Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa Bez kategorii Podsumowanie twitterowego pokoju – najważniejsze wnioski

Podsumowanie twitterowego pokoju – najważniejsze wnioski

Podsumowanie twitterowego pokoju – najważniejsze wnioski post thumbnail image

Debiut w twitterowym pokoju za nami. Było trochę zamieszania, ale przede wszystkim dużo wartościowego przekazu pod kątem ustalania składu w Fantasy Ekstraklasa. Poniżej postaramy się wypisać kilka najważniejszych wniosków tej ponad dwugodzinnej rozmowy.

Na wstępie zaprosiliśmy do naszej ligi (kod: 3fe0f239). Szczegóły dotyczące nagród już niedługo! Później opowiedzieliśmy również o nowości w LOTTO Fantasy Ekstraklasa, czyli Asyście LOTTO.

Okres przygotowawczy – na kogo warto zwrócić uwagę?

W dalszej części przeszliśmy już do podsumowania dotychczasowych sparingów. W trakcie wielokrotnie włączaliście się do dyskusji, w której na czynniki pierwsze rozkładaliśmy konkretne opcje w danych klubach. Niżej przeczytacie o kilku z nich!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – świetna forma w sparingach, ale na razie bardziej wait&see, bo ani terminarz, ani miejsce w tabeli nie zachęcają. Pamiętając o podwójnej kolejce 25, gdzie BBT zmierzy się z Zagłębiem (H) i Legią (A) można Mesanovića (1.9) rozważyć.

Cracovia van Amersfoort (2.5) jest w formie, więc po meczu z Lechem można rozważyć. W Fantasy jest pomocnikiem, ale najpewniej będzie grał na 9-tce!

Górnik Łęczna – nic ciekawego. Szcześniak nie kosztuje już 0.5, Śpiączka (2.0) tylko jedna bramka w sparingach. Z drugiej strony terminarz nie najtrudniejszy, więc warto obserwować.

Górnik Zabrze – ważne: Podolski (2.1) w Fantasy nie jest już napastnikiem, a pomocnikiem! W sparingach jedna ładna bramka zza pola – naprawdę ciekawa kandydatura. Warto jednak pamiętać, że to nie on będzie wykonywał rzuty karne – dwie bramki w sparingach z „jedenastek” zdobył Jimenez (3.0). W pierwszej kolejce wystąpi Pawłowski (1.4), bo Dadok i Janża pauzują (dzięki, Damian!).

Jagiellonia Białystok – czyżbyśmy znaleźli pierwszą (i być może jedyną) opcję za 0.5? Kontuzji doznał Puerto, więc w pierwszych kolejkach rundy, występować powinien Matysik (0.5). Opierać na nim defensywny nie warto, ale posadzić na ławce – jeszcze jak!

Lech Poznań – najdroższy zawodnik w grze (Ishak 3.7) z powodów covidowych opuścił część okresu przygotowawczego i większość sparingów. Po zdjęciach z tajnego meczu Lecha (28.01) wywnioskowaliśmy, że w nim udało mu się już zagrać, ale nie wiadomo jak długo i czy będzie gotowy do gry w pełnym zakresie czasowym na początku rundy. Karne po Szwedzie przejął Portugalczyk – Amaral (3.3) błyszczał w sparingach i bez zaskoczenia znajduje się w blisko połowie składów Fantasy. Myśląc o obrońcach, sugerowaliśmy bezpieczne rozwiązanie – Salamon (2.4) i Milić (2.2) mają pewny skład, a wcale nie muszą być gorsi od kolegów z boków obrony. W poprzedniej rundzie to właśnie duet stoperów Kolejorza zajął pierwsze dwa miejsca w klasyfikacji punktowej wśród obrońców. Chorwat w sparingach zdobył już dwie bramki!

Lechia GdańskFlavio Paixao (2.5) i 19% posiadania. Łukasz Zwoliński (2.0) i 6% posiadania? Która grupa ma rację? W ostatnich sparingach częściej grał jednak Zwolak, więc ostrzegamy wszystkich posiadaczy sympatycznego Portugalczyka. Najpewniejszy skład z ofensywy Lechii ma najpewniej Durmus (2.3), który w sparingach zdobył jedną bramkę. Stec (1.8) zastąpi Żukowskiego na prawej obronie, więc w rolę młodzieżowca powinien wcielić się Kałuziński (1.1)!

Legia Warszawa – aż trzech piłkarzy w cenowym TOP 10. Czy te ceny są adekwatne i czy warto w nich inwestować? Wygląda na to, że tak! Świetna forma w sparingach, porządek kadrowy i łatwy terminarz. Do tego DGW25. Trzy bramki Josue (2.5) (w tym jedna z karnego, mimo obecności Pekharta na boisku) i aktywność przy pozostałych sprawiają, że to on wydaje się być najciekawszą opcją z drużyny mistrzów Polski. Tuż za nim znajduje się Pekhart (2.7), który ma pewny skład i równie duży potencjał punktowy. Wśród obrońców ciekawie wygląda Wieteska (1.9), który potrafi odnaleźć się pod bramką przeciwnika.

