Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW21-26]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW21-26] post thumbnail image

Przed nami kolejna odsłona Terminarza, oczywiście uwzględniająca podwójną kolejkę nr. 25 w której zagrają dodatkowy mecz drużyny Legii oraz Termaliki. Z punktu widzenia gracz Fantasy Ekstraklasa to dość istotna informacja. Przygotowania przygotowaniami ale najpierw trzeba rozegrać kolejki 21, 22, 23 …

Dla przypomnienia jedynie dodam (bez zagłębianie się w szczegóły), że poniższe zestawienie pokazuje procentowe szanse danych zespołów na punkty a nie jedynie wskaźnik trudności przeciwnika. Jeżeli ktoś jest zainteresowany sposobem w jaki pokazujemy Terminarz zapraszamy do zapoznania się z wpisami z jesieni 2021 (tam jest wszystko wyjaśnione). Wprowadziliśmy jedną dość istotną zmianę (jak zauważył/zasugerował jeden z czytelników fantastycznyskaut.pl). Od teraz będziemy pokazywali sześć kolejek do przodu a nie pięć. Będzie to bardziej miarodajne w podsumowaniu, gdyż wtedy jest możliwe, że będzie taka sama ilość meczów u siebie (H) jak i na wyjeździe (A) dla danej drużyny.

Aktualizujemy podział sił pod względem formy i tabeli, ale problem pojawia się w momencie zwrócenia uwagi na ilość rozegranych meczów poprzez drużyny z naszej Ekstraklasy (już niebawem powinno się to wyrównać ponieważ 16.03.2022 – GW25 zaplanowany jest mecz Legia vs Termalika i po tym meczu każda z drużyn będzie miała rozegraną taką samą ilość spotkań). Obecnie jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

Zapraszamy do zapoznania się z [GW21-26]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Pogoń Szczecin – 0,5pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lech Poznań – 1,1pkt
Raków Częstochowa – 1,1pkt
Radomiak Radom – 1,7pkt
Górnik Zabrze – 1,7pkt
Lechia Gdańsk – 1,9pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Wisła Płock – 2,3pkt
Cracovia – 2,6pkt
Stal Mielec – 2,9pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Legia Warszawa – 3,2pkt
Śląsk Wrocław – 3,2pkt
Piast Gliwice – 3,2pkt
Jagiellonia Białystok – 3,2pkt
Górnik Łęczna – 3,3pkt
Zagłębie Lubin – 3,5pkt
Wisła Kraków – 3,6pkt
Warta Poznań – 3,8pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Bruk-Bet T. – 4,6pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 6 KOL – suma potencjału punktowego w sześciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 21-26


W dzisiejszym Terminarzu zaczynamy od Pogoni Szczecin, która potencjalnie na sześć najbliższych kolejek ma największe szanse na duże punkty. Dodatkowo w GW21 zmierzy się z nisko notowanym Zagłębiem na własnym terenie. Podobna sytuacja na najniższym stopniu podium a mianowicie w drużynie Lecha Poznań, która zagra w Poznaniu z drużyną Termaliki. Coś mi się wydaje, że potrojenie tych drużyn nie będzie wyjątkiem w Fantasy Ekstraklasie. W gronie faworytów znalazł się także Górnik Zabrze (co warto zauważyć z 4 meczami u siebie – podobnie jak Pogoń i Cracovia).

Wrzućmy do jednego wora dwie drużyny Legia Warszawa i Termalika BB. Łączy ich jednak tylko GW25, który będzie dla nich podwójną kolejką. Na tym podobieństwa się kończą. Legia na papierze do tego czasu powinna nazbierać sporo punktów (ciekawe jak będzie bez zawieszonego za kartki Josue) a natomiast przed Termaliką dużo cięższe zadanie. Dodajmy, że obie drużyny spotkają się przed podwójną kolejką w GW22.

Wysokie miejsce w najnowszym terminarzu zajmuje Lechia Gdańsk – tutaj należy zwrócić uwagę, że mamy rozpiskę na sześć kolejek. I w przypadku drużyny z Trójmiasta to pierwsze trzy mecze dużo trudniejsze od pozostałych. Jest ryzyko jest zabawa, ja osobiście się wstrzymuję.

W drugiej części tabeli mamy zestaw drużyn nie grzeszących formą (trzy punkty w pięciu meczach). A są nimi Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin oraz Jagiellonia Białystok. Terminarz raczej w kratkę więc „jakieś strzały” typu Szysz, Cernych itp. mogą być uzasadnione. Uwaga! Zagłębie obok Termaliki w GW21 posiada najmniejsze szanse na punkty (wyjazd Pogoń).

Ostatnie miejsce zajmuje Wisła Kraków (gdyby nie podwójna kolejka Termaliki była by przedostatnia) z dwoma niezłymi spotkaniami u siebie ze Stalą i Łęczną. Później już tylko będzie gorzej … Legia, Lechia, Lech i Pogoń. Zapowiada się ciężki przełom Lutego/Marca dla Białej Gwiazdy.


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post