Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW23-28]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW23-28] post thumbnail image

Przed nami kolejna odsłona Terminarza, oczywiście uwzględniająca podwójną kolejkę nr. 25 w której zagrają dodatkowy mecz drużyny Legii oraz Termaliki. Oznaczony kolorem niebieskim.

Dla przypomnienia jedynie dodam (bez zagłębianie się w szczegóły), że poniższe zestawienie pokazuje procentowe szanse danych zespołów na punkty a nie jedynie wskaźnik trudności przeciwnika. Jeżeli ktoś jest zainteresowany sposobem w jaki pokazujemy Terminarz zapraszamy do zapoznania się z wpisami z jesieni 2021 (tam jest wszystko wyjaśnione). Wprowadziliśmy jedną dość istotną zmianę (jak zauważył/zasugerował jeden z czytelników fantastycznyskaut.pl). Od teraz będziemy pokazywali sześć kolejek do przodu a nie pięć. Będzie to bardziej miarodajne w podsumowaniu, gdyż wtedy jest możliwe, że będzie taka sama ilość meczów u siebie (H) jak i na wyjeździe (A) dla danej drużyny.

Aktualizujemy podział sił pod względem formy i tabeli, ale problem pojawia się w momencie zwrócenia uwagi na ilość rozegranych meczów poprzez drużyny z naszej Ekstraklasy (już niebawem powinno się to wyrównać ponieważ 15.03.2022 – GW25 zaplanowany jest mecz Legia vs Termalika i po tym meczu każda z drużyn będzie miała rozegraną taką samą ilość spotkań). Obecnie jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

Zapraszamy do zapoznania się z [GW23-28]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Pogoń Szczecin – 0,5pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Raków Częstochowa – 1,1pkt
Lech Poznań – 1,5pkt
Lechia Gdańsk – 1,9pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Górnik Zabrze – 2,1pkt
Cracovia – 2,2pkt
Piast Gliwice – 2,4pkt
Warta Poznań – 2,6pkt
Wisła Płock – 2,7pkt
Jagiellonia Białystok – 2,8pkt
Radomiak Radom – 2,9pkt
Stal Mielec – 2,9pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Legia Warszawa – 3,2pkt
Zagłębie Lubin – 3,5pkt
Wisła Kraków – 3,6pkt
Śląsk Wrocław – 3,6pkt
Górnik Łęczna – 3,7pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Bruk-Bet T. – 4,6pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 6 KOL – suma potencjału punktowego w sześciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 23-28


Dwa pierwsze miejsca bez zmian względem poprzedniej edycji. Pogoń Szczecin, która według terminarza ma większe szanse na wygraną w GW23 niż przeciwnik – czyli Lech Poznań. Później zielona autostrada, czy do mistrzostwa? Najbliższy mecz może okazać się decydujący. Sytuacja Rakowa Częstochowa również wygląda obiecująco, co prawda też zmierzą się z Lechem w GW24 i to na wyjeździe ale pozostałe mecze wyraźnie na zielono. Ciężkie natomiast dwa spotkania dla drużyny Kolejorza.

Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Jagiellonia Białystok – czemu akurat te trzy drużyny? Co je łączy? Mianowicie to, że w najbliższych trzech kolejkach mają na rozkładzie mecze dość wyrównane jeżeli chodzi o podział punktów. Typowe 50/50 szans.
Jeśli natomiast komuś do głowy przychodzi inwestycja w zawodników Legii Warszawa to chyba jest to najlepszy/ostatni moment (nie patrząc na formę 😉 ). Terminarz dobry i na horyzoncie podwójna kolejka. Druga część na pewno będzie cięższa ponieważ A-RCZ, H-LGD oraz A-LPO.

Jak już jedziemy z tymi pytaniami to może wiecie gdzie podziała się forma z jesieni Radomiaka Radom? Miejsce w tabeli bardzo dobre natomiast forma to jednego punktu na mecz. Najwyższy czas chyba pożegnać Angielskiego (sam to uczyniłem przed tą kolejką).
Będąc przy słabszej dyspozycji to obowiązkiem jest wspomnieć o Śląsku Wrocław – Panie Magiera chyba ciężko będzie utrzymać posadę do końca rundy? Na rozkładzie obecnie H-ZAG i A-LEG. O komplet punktów raczej będzie ciężko ale chociaż ze 2-3pkt to by się przydało uzbierać.

Podobnie jak tydzień temu zestawienie terminarza zamykają Termalika BB. oraz Wisła Kraków, które w poprzedniej kolejce osiągnęły wspaniały wynik 0-0 i zdobyły po jednym punkcie (ps. nie grały ze sobą). Kolejki najbliższe dość trudne i jedyne na co warto zwrócić uwagę to podwójna kolejka Termaliki. Choć i to nie zachęca specjalnie.

Ciekawostka:

Cracovia podejmie u siebie Termalikę – największa dysproporcja w szansach ( 77% vs 23% ).

Drużyny z czterema domowymi meczami to:

Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa
Legia Warszawa – podwójna kolejka 25

Drużyny z czterema wyjazdowymi meczami to:

Górnik Zabrze
Stal Mielec
Bruk-Bet T. – podwójna kolejka 25


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post