Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW20-25]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW20-25] post thumbnail image

„Dzień Dobry! Kolejny mecz, kolejny przeciwnik” – p. Tomek trener juniorów jednej z drużyn z woj. Świętokrzyskiego przed każdym (ale to każdym) meczem.

Gracze Fantasy Ekstraklasy także zaczynają swój kolejny mecz, który będzie trwał cztery miesiące i co tydzień będziemy się mierzyć z kolejnymi przeciwnikami w mini ligach lub też ścigać się w ogólnym rankingu. Czekają nas weekendy okraszone grubymi punktami niczym pierogi ze skwarami u Babci Helenki ale i takie, które będą powodowały, że będziemy chcieli zawiesić buty na kołku. Czyż właśnie nie takie emocje powodują, że tak kochamy tą niby nieskomplikowaną grę przeglądarkową?


Pozostaje życzyć wszystkim powodzenia i zielonych strzałek ✅

Zanim jednak zaczniemy dajcie znać w komentarzach jakie macie plany na tą rundę. Jakie miejsce w klasyfikacji ogólnej was zadowoli. Bez kogo nie wyobrażacie sobie swojego składu. Czy nowi zawodnicy w naszej lidze zamieszają w punktacji itp.

Dla przypomnienia jedynie dodam (bez zagłębianie się w szczegóły), że poniższe zestawienie pokazuje procentowe szanse danych zespołów na punkty a nie jedynie wskaźnik trudności przeciwnika. Jeżeli ktoś jest zainteresowany sposobem w jaki pokazujemy Terminarz zapraszamy do zapoznania się z wpisami z jesieni 2021 (tam jest wszystko wyjaśnione). Wprowadziliśmy jedną dość istotną zmianę (jak zauważył/zasugerował jeden z czytelników fantastycznyskaut.pl). Od teraz będziemy pokazywali sześć kolejek do przodu a nie pięć. Będzie to bardziej miarodajne w podsumowaniu, gdyż wtedy jest możliwe, że będzie taka sama ilość meczów u siebie (H) jak i na wyjeździe (A) dla danej drużyny.

Aktualizujemy podział sił pod względem formy i tabeli, ale problem pojawia się w momencie zwrócenia uwagi na ilość rozegranych meczów poprzez drużyny z naszej Ekstraklasy (już niebawem powinno się to wyrównać ponieważ 15/16 Lutego zaplanowany jest mecz Legia vs Termalika i po tym meczu każda z drużyn będzie miała rozegraną taką samą ilość spotkań). Obecnie jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

Zapraszamy do zapoznania się z [GW20-25]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Pogoń Szczecin – 0,5pkt
Lech Poznań – 0,7pkt
Radomiak Radom – 0,9pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Raków Częstochowa – 1,1pkt
Wisła Płock – 1,5pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Górnik Zabrze – 2,1pkt
Cracovia – 2,2pkt
Lechia Gdańsk – 2,3pkt
Stal Mielec – 2,5pkt
Jagiellonia Białystok – 2,8pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Legia Warszawa – 3,2pkt
Śląsk Wrocław – 3,2pkt
Piast Gliwice – 3,2pkt
Górnik Łęczna – 3,3pkt
Zagłębie Lubin – 3,5pkt
Wisła Kraków – 3,6pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Warta Poznań – 4,2pkt
Bruk-Bet T. – 5pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 6 KOL – suma potencjału punktowego w sześciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 20-25


Na początek zmagań z rundą wiosenną proponuję wybierać zawodników z drużyn Lecha Poznań oraz Pogoni Szczecin. Obie drużyny mają korzystny Terminarz – szczególnie w trzech pierwszych kolejkach. Dodatkowo warto wspomnieć, że w kolejce nr 21 będą murowanymi faworytami w swoich meczach domowych (kolejno Termalika i Zagłębie). Natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się największa niespodzianka poprzedniej rundy czyli Radomiak Radom. Dwa pierwsze mecze tej drużyny co prawda u siebie ale za to z dość wymagającymi drużynami. Kolejka nr 22 za to chyba będzie odpowiednim czasem aby zastanowić się, którego zawodnika z Radomia zakupić do naszych drużyn a może nawet zaryzykować z kapitanem (C).

Wielu z nas podczas pierwszych przymiarek na pewno zwróci uwagę na Iviego i spółkę z Rakowa Częstochowa, który na pierwsze cztery kolejki w trzech będzie faworytem spotkania. Jedynie wyjazd do Radomia poniżej 50% szans (co nie oznacza, że punktów nie będzie). Gdyby nie katastrofalna forma z rundy jesiennej Legii Warszawa (co wpływa w Terminarzu na szansę na punkty) to byśmy powiedzieli, że to wymarzony początek wiosny dla Stołecznej drużyny. Zagłębie, Warta, Termalika to zdecydowanie drużyny, które Legia nie tylko powinna ograć ale i pokazać, że kryzys już mają za sobą. Wydaje mi się, że tak właśnie będzie (osobiście zaryzykuję z jednym lub dwoma piłkarzami Legii). W sumie to bardzo ciekawy jestem także postawy dwóch drużyn ze środka stawki Terminarza. Mowa tutaj o Cracovii Kraków i Lechii Gdańsk. Zespoły ze zdecydowanie większym potencjałem niż dotychczas się prezentowały w Ekstraklasie.

Zagadka – Która drużyna była najbardziej niezadowolona, że runda jesienna dobiegła końca?
Odpowiedź – Taka, która jako jedyna wygrała wszystkie mecze w Grudniu czyli Górnik Łęczna 3/3.
Przedni nim kolejne mecze, które mogą się okazać możliwością do poprawienia tej serii. Kolejno Warta, Śląsk i Wisła K. można powiedzieć, że nie prezentowały się najlepiej ostatnio. Jest szansa!

Mamy też kilka drużyn w dole Terminarza. Należą do nich między innymi Zagłębie Lubin z trzema ciężkimi spotkaniami na początek (Legia, Pogoń, Wisła P.) Jak zawsze na propsie był zakup Starzyńskiego tak teraz trzeba by było się nad tym dwa razy zastanowić, przespać się z tym i jeszcze dwa razy się zastanowić. Kiepska sytuacja dla dwóch drużyn w obecnym Terminarzu, które delikatnie mówiąc nie zachwyciły tłumów w poprzedniej edycji a mowa tutaj o Warcie Poznań i Termalice BB. Omijamy zawodników!
Celowo na koniec zostawiłem Piasta Gliwice z pierwszym meczem z Pogonią. Szansa na punkty jedyne 24% jednak jest tam jeden nowy zawodnik do, którego osobiście mam „czutkę”, że pokaż się z dobrej strony w rundzie wiosennej 2022 w Ekstraklasie. Róbcie screeny jeśli chcecie 🙂

Ciekawostka: na sześć meczów Cracovia i Termalika grają cztery na własnym stadionie. Analogicznie cztery mecze na wyjeździe dla Lecha i Wisły P.


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post