oddając 8/6 strzałów, przy trzech kluczowych podaniach. Kto odważy się postawić na chwilową formę, a kto na stałą (?) jakość?

Śpiączka – on wrócił! Po dwóch miesiącach posuchy strzeleckiej „Śpiona” znów odpalił. 7/4 strzałów oddanych w Cracovie to dobry prognostyk przed starciem z fatalną defensywą Zagłębia. Co więcej, zachowanie obrony Lubinian przy stałych fragmentach gry, podczas starcia z Legią, daje nadzieję, że „Śpiączka Airlines” będzie popularnym wyborem tego weekendu.

Wśród opcji mniej oczywistych znaleźliśmy miejsce dla takich zawodników jak Kądzior, Amaral, czy Bartkowski.

Piast prezentuje się zaskakująco dobrze po przerwie spowodowanej zakażeniami, a liderem gliwickiej drużyny jest oczywiście Kądzior. Regularnie notuje asysty po stałych fragmentach gry, a Stal mimo niezłych wyników nie zawsze wygląda tak dobrze. Dodatkowo, ilość sytuacji, które przeciwko mielczanom był w stanie wykreować Bruk-Bet również daje do myślenia.

Lech w Poznaniu regularnie wygrywa, więc Amaral powinien być gwarancją kilku punktów. Ale czy dołoży coś więcej? Mecz z będącym na fali Górnikiem będzie na pewno trudny, ale Kolejorza stać na trafienia w tym spotkaniu – oby odpowiadał za nie najlepszy piłkarz tej rundy.

Pogoń z Wartą ma duże szanse na zachowanie czystego konta. To pierwszy argument za Bartkowskim. Kolejnym jest oczywiście jego umiejętność odnalezienia się w polu karnym przy stałych fragmentach gry, a także chęć podłączania się do akcji ofensywnych.

Kto na kapitana w 19. kolejce?

  • Kamil Grosicki (37%, 21 Votes)
  • Joao Amaral (16%, 9 Votes)
  • Sebastian Kowalczyk (14%, 8 Votes)
  • Bartosz Śpiączka (11%, 6 Votes)
  • Inny (11%, 6 Votes)
  • Mateusz Wdowiak (5%, 3 Votes)
  • Ivi Lopez (4%, 2 Votes)
  • Jakub Bartkowski (2%, 1 Votes)
  • Damian Kądzior (2%, 1 Votes)

Total Voters: 57

Loading ... Loading ...

1 thought on “Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW19?”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post