Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW26-31]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW26-31] post thumbnail image

Za nami podwójna kolejka 😎. Czy Legia dała Wam satysfakcjonujące punkty? Czy zawiedliście się na Termalice? To wszystko już nieważne, ponieważ przed nami kolejka 26, w której mamy kilku kandydatów do podreperowania aktualnej sytuacji punktowej.

Dla przypomnienia jedynie dodam (bez zagłębianie się w szczegóły), że poniższe zestawienie pokazuje procentowe szanse danych zespołów na punkty, a nie jedynie wskaźnik trudności przeciwnika. Jeżeli ktoś jest zainteresowany sposobem w jaki pokazujemy Terminarz, zapraszamy do zapoznania się z wpisami z jesieni 2021 (tam jest wszystko wyjaśnione). Wprowadziliśmy jedną dość istotną zmianę (jak zauważył/zasugerował jeden z czytelników fantastycznyskaut.pl). Od teraz będziemy pokazywali sześć kolejek do przodu, a nie pięć. Będzie to bardziej miarodajne w podsumowaniu, gdyż wtedy jest możliwe, że będzie taka sama ilość meczów u siebie (H), jak i na wyjeździe (A) dla danej drużyny.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem tabeli i aktualnej formy (5 ostatnich meczów):

Zapraszamy do zapoznania się z [GW26-31]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Raków Częstochowa – 0,3pkt
Pogoń Szczecin – 0,9pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Legia Warszawa – 1,2pkt
Lech Poznań – 1,5pkt
Piast Gliwice – 1,6pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lechia Gdańsk – 2,3pkt
Wisła Płock – 2,3pkt
Górnik Zabrze – 2,5pkt
Zagłębie Lubin – 2,7pkt
Jagiellonia Białystok – 2,8pkt
Radomiak Radom – 2,9pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Cracovia – 3pkt
Warta Poznań – 3pkt
Stal Mielec – 3,3pkt
Śląsk Wrocław – 3,6pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Wisła Kraków – 4pkt
Bruk-Bet T. – 4,2pkt
Górnik Łęczna – 4,5pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 6 KOL – suma potencjału punktowego w sześciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 26-31


Czołówka Terminarza śmiało można powiedzieć, że niewiele się zmienia. Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin oraz Lech Poznań mają duże szanse na punkty (tak jak przystało na potencjalnych Mistrzów Polski). Do czołówki, co warto odnotować, dobił Piast Gliwice z trzema ciekawymi meczami (dwa mecze w Krