Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW25-30]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW25-30] post thumbnail image

Czekaliśmy, czekaliśmy i w końcu mamy to! Podwójna kolejka przed nami. Co sprytniejsi przygotowywali się do niej już od 23,24 rundy spotkań robiąc transfery specjalnie na ten weekend inni stwierdzili, że nie ma co podwajać Legii i Termaliki z ich obecną formą. Kto na tym lepiej wyjdzie? Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale … Hej!

Dla przypomnienia jedynie dodam (bez zagłębianie się w szczegóły), że poniższe zestawienie pokazuje procentowe szanse danych zespołów na punkty a nie jedynie wskaźnik trudności przeciwnika. Jeżeli ktoś jest zainteresowany sposobem w jaki pokazujemy Terminarz zapraszamy do zapoznania się z wpisami z jesieni 2021 (tam jest wszystko wyjaśnione). Wprowadziliśmy jedną dość istotną zmianę (jak zauważył/zasugerował jeden z czytelników fantastycznyskaut.pl). Od teraz będziemy pokazywali sześć kolejek do przodu a nie pięć. Będzie to bardziej miarodajne w podsumowaniu, gdyż wtedy jest możliwe, że będzie taka sama ilość meczów u siebie (H) jak i na wyjeździe (A) dla danej drużyny.

Aktualizujemy podział sił pod względem formy i tabeli, ale problem pojawia się w momencie zwrócenia uwagi na ilość rozegranych meczów poprzez drużyny z naszej Ekstraklasy (już niebawem powinno się to wyrównać ponieważ 15.03.2022 – GW25 zaplanowany jest mecz Legia vs Termalika i po tym meczu każda z drużyn będzie miała rozegraną taką samą ilość spotkań). Obecnie jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest sporządzenie tabeli ze średnią punktów i zaciągnięciem jej do naszego Terminarza.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem formy i aktualnej tabeli:

Zapraszamy do zapoznania się z [GW25-30]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Raków Częstochowa – 0,3pkt
Pogoń Szczecin – 0,5pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lech Poznań – 1,5pkt
Górnik Zabrze – 1,7pkt
Lechia Gdańsk – 1,9pkt
Piast Gliwice – 2pkt
Legia Warszawa – 2pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Jagiellonia Białystok – 2,8pkt
Radomiak Radom – 2,9pkt
Cracovia – 3pkt
Warta Poznań – 3pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Wisła Płock – 3,1pkt
Stal Mielec – 3,3pkt
Zagłębie Lubin – 3,5pkt
Górnik Łęczna – 3,7pkt
Bruk-Bet T. – 3,8pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Śląsk Wrocław – 4pkt
Wisła Kraków – 4,4pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 6 KOL – suma potencjału punktowego w sześciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 25-30


Analizę terminarza zaczniemy wyjątkowo od zespołów z podwójną kolejką. Pierwsza z nich to Legia Warszawa, która chyba wraca na ścieżkę z dobrą formą. Przepraszam … zaczęli punktować, co do formy delikatnie mówiąc jeszcze brakuje. W tej rundzie spotkań zmierzą się z Łęczną 64% szans oraz Termaliką 71%. Mnie to przekonuje. Kolejne mecze to będzie typowy sprawdzian dla Stołecznej drużyny. Na rozkładzie Raków, Lechia, Lech.
Termalika BB. natomiast zmierzy się z Zagłębiem Lubin u siebie z 51% szans oraz Legią 29%. Patrząc na sumę procentów tj. 51%+29%=80% i to mnie także przekonuje. Jak dobrze to rozegramy/rozegraliśmy to na kolejkę 25 mamy w sumie sześciu zawodników w/w drużyn a w następnej Dzika Karta i posprzątane w zespole. Brzmi jak plan?

Najwyżej w zestawieniu dzisiejszym znajduje się Raków Częstochowa (podobnie jak tydzień temu). Najbliższym przeciwnikiem będzie Stal Mielec, gdzie szanse procentowe rozkładają się 81%-19% (i jest to największa różnica). Swoje duże szanse na zwycięstwo na pewno będą chciały wykorzystać także Pogoń Szczecin i Lech Poznań. Mimo wyjazdowych meczów przeciwnicy nie powinni stanowić problemu. Ogólnie mówiąc po podwójnej kolejce gracze Fantasy Ekstraklasa powinni się skupić na trzech w/w zespołach.

Bardzo przyjemny rozkład meczów przed Górnikiem Zabrze. Drużyna z ośmioma punktami w pięciu ostatnich meczach zagra na swoim stadionie dwa z sześciu najbliższych spotkań. Warto na to zwrócić uwagę. Za to przeciwnicy kolejno to: A – WAR – 61% H – BBT – 73% A – WPŁ – 62% A – WIS – 75%. Nawet na wyjeździe punkty możliwe.
Radomiak Radom pozbawił się kolorystyki przeciwników w obecnym zestawieniu 😃. Nie ważne czy gra u siebie czy na wyjeździe szanse na punkty w granicy 55%.

Sukcesywnie w dół idzie Śląsk Wrocław. Po słabym meczu w Warszawie drużyna wylądowała na szesnastym miejscu w naszym zestawieniu. Jeśli nic się nie zmieni to i w tabeli Ekstraklasy niedługo spadną do strefy spadkowej. Osobiście nie widzę zawodnika, który mógłby dać pozytywny impuls drużynie. Górnik Łęczna i Wisła Kraków nadal powinna być omijana przez graczy Fantasy Ekstraklasa. Terminarz dla obu w kolorze różowo-czerwonym.

Ciekawostka:

Raków podejmie u siebie Stal – największa dysproporcja w szansach ( 81% vs 19% ).

Drużyny z czterema domowymi meczami to:

Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Wisła Kraków

Drużyny z czterema wyjazdowymi meczami to:

Górnik Zabrze
Stal Mielec
Bruk-Bet T.


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post