Aye aye, captain! Kto na kapitana w DGW25?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w DGW25? post thumbnail image

Gdy tydzień temu Mariusz zaczynał swój tekst o kapitanach od wątpliwości czy GW24 ma jakieś oczywiste wybory, pomyślałem “ha, mam gotowca na DGW25!”. Bo o ile decyzje kapitańskie zawsze obarczone są pewnym ryzykiem, to podwójne kolejki dość brutalnie wpychają nas w koleiny pewnych oczywistości i szablonowych rozmyślań. Przecież 180 minut podwójnego  meczu to sporo więcej szans na punkty niż 90 minut jednego spotkania. Żeby nie było jednak tak prosto, Legia i Bruk Bet mają swoje ograniczenia, a kilka topowych zespołów ma ciekawe mecze do rozegrania. Rzuciliśmy okiem na ważniejsze nazwiska i wybraliśmy dla Was nasze kapitańskie propozycje.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie na dole tekstu.

Josue/Pekhart (wyjazd, vs Górnik Łęczna / dom, vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza) – sytuację Legii wszyscy znamy, walka o utrzymanie trwa w najlepsze, a przekonującej gry wciąż jak na lekarstwo. Z drugiej zaś strony ostatnie wyniki, choć w bólach, to jednak są “dowożone”. Przeciwnicy na papierze do ogrania. Klasa Josue i jego wpływ na grę Legii – bezdyskusyjne. Rola Pekharta – inna niż typowego snajpera, ale w każdym meczu jakaś sytuacja mu się przytrafia. Czech nie jest liderem wśród napastników, ale okoliczności wciąż mogą budzić nadzieję.

Ivi Lopez (dom, vs Stal Mielec) – wysoka forma, kluczowa rola przy wielu akcjach zespołu, sfg i przeciwnik bez formy. Kandydat niemal doskonały, a w naszych rozważaniach podkastowych brany pod uwagę min do użycia chipu “kapitanów dwóch”.

Ishak/Kamiński (wyjazd, vs Wisła Kraków) – mimo porażki z Rakowem, obaj piłkarze na wiosnę imponują formą. Do tego dochodzi podrażniona ambicja i potrzeba gonienia Pogoni. Mamy świadomość, że Wisła nie ma nic do stracenia, a np Kownacki stanowi mocną alternatywę dla Mikaela, ale Lech ma wystarczająco dużo jakości, by te kandydatury obroniły się bez większych analiz.

Podolski (wyjazd, vs Warta Poznań) – być może najlepszy piłkarz naszej ligi czaruje jakością, a jego wpływ na grę zespołu jest ogromny. Średnio ponad 3 podania kluczowe na mecz stawiają go w czołówce ligi. Częściej też decyduje się na samodzielne uderzenie.


Powyższe nazwiska najczęściej pojawiały się w naszych rozmowach, ale szukając jeszcze innych rozwiązań wytypowaliśmy poniższe kandydatury:

Mesanović (dom, vs Zagłębie Lubin / wyjazd, vs Legia Warszawa) – wydaje się, że Nieciecza ma mniej argumentów za punktowaniem niż wspomniana wcześniej Warszawa, ale wśród Słoni Bośniak na pewno się wyróżnia. Punktuje w kratkę, ale gra regularnie i szuka swoich okazji. Niedawne dwa trafienia z Cracovią nie były przypadkowe. A dwa mecze to podwójna szansa na znalezienie kolejnych okazji.

Nowak (wyjazd, vs Warta Poznań) – jeśli Podolski jest kluczowy, to pan Bartek jest cholernie ważny. Bramki, asysty, niekonwencjonalne zagrania i asysty drugiego stopnia. Jest forma, trzeba to wykorzystać.


Wolski (wyjazd, vs Jagiellonia Białystok) – świetny mecz w zeszłej kolejce przypomniał nam o panu Rafale. Z Wolskim jednak nigdy nie wiadomo czy taki wysoki poziom będzie umiał utrzymać. Na papierze, wygląda to ciekawie. Jak się uda, można zrobić różnicę.


Wdowiak (dom, vs Stal Mielec) – silna pozycja w klubie, mocna forma, duże wsparcie całego zespołu i solidne punktowanie (9-4-1-10-4).

Kto na kapitana w 25. kolejce?

 • Josue (57%, 203 Votes)
 • Lopez (13%, 47 Votes)
 • Pekhart (8%, 27 Votes)
 • Inny (6%, 20 Votes)
 • Ishak (5%, 18 Votes)
 • Wdowiak (3%, 10 Votes)
 • Podolski (2%, 8 Votes)
 • Kamiński (2%, 7 Votes)
 • Mesanović (2%, 6 Votes)
 • Wolski (2%, 6 Votes)
 • Nowak (1%, 2 Votes)

Total Voters: 354

Loading ... Loading ...

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA | Zdjęcia profilowe piłkarzy pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA. |

2 thoughts on “Aye aye, captain! Kto na kapitana w DGW25?”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post