Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW22-27]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW22-27] post thumbnail image

Przed nami kolejna odsłona Terminarza, oczywiście uwzględniająca podwójną kolejkę nr. 25 w której zagrają dodatkowy mecz drużyny Legii oraz Termaliki. Oznaczony kolorem niebieskim.

Dla przypomnienia jedynie dodam (bez zagłębianie się w szczegóły), że poniższe zestawienie pokazuje procentowe szanse danych zespołów na punkty a nie jedynie wskaźnik trudności przeciwnika. Jeżeli ktoś jest zainteresowany sposobem w jaki pokazujemy Terminarz zapraszamy do zapoznania się z wpisami z jesieni 2021 (tam jest wszystko wyjaśnione). Wprowadziliśmy jedną dość istotną zmianę (jak zauważył/zasugerował jeden z czytelników fantastycznyskaut.pl). Od teraz będziemy pokazywali sześć kolejek do przodu a nie pięć. Będzie to bardziej miarodajne w podsumowaniu, gdyż wtedy jest możliwe, że będzie taka sama ilość meczów u siebie (H) jak i na wyjeździe (A) dla danej drużyny.

Aktualizujemy podział sił pod względem formy i tabeli, ale problem pojawia się w momencie zwrócenia uwagi na ilość rozegranych meczów poprzez drużyny z naszej Ekstraklasy (już niebawem powinno się to wyrównać ponieważ 16.03.2022 – GW25 zaplanowany jest mecz Legia vs Termalika i po tym meczu każda z drużyn będzie miała rozegraną taką samą ilość spotkań). Obecnie jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

Zapraszamy do zapoznania się z [GW22-27]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Pogoń Szczecin – 0,5pkt
Raków Częstochowa – 0,7pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lech Poznań – 1,1pkt
Lechia Gdańsk – 1,9pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Górnik Zabrze – 2,1pkt
Radomiak Radom – 2,1pkt
Stal Mielec – 2,1pkt
Cracovia – 2,2pkt
Wisła Płock – 2,7pkt
Jagiellonia Białystok – 2,8pkt
Górnik Łęczna – 2,9pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Warta Poznań – 3pkt
Legia Warszawa – 3,2pkt
Piast Gliwice – 3,2pkt
Zagłębie Lubin – 3,5pkt
Wisła Kraków – 3,6pkt
Śląsk Wrocław – 3,6pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Bruk-Bet T. – 4,6pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 6 KOL – suma potencjału punktowego w sześciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 22-27


Pierwsze i trzecie miejsce nie zmieniło się od poprzedniego terminarza. Zajmują je kolejno Pogoń Szczecin oraz Lech Poznań. Obie drużyny spotkają się w kolejce nr 23 i to spotkanie zapowiada się naprawdę atrakcyjnie. Mecz ten bowiem może zadecydować o tym, która z drużyn zdobędzie Mistrza Polski w sezonie 2021/2022. Jednak wracając do naszego zestawienia należy wspomnieć o drugim miejscu, na którym obecnie zobaczymy drużynę Rakowa Częstochowa. Potencjał punktowy bardzo zbliżony do Pogonii tak więc zakup zawodników trenera Papszuna na najbliższe kolejki to nie jest złym pomysł.

Legia Warszawa – nie wiem co tutaj mam napisać. Niby podwójna kolejka, niby wysoko w terminarzu, niby potencjał na punkty duży ale coś nie gra. Decyzje czy inwestować w Stołeczną drużynę niech każdy podejmie sam. Cracovia Kraków za to w dobrej formie i z niezłymi meczami na początek (A- JAG, H- TBB) może okazać się strzałem w „10”.

Gdzie się podziała forma Śląska Wrocław? Ostatnie pięć meczów to cały jeden punkt. Powoduje to spadek z 10 miejsca na 16 względem ostatniego terminarza. Niezmienni na samym dole Termalika oraz Wisła Kraków. Czy zmiana trenera spowoduje „Efekt nowej miotły”? Czas pokaże czy J. Brzęczek jest dobrym trenerem bo zadanie nie łatwe przed byłym Selekcjonerem.

Ciekawostka:

W obecnym terminarzu w GW22 nie mamy murowanych faworytów na punkty.

Wszystkie szanse drużyn zamykają się w przedziale 65% – 35%.

Drużyny z czterema domowymi meczami to: Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław, Bruk-Bet T.

Drużyny z dwoma domowymi meczami to: Lech Poznań, Radomiak Radom, Piast Gliwice.


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post