Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa Bez kategorii Prognoza Skauta – zapowiedź kolejki [GW20]

Prognoza Skauta – zapowiedź kolejki [GW20]

Prognoza Skauta – zapowiedź kolejki [GW20] post thumbnail image

Okres przygotowawczy za nami, a upragniony i wyczekiwany powrót Ekstraklasy już za kilkanaście godzin. Pierwsza kolejka wiosny to duży zestaw znaków zapytania, ale spisaliśmy nasze myśli i dzielimy się nimi z Wami. Niech będą inspiracją! Zapraszamy do lektury!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Świetne wyniki w sparingach (3W, 1R, 0P, 11:2 w bramkach) i nowa miotła. Brzmi obiecująco, ale wciąż rozmawiamy o ostatniej drużynie tabeli. Wprawdzie Jaga też nie ma zbyt wielu argumentów boiskowych, to raczej nie będziemy hurtowo inwestować w piłkarzy Słoni. Wcale niegłupim rozwiązaniem może okazać się Mesanović (1.9) (2 gole w sparingach), ale w taniego Biedrzyckiego już raczej inwestować nie będziemy. (IB)

Jagiellonia Białystok

Trener Nowak znany jest z ofensywnej gry, ale jak sam przyznaje po pierwszych tygodniach pracy w Jadze “wykończenie szwankuje”. A jak dodać do tego poważne problemy kadrowe w bloku defensywnym, to zasadniczo należałoby zrezygnować z inwestycji w graczy z Białegostoku. Być może ktoś zdecyduje się na ławkę dla Matysika (0.5), który – wszystko na to wskazuje – z musu będzie grał u boku Pazdana. Może ktoś – jak ja – jest fanem Trubehy (1.7) i wierzy, że jego talent zaskoczy. Naszym zdaniem jednak ten mecz po prostu wystarczy zobaczyć. Dwóch nowych trenerów, dwa nowe pomysły na grę. Warto popatrzeć, poczekać i wyciągnąć wnioski. (KB)