Piast GliwiceKądzior (2.5) pewniak do składu, sfg i bramki w ostatnim sparingu. Ciężki mecz z Pogonią na początek, a później wyjazdy do Płocka i Wrocławia oraz Łęczna u siebie. Terminarz w kratkę, ale opcja jak najbardziej do rozważenia. Ciekawie wygląda Sappinen (1.8), ale po rozmowie doszliśmy do wniosku, że lepiej poczekać i zobaczyć jak zmieści go trener Fornalik. Wariantu Toril + Sappinen raczej nie zakłada. Ciekawą opcją może się okazać Ariel Mosór (1.6), który mógłby zastąpić Konczkowskiego, w przypadku przedłużającej się kontuzji.

Pogoń Szczecin – tu pałeczkę przejął Łukasz „Benji_fechu”, któremu dziękujemy za aktywność w całej dyskusji. Po pierwsze odnotowaliśmy informację o urazie Kostasa, która na około miesiąc zwalnia miejsce w składzie tańszemu Malcowi (1.6). W pomocy natomiast wiele będzie zależało od młodzieżowca, na którego postawi trener Runjaić. Na ten moment obstawiliśmy Żurawskiego (1.7), który razem z Kowalczykiem (2.3) zajmowaliby miejsce Vahanowi Biczachczjanowi (2.3), który świetnie pokazał się w sparingach, czym zachęcił do siebie aż 16% menedżerów. Czyżby kolejna opcja wait&see spośród nowych twarzy w naszej lidze?

Radomiak Radom – ceny już nie takie niskie, niespodzianką już nie będą. Czy nadal warto w nich inwestować? W sparingach wyników nie robili, ale czy to wyznacznik, w przypadku tak dobrze zgranej drużyny? Angielski (2.4) z Mauridesem (2.0) wciąż wyglądają solidnie (karne na korzyść tego pierwszego). Ciekawą opcją okazuje się Karwot (1.6), który w grze klasyfikowany jest jako obrońca, a najprawdopodobniej występować będzie w pomocy (uraz Nascimento + odejście Kaputa).

Raków Częstochowa Ivi Lopez (3.5) w sparingach nie szalał, ale wciąż jest zawodnikiem, którego strach w swoich rozważaniach pominąć. Warto jednak obserwować formę i hierarchię w drużynie z Częstochowy, bo gdyby Wdowiak (2.0), albo Cebula (1.8) utrzymali skład i formę to mielibyśmy ciekawe i dużo tańsze zamienniki!

Stal Mielec – odszedł Piasecki, więc menedżerowie Fantasy… świętują! Najprawdopodobniej na 9-tce w Stali grać będzie Mak (2.2), który w grze klasyfikowany jest jako pomocnik! Pamiętając jego świetną formę w poprzedniej rundzie, wydaje się to być niezwykle kusząca opcja. Tańszym, ale również ciekawym rozwiązaniem okazuje się być Hinokio (1.6), który ma pewny skład i coraz lepsze liczby.
W kontekście pozycji napastnika pojawił się również temat młodego Szczutowskiego (1.2), ale przy Sitku nie ma konieczności wpychania kolejnego zawodnika u-21 – mimo wszystko warto obserwować.

Śląsk Wrocław – wiele wskazuje na to, że klub opuści Praszelik. Gdyby tak się stało, naturalnym zastępcą i mini-wygranym zgrupowania w Turcji wydaje się być Zylla (1.6). Na obozie dobrze prezentowali się też Schwarz (1.8) i Pich (2.1). Ze względu na zamieszanie covidowe z drużyną nie spotkał się Exposito, więc w pierwszych kolejkach prawdopodobny skład Caye Quintany (1.7) (2 asysty w sparingach). Grać powinien również Bejger (1.6).

Warta Poznań – Łukasz zachęcał do Zrelaka (1.9), część z nas miała wątpliwości. Zgodzimy się jednak, że to jedyna ciekawa opcja z zielonej części Poznania.

Wisła Kraków – szukaliśmy różnych opcji, kilka osób dołączyło się do dyskusji, ale do niczego mądrego nie doszliśmy. Warto obserwować formę Wiślaków w pierwszym meczu i ewentualnie szukać opcji przed dwoma domowymi meczami ze Stalą i Górnikiem Łęczna. Ale kto miałby to być? Hugi? Ktoś z nowych? Na razie trudno o pewniaków.

Wisła Płock – rozważaliśmy, który z dwójki Vallo (1.8) / Tomasik (1.8) jest lepszym rozwiązaniem. Pierwszy kusi aktywnością w ofensywie, drugi stałymi fragmentami gry. Młodzieżowcem powinien być Gerbowski (1.2). Z przodu zawsze kusić będzie Szwoch (2.0).

Zagłębie Lubin – 5/5 wygranych sparingów! Trener Stokowiec poukładał drużynę (przede wszystkim pod kątem gry w defensywie – tylko 3 bramki stracone), a opcje z Zagłębia znów mogą mieć sens. Najpierw jednak dalibyśmy im zagrać mecze z Legią i Pogonią, bo w nich ciężko byłoby każdemu. Docelowo Chodyna (1.7) może stać się bardzo ciekawym rozwiązaniem. Starzyński nie grał w żadnym ze sparingów, więc jeśli myślimy o ofensywie to Szysz (2.1), albo Daniel (1.8)

Dziękujemy wszystkim za obecność, aktywność i wyrozumiałość! Obiecujemy, że będzie tylko lepiej. Stay tuned!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post