Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW24-29]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW24-29] post thumbnail image

Przed nami kolejna odsłona Terminarza, oczywiście uwzględniająca podwójną kolejkę nr. 25 w której zagrają dodatkowy mecz drużyny Legii oraz Termaliki. Oznaczony kolorem niebieskim.

Dla przypomnienia jedynie dodam (bez zagłębianie się w szczegóły), że poniższe zestawienie pokazuje procentowe szanse danych zespołów na punkty a nie jedynie wskaźnik trudności przeciwnika. Jeżeli ktoś jest zainteresowany sposobem w jaki pokazujemy Terminarz zapraszamy do zapoznania się z wpisami z jesieni 2021 (tam jest wszystko wyjaśnione). Wprowadziliśmy jedną dość istotną zmianę (jak zauważył/zasugerował jeden z czytelników fantastycznyskaut.pl). Od teraz będziemy pokazywali sześć kolejek do przodu a nie pięć. Będzie to bardziej miarodajne w podsumowaniu, gdyż wtedy jest możliwe, że będzie taka sama ilość meczów u siebie (H) jak i na wyjeździe (A) dla danej drużyny.

Aktualizujemy podział sił pod względem formy i tabeli, ale problem pojawia się w momencie zwrócenia uwagi na ilość rozegranych meczów poprzez drużyny z naszej Ekstraklasy (już niebawem powinno się to wyrównać ponieważ 15.03.2022 – GW25 zaplanowany jest mecz Legia vs Termalika i po tym meczu każda z drużyn będzie miała rozegraną taką samą ilość spotkań). Obecnie jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

Zapraszamy do zapoznania się z [GW24-29]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Raków Częstochowa – 0,3pkt
Pogoń Szczecin – 0,9pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lech Poznań – 1,1pkt
Lechia Gdańsk – 1,9pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Piast Gliwice – 2pkt
Cracovia – 2,2pkt
Górnik Zabrze – 2,5pkt
Radomiak Radom – 2,5pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Warta Poznań – 3pkt
Wisła Płock – 3,1pkt
Legia Warszawa – 3,2pkt
Jagiellonia Białystok – 3,2pkt
Stal Mielec – 3,3pkt
Górnik Łęczna – 3,3pkt
Zagłębie Lubin – 3,5pkt
Śląsk Wrocław – 3,6pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Wisła Kraków – 4pkt
Bruk-Bet T. – 4,2pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 6 KOL – suma potencjału punktowego w sześciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 24-29


Ostatni weekend przyniósł nam niesamowicie ciekawy pojedynek na szczycie zarówno Ekstraklasy jak i Terminarza. Tym razem jest podobnie, ponieważ Lech Poznań zmierzy się z Rakowem Częstochowa (szanse 43% vs 57%). Obie drużyny po tej kolejce mają zielono w naszej rozpisce i jeśli tylko potrzymają formę to punkty w Fantasy Ekstraklasa same będą się „robiły”. Powyższe drużyny w Terminarzu rozdziela Pogoń Szczecin, która będzie chciała zmazać plamę z kolejki nr 23. Tym razem łatwiejszy mecz z Radomiakiem (szansa 67%).

Lechia Gdańsk dość wysoko w zestawieniu patrząc na formę, która jest w kratkę (P-W-P-W-P) tj. 6 punktów w 5 meczach. Co może być stroną przeważającą na stronę Lechistów to fakt, że te punkty były zdobyte na własnym stadionie (w tej kolejce H-WIS-73%). Legię Warszawa uważam, że warto jeszcze potrzymać ze dwie kolejki – i tyle.
Przed Zagłębiem Lubin domowy mecz z Piastem, który nie przegrał w trzech ostatnich meczach. Później zaś seria wyrównanych meczów między innymi z: A-BBT-53% / H-WAR-48% / A-JAG-44% / H-STM- 51%

Obecnie najgorszą formę prezentuje Śląsk Wrocław ze średnią 0,40pkt na mecz! Wszystko to powoduje, że mamy tą drużynę coraz niżej w Terminarzu. Czy powrót Exposito spowoduje, że Wrocławianie zaczną punktować? Śmiem wątpić.
Termalika BB i Wisła Kraków bez zmian.

Ciekawostka:

Lechia podejmie u siebie Wisłę K. – największa dysproporcja w szansach ( 73% vs 27% ).

Drużyny z czterema domowymi meczami to:

Wisła Płock
Bruk-Bet T.
Legia Warszawa – podwójna kolejka 25

Drużyny z czterema wyjazdowymi meczami to:

Radomiak Radom
Piast Gliwice


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post