Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW23?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW23? post thumbnail image

Pogoń Szczecin gra z Lechem Poznań, a Piast Gliwice gra z Górnikiem Zabrze – to nie będzie łatwa kolejka pod kątem kapitańskiego wyboru. Gdy 9 milionów menedżerów Fantasy Premier League ekscytuje się opaską (często potrójną) na Salahu, my poszukujemy polskiego odpowiednika skrzydłowego Liverpoolu. Uda się?

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie na dole tekstu.

Ivi Lopez (vs Wisła Płock, dom) – 3/2 strzały, 5/5 kluczowych podań – tak wyglądał Ivi w sobotnim meczu z Górnikiem. Strzelił też bramkę, więc w meczu z kiepsko spisującą się Wisłą Płock powinien dobrze zapunktować. O Rakowie mówi się nieco mniej niż o Lechu i Pogoni w kontekście mistrzostwa, ale wygrywając ten mecz podopieczni trenera Papszuna zrównają się punktami z zespołem Kolejorza – tu nie ma miejsca na potknięcia!

Wilczek / Kądzior (vs Górnik Zabrze, dom) – derby derbami, ale to Piast Gliwice sprawia wrażenie faworyta przed tym meczem. Wilczek wrócił do ligi w wielkim stylu (6/4 strzałów w dwóch spotkaniach), a Kądzior po gorszym meczu z Wisłą, strzelił gola i zaliczył asystę w starciu ze Śląskiem. Dla Damiana będzie to mecz z byłą drużyną, więc może być podwójnie zmotywowany.

Szysz / Dolezal (vs Śląsk Wrocław, wyjazd) – kolejne derbowe spotkanie tej kolejki. Tutaj natomiast większe szanse dajemy Zagłębiu, które prowadzone przez Szysza i Dolezala będzie miało okazję, aby znowu trochę postrzelać. Śląsk zaczął rundę od bilansu bramkowego 1:6. Zagłębie natomiast pokazało, że porażki w meczach z Legią i Pogonią nie są w ich przypadku prawdziwym wyznacznikiem formy. Dolezal w meczu z Wisłą Płock oddał aż 8/4 strzałów! Dwie z nich zamienił na bramki, a z taką łatwością w dochodzeniu do sytuacji, powinien jeszcze nieraz świętować trafienia na boiskach Ekstraklasy.

Rakoczy / van Amersfoort (vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza, dom) – ciekawostka z naszego terminarza: Cracovia vs Termalica – największa dysproporcja w szansach na punkty (77% vs 23%). I trudno się z matematyką kłócić. Cracovia dobrze wygląda w domowych spotkaniach, więc nie sposób pominąć któregoś z piłkarzy Pasów. Najciekawiej wciąż prezentuje się Rakoczy – 8/3 strzałów i 4/3 kluczowe podania w tej rundzie oznaczają, że jeśli poprawi skuteczność, to będzie dalej punktował (z Jagiellonią był bardzo blisko, gdy zmarnował sam na sam). Mniej argumentów jest natomiast za Pelle van Amersfoortem, ale pomocnik, grający na 9-tce i wyznaczony do karnych, zawsze będzie łakomym kąskiem.


Najpopularniejsi tym razem nie na pierwszej stronie, choć wciąż mają szanse na punkty. Jak to wygląda w 23. kolejce?

Grosicki (vs Lech Poznań, dom) – Lech w całym sezonie zanotował tylko dwa czyste konta na wyjazdach – ze słabą Legią i ze Stalą. Można zatem zakładać, że w Szczecinie również stracą jakąś bramkę. Jeśli założymy, że nie będzie to Wahan Biczachczjan, to możemy stawiać na Grosickiego. 11/3 strzałów i 9/5 kluczowych podań na początku tej rundy – za tym będą musiały pójść punkty.

Kamiński / Amaral (vs Pogoń Szczecin, wyjazd) – odbijamy piłeczkę. Pogoń ma problemy kadrowe w defensywie (niewykluczone, że będą zmuszeni bronienia duetem stoperów Łasicki – Bartkowski), a ich ostatnie mecze nie wyglądały aż tak przekonująco jak mogłyby (z Zagłębiem i Pogonią punkty ratowane w ostatnich minutach). Lech natomiast znów będzie mógł zagrać mocnym składem, więc aktywni Kamiński i Amaral powinni mieć swoje sytuacje niezależnie od klasy rywala.

Durmus (vs Radomiak Radom, wyjazd) – opcja nieco na siłę, ale skoro Miguel Luis pokonał Majchrowicza dwukrotnie w ciągu kilku minut, to Durmus (lub inny Lechista po jego podaniu) też będzie miał szansę. Turecki skrzydłowy zaczął rundę 10/1 strzałami i 3/2 kluczowymi podaniami.

Kto na kapitana w 23. kolejce?

 • Ivi Lopez (51%, 154 Votes)
 • Pelle van Amersfoort (11%, 33 Votes)
 • Kamil Wilczek (10%, 31 Votes)
 • Michał Rakoczy (6%, 17 Votes)
 • Patryk Szysz (5%, 15 Votes)
 • Joao Amaral (4%, 13 Votes)
 • Martin Dolezal (4%, 12 Votes)
 • Damian Kądzior (4%, 11 Votes)
 • Ilkay Durmus (3%, 9 Votes)
 • Kamil Grosicki (2%, 7 Votes)
 • Jakub Kamiński (1%, 2 Votes)

Total Voters: 304

Loading ... Loading ...

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA | Zdjęcia profilowe piłkarzy pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA. |

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post