Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW24?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW24? post thumbnail image

Jedenastka bez sternika. Są takie kolejki w trakcie sezonu, gdzie rzut oka na rozkład spotkań wystarcza do wyselekcjonowania wąskiej grupy sensownych opcji kapitańskich. A są też takie jak zbliżająca się kolejka 24 – patrzę, patrzę i nie widzę. Jeżeli macie podobne odczucie, to być może kilka zdań poniżej natchnie Was we właściwym (oby!) kierunku. A nawet jeżeli nieprzekonująca argumentacja pozwoli Wam choćby skreślić jakieś nazwisko z rozmyślań, to może i tak warto?

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie na dole tekstu.

Opcje premium

Ishak/Amaral/Kamiński (vs Raków, dom) – Trzej muszkieterowie z Poznania. Wysililiśmy się z tą propozycją, co? Może jednak czasami nie warto szukać kwadratowych jaj? Spójrzmy na fakty. Lech gra najlepszą w ofensywie piłkę w lidze i ma najlepszych wykonawców. Ishak w Szczecinie oddał 2 strzały, oba były celne i z obu padły bramki, a do tego zaliczył podania kluczowe (2/1). Co więcej: odpoczywał na tygodniu – nie grał w meczu pucharowym w Zabrzu. Amaral przeciwnie – potrzebował jeszcze minut po powrocie, zagrał w PP i zaakcentował swoją obecność dwoma trafieniami. Przy jednym z nich asystę (choć bardziej w wersji Lotto) miał Kamiński, który asystę zaliczył również w Szczecinie. Jasne, że Raków to zorganizowana ekipa, która w defensywie wygląda w tej rundzie znacznie lepiej, niż w pierwszej, ale Lech ma argumenty i każdy z w/w jest w stanie w tym spotkaniu zapunktować.

Josue (vs Śląsk, dom) – W ligowym meczu z Wisłą: podania kluczowe 2/0, strzały 2/0 oraz asysta. We wczorajszym meczu pucharowym: gol, asysta, a oprócz tego co najmniej jeden groźny strzał i kluczowe podanie, które tylko sposobem znanym Pekhartowi, nie skończyło się jako kolejna asysta. Tymczasem na Legię przyjeżdża Śląsk, który tylko w jednym wyjazdowym spotkaniu w tym sezonie zachował czyste konto.

Durmus (vs Wisła Kraków, dom) – Turek póki co powtarza schemat z poprzedniej rundy: statystycznie potwór, a w liczbach kiepsko. Okazja na przełamanie wydaj się jednak naprawdę niezła. Wisła Kraków ma duże problemy, których kwintesencją była wtorkowa porażka w meczu PP z Olimpią Grudziądz. Ostatni raz Wisła zachowała czyste konto w meczu wyjazdowym w październiku, w Zabrzu. Spotkań w Gdańsku też nie wspomina najlepiej – dość powiedzieć, że ostatnią bramkę zdobył tam dla niej w 2018 roku … Carlitos. Durmus w trudnym dla Lechii meczu w Radomiu miał najwyższe xG w drużynie (0.37), często strzelając (4/0). Niezmiennie prowadzi w klasyfikacji dośrodkowań w pole karne oraz jest w ścisłej ligowej czołówce w statystyce udziałów w ataku.


Opcje z cyklu „a gdyby tak …” (czytaj: „jestem nonkonformistą”)

Szysz (vs Piast, dom) Ostatnio tylko 1/0 strzały i 2/2 podania kluczowe i po raz pierwszy w tej rundzie bez liczb. Jednak wcześniejsza postawa (2 bramki oraz asysta) w 3 początkowych spotkaniach, a także coraz lepiej wyglądająca kreacja Zagłębia (Hinokio + nieco zaskakująco Łakomy), dają nadzieję na więcej. Zwłaszcza, że w meczach domowych Miedziowi trafiają systematycznie.

Wilczek/Kądzior (vs Zagłębie, wyjazd) – Wszystko co dobre w ofensywie Piasta jest związane z co najmniej jednym z tych nazwisk. Wilczek zalicza udany powrót do Ekstraklasy, a Kądzior niezmiennie odpowiada za większość sfg oraz poczynań ofensywnych Piastunek. Ostatni mecz w ich wykonaniu nieszczególny, choć pytanie na ile wpływ miał na to … stan murawy w Gliwicach. Zagłębie poprawiło się defensywnie za trenera Stokowca, ale wyjąwszy ostatni mecz ze Śląskiem, bramki traci systematycznie.

Ivi Lopez (vs Lech Poznań, wyjazd) – Pomimo niestrzelonego karnego, ciężko powiedzieć, żeby Ivi zagrał jakieś wybitnie złe spotkanie w ostatniej kolejce. 2 kluczowe (naprawdę kluczowe!) podania w obu akcjach bramkowych należały właśnie do niego. Strzały 3/2. Nie mamy również wątpliwości, że potencjalny rzut wolny w okolicach pola karnego Lecha, będzie dobrą okazją właśnie dla Hiszpana, a przy ewentualnym karnym – cóż, być może dostanie szansę na rehabilitację? W Lechu niepewni gry są ne ten moment Milic i Satka, a ewentualne braki w defensywie gospodarzy, mogą być dodatkowym argumentem za Ivim.

Mesanovic (vs Warta Poznań, dom) – Warta poukładana przez trenera Szulczka i generalnie nietracąca wcale wielu bramek w meczach wyjazdowych, ale jeżeli ktoś ma strzelać dla Bruk -Betu, to albo Wlazło z rzutu karnego, albo właśnie bośniacki Kun. Ostatnio w Krakowie popisał się dwoma naprawdę klasowymi wykończeniami i jest dokładnie takim typem napastnika, z którym obrońcy Warty mogą mieć problemy.

Lokilo (vs Wisła Płock, wyjazd) – Nafciarze mają swoje problemy i w tych warunkach nawet „twierdza Płock” może nie utrzymać zerowego konta po stronie strat. A jeżeli goście mieliby zdobywać bramkę/bramki, to prawdopodobieństwo tego, że będzie w to zamieszany Lokilo, jest wysokie. Skrzydłowy Górnika Łęczna ma naprawdę niezłe liczby (2 asysty oraz asysta Lotto od wznowienia rozgrywek) i być może będzie potrafił wykorzystać słabszą postawę defensywy Nafciarzy (w obecnej rundzie jeszcze bez czystego konta).

Kto na kapitana w 24. kolejce?

 • Josue (23%, 85 Votes)
 • Amaral (22%, 82 Votes)
 • Ishak (17%, 62 Votes)
 • Durmus (13%, 47 Votes)
 • Mesanović (5%, 20 Votes)
 • Inny (5%, 18 Votes)
 • Kamiński (4%, 15 Votes)
 • Wilczek (3%, 10 Votes)
 • Lokilo (2%, 9 Votes)
 • Ivi Lopez (2%, 8 Votes)
 • Szysz (2%, 7 Votes)
 • Kądzior (2%, 7 Votes)

Total Voters: 370

Loading ... Loading ...

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA | Zdjęcia profilowe piłkarzy pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA. | Zdjęcie Ilkaya Durmusa pochodzi ze strony https://lechia.pl/ | Zdjęcie piłkarzy Lecha Poznań pochodzi ze strony https://prawdafutbolu.pl/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post