Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW21?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW21? post thumbnail image

Przed nami zmagania w 21. kolejce Lotto Fantasy Ekstraklasa. W zeszłotygodniowym tekście, Mariusz słusznie zauważył, że „pierwsza selekcja propozycji kapitańskich opasek w rundzie nigdy nie była i nie będzie łatwa”. No a teraz, po meczu Lecha z Cracovią, niewielu śmiałków zaryzykuje i spróbuje złamać schemat. Joao Amaral wysuwa się na pierwszy plan i wygląda tam okrutnie mocno. Są naturalnie też inne nazwiska, które niosą ze sobą potencjał punktowy. Spróbujmy się im przyjrzeć.

Amaral (vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza, dom) – dwie bramki, asysta, podrażniona ambicja po stracie punktów, przeciwnik z dołu tabeli, mecz domowy. Brzmi jak przepis na sukces. Naturalnie nie ma co liczyć na intymność, bo po Portugalczyka sięgnie większość menedżerów. Pytanie jednak czy warto ryzykować, że pociąg odjedzie?

Ishak (vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza, dom) – dorobek Szweda ograniczył się do dwóch asyst i faktem jest, że gra on trochę niżej niż typowa dziewiątka, ale jednocześnie można skopiować część z wpisu wyżej i uznać, że Ishak również stanowi dobry materiał na punkty w tej kolejce.

Grosicki (vs Zagłębie Lubin, dom) – wszystkie elementy pasują do układanki. Pan Kamil jest w gazie, a jego Pogoń jest niebywale silna. Do tego gra u siebie i to z Zagłębiem, które choć zmienia się pod Stokowcem, to jednak nie stanowi jeszcze siły, która może się specjalnie postawić w Szczecinie. Pewnym bonusem są ambicje Grosickiego związane z… powrotem do kadry.

Podolski (vs Jagiellonia, dom) – mimo 120 minut Górnika w PP, Lukas Podolski (grał 50min) to ciekawa opcja kapitańska z kilku powodów. Górnik gra u siebie i gra z Jagiellonią, która ma problemy z grą defensywną. Podolski w grze jest pomocnikiem, a na boisku pojawia się wyżej i regularnie stanowi zagrożenie dla przeciwnika (strzały z poprzedniego meczu 5/3, podania kluczowe 5/5).


Na kartce wynotowaliśmy jeszcze kilka nazwisk, które może nie są tak oczywiste jak powyższe, ale nadal przemawia za nimi kilka argumentów.

Pekhart (vs Warta Poznań, dom) – Legia co prawda bez Josue, a Pekhart mocno pracujący w grze obronnej, ale mecz domowy, przeciwnik mniej wymagający i powrót Mladenovica na boisko przemawiają za Czechem.

Rebocho (vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza, dom) – pomysł na potrojenie Lecha nie jest głupi, a Rebocho ma niektóre stałe fragmeny gry i ochoczo podłącza się pod akcje ofensywne. W takim meczu wygląda to obiecująco.

Mladenović (vs Warta Poznań, dom) – Serb miał niezłą końcówkę rundy i cieszy się dużym zaufaniem trenera. Nazwisko zapisane ołówkiem, bo nie wiemy w jakiej jest formie, ale domowa Legia i silne wahadło to nadzieja na punkty.

Durmus (vs Cracovia, wyjazd) – mecz w Krakowie nie zapowiada się na łatwy, ale aktywność Turka jest na tak wysokim poziomie, że nie można go pominąć w kandydaturach kapitańskich.

Kto na kapitana w 21. kolejce?

  • Joao Amaral (62%, 214 Votes)
  • Mikael Ishak (9%, 32 Votes)
  • Filip Mladenović (7%, 23 Votes)
  • Tomas Pekhart (6%, 21 Votes)
  • Kamil Grosicki (4%, 14 Votes)
  • Lukas Podolski (4%, 14 Votes)
  • Inny (3%, 12 Votes)
  • Ilkay Durmus (3%, 10 Votes)
  • Pedro Rebocho (1%, 5 Votes)

Total Voters: 345

Loading ... Loading ...

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA | Zdjęcia profilowe piłkarzy pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA. |

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post