Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW22?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW22? post thumbnail image

Z najnowszej odsłony terminarza wynika, że w GW22 nie mamy murowanych faworytów na punkty (szanse drużyn zamykają się w przedziale 65% – 35%). Mimo wszystko poszukujemy opcji kapitańskich, wyróżniając tych pozornie najpewniejszych i tych, którzy mogą być rozwiązaniem na ciekawą różnicę.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie na dole tekstu.

Szysz (vs Wisła Płock, dom) – 9/6 strzałów w meczach z Legią i Pogonią, z których padły dwie bramki. Zagłębie przegrało oba te mecze, więc prawdziwy egzamin czeka ich w spotkaniu z kiepską Wisłą Płock. Spodziewamy się, że Kamiński wyciągnie kilka groźnych uderzeń Szysza, ale finalnie będzie musiał uznać wyższość rozpędzonego skrzydłowego Zagłębia.

Kamiński (vs Lechia Gdańsk, wyjazd) – Kamiński is the new Amaral. Przy Portugalczyku i Ishaku wciąż stawiamy malutki znak zapytania i choć na ten moment spodziewamy się, że wyjdą w pierwszym składzie, to nie mamy powodu, aby ryzykować. W formie jest przecież Kamiński, który w pierwszych dwóch meczach oddał 8/4 strzałów, dokładając do tego 3/3 kluczowe podania (2 gole i asysta). Wyjazdy do Gdańska nie należą do najłatwiejszych, ale Lechia też ma swoje problemy, a trudno spodziewać się potknięcia Kolejorza.

Grosicki / Kowalczyk (vs Stal Mielec, wyjazd) – z ogromną łatwością dochodzą piłkarze Pogoni do sytuacji bramkowych. Zdarza się, że brakuje im skuteczności, ale traktujemy to jako wypadek przy pracy, a nie poważny problem. Stal ma swoje problemy, więc spodziewamy się, że pomocnicy Pogoni zdobędą ładne punkty (napastnik Zahović również powinien mieć kilka okazji do strzału). Grosicki zaczął rundę od 7/2 strzałów i 4/2 kluczowych podaniach, a Kowalczyk 5/1 strzałów i 5/4 kluczowych podań.


Na kogo postawić, jeśli chcielibyście odejść od szablonu? Sprawdźcie!

Wilczek (vs Śląsk Wrocław, wyjazd) – dobry mecz w Płocku (3/3 strzały i gol) i potencjalnie łatwy mecz ze Śląskiem. Wilczek jest już w pełni gotowy do sezonu i to na nim powinna opierać się ofensywa Piasta. Przeciwko Śląskowi łatwo tworzy się sytuacje, ale warto pamiętać, że gliwiczanie wygrali tylko dwa mecze we Wrocławiu od 10 lat.

Rakoczy (vs Jagiellonia Białystok, wyjazd) – Cracovia Jacka Zielińskiego wygląda coraz lepiej – w dużej mierze za sprawą młodego Rakoczego. Skrzydłowy strzelał w obu meczach tej rundy, a mecz z Lechią zakończył z 4/2 strzałami i 3/2 kluczowymi podaniami. Dziurawa defensywa Jagielloni może być kolejną ofiarą młodego zawodnika Cracovii. Wielu pomyślałoby teraz o van Amersfoorcie, ale daleko mu do formy, którą prezentuje Rakoczy.

Podolski (vs Raków Częstochowa, dom) – nie sposób pominąć tu byłego mistrza świata. 11/8 strzałów i 10/8 kluczowych podań po dwóch pierwszych meczach, to jeden z najlepszych wyników indywidualnych tej rundy. Raków zaczął od dwóch czystych kont, ale w Zabrzu nie będzie im już tak łatwo.

Tudor (vs Górnik Zabrze, wyjazd) – z drugiej strony to Raków będzie faworytem spotkania z Górnikiem. A skoro tak, to warto poszukać opcji z ekipy Marka Papszuna. Tudor wydaje się być najpewniejszym punktem tej układanki, a że dobrze zaczął rundę (4/4 strzały, 7/5 kluczowych podań) to możemy postawić na niego.

Pssst! Mistrz Polski zagra z ostatnią w tabeli Termaliką. Są jacyś chętni, żeby jeszcze raz nabrać się na Josue i spółkę? Potencjał jest, ale czy komuś się chce ryzykować? Legia w Niecieczy ma bilans 0-0-3 (1:6 w bramkach).

Kto na kapitana w 22. kolejce?

 • Jakub Kamiński (23%, 98 Votes)
 • Patryk Szysz (20%, 83 Votes)
 • Kamil Grosicki (19%, 79 Votes)
 • Josue (13%, 57 Votes)
 • Luka Zahović (6%, 24 Votes)
 • Kamil Wilczek (5%, 21 Votes)
 • Inny (5%, 21 Votes)
 • Sebastian Kowalczyk (3%, 14 Votes)
 • Lukas Podolski (3%, 12 Votes)
 • Michał Rakoczy (2%, 9 Votes)
 • Fran Tudor (1%, 5 Votes)

Total Voters: 423

Loading ... Loading ...

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA | Zdjęcia profilowe piłkarzy pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA. |

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post