Budżetowe opcje cz. 2 [1.1 – 1.5]

Budżetowe opcje cz. 2 [1.1 – 1.5] post thumbnail image

Znamy to, wszyscy byliśmy w tym miejscu. Pierwszy szał minął. Budżet nie jest z gumy, a po zakupieniu tych, bez których ciężko wyobrazić sobie swój zespół, okazuje się, że wcale tak wiele miedziaków w skarbonce nie zostało. Ponieważ jednak rzucenie ręcznika nigdy nie jest opcją, to walczmy (z) tymi, na których nas stać.

Kontynuacja tekstu o opcjach budżetowych. Tym razem z przedziału 1.1 – 1.5. Stosunkowo tanim kosztem możemy uzupełnić swój skład o nazwiska, które być może nie zrobią szczególnego wrażenia na rywalach, ale w skali całej rundy określone punkty powinny przynieść.

Drogi czytelniku, pamiętaj, proszę – to są uzupełnienia składu (Ławka rezerwowych im. Fantastycznego Skauta ;)) i biada tym, którzy postanowią z nich uczynić podstawę swojej ekipy.

Największy potencjał na pierwszy skład (kolejność pozycjami):

Bielica – GÓR – [1.5] – bramkarz

Wszystko wskazuje na to, że to on będzie pierwszym bramkarzem Górnika. Najtańszy grający golkiper w grze? Na to wygląda!


Bartolewski – ZAG – [1.5] – obrońca

Podstawowy skład Zagłębia. Może być kuszącą opcją nawet do pierwszych jedenastek naszych składów w Fantasy, o ile trener Stokowiec faktycznie uporządkuje grę Miedziowych.

Biedrzycki – BBT – [1.5] – obrońca

Chwilowo pewny skład w Termalice. Nie wiadomo co się wydarzy po powrocie Tekijaskiego i Bezpalca.

Szcześniak – GKŁ – [1.3] – obrońca

Jeśli nic się nie wydarzy, powinien być podstawowym obrońcą Górnika Łęczna. Warto jednak pamiętać, że tam rośnie pozycja Golińskiego, a i Wędrychowski puka do pierwszego składu.

Gruszkowski – WIS – [1.5] – obrońca

W poprzedniej rundzie absolutna podstawa wiślackiej defensywy. Do obserwacji rywalizacja z Szotem (1.4), bo to on grał najwięcej w sparingach.


Kałuziński – LGD – [1.1] – pomocnik

Po odejściu Żukowskiego powinien być pierwszym wyborem w roli młodzieżowca. Przy tej cenie i regularnym graniu wygląda ciekawie.

Gerbowski – WPŁ – [1.2] – pomocnik

Pierwszy skład w drużynie trenera Bartoszka. Niby defensywny pomocnik, ale w poprzedniej rundzie zaczynał w 5 meczach i nabił sobie 5 strzałów i 7 kluczowych podań.

Plewka – WIS – [1.5] – pomocnik

Ważny pomocnik Białej Gwiazdy, powinien sporo pograć w pierwszym składzie (jeśli ominą go kontuzję i gorsza forma)

Rakoczy – CRA – [1.5] – pomocnik

On, albo Myszor (1.3) będą grali w podstawie. Bardziej prawdopodobny skład Rakoczego, więc może być jakąś opcją.


Zawodnicy z szansą na łapanie minut (w nieco mniejszym wymiarze czasowym niż piłkarze z góry):

Olszewski – JAG – [1.5] – obrońca – logika podpowiada, że powinien grać dużo, ale wciąż trudno być przekonanym co do wizji trenera Nowaka i jego sympatii.

Szot – WIS – [1.4] – obrońca – dużo grał w sparingach, więc może powalczy z Gruszkowskim o pierwszy skład?


Bonecki – BBT – [1.5] – pomocnik – dużo minut, często w wyjściowym składzie.

Lewkot – ŚLĄ – [1.5] – pomocnik – prawdopodobnie rundę zacznie na ławce, ale co jakiś czas powinien pojawiać się w pierwszym składzie / na boisku.

Myszor – CRA – [1.3] – pomocnik – jeśli nie Rakoczy, to on będzie w podstawie Cracovii. Tak czy siak spore szanse na minuty.

Czyż – RCZ – [1.5] – pomocnik – pierwszym M jest Lederman, ale Czyż został sprowadzony, żeby go czasem odciążać, także będzie dostawał minuty.

Długosz – RCZ – [1.1] – pomocnik – po dobrym początku sezonu – zniknął z radarów, ale w sparingach dostawał szanse i być może dostanie jakieś ogony w lidze, ale raczej tylko ogony.

Sangowski – WAR – [1.2] – pomocnik – w sparingach kilka „punktów” zaliczył, często grając jako napastnik. W lidze póki co tylko minuty.

Cielemęcki – WPŁ – [1.2] – pomocnik – minuty.

Fornalczyk – POG – [1.1] – pomocnik – minuty. W pomocy Pogoni ciasno, ale jak los się do niego uśmiechnie to może czasem trochę pograć.


Sezonienko – LGD – [1.5] – napastnik – sporo minut/szansa na podstawę czasami.

Szczutowski – STM – [1.2] – napastnik – dopóki Stal nie ma innego napastnika, młodzieżowiec ma szansę na minuty. Pierwszą „9-tką” będzie zapewne Mak, ale to przecież nie jest typowy napadzior, więc Szczutowski powinien dostawać szanse.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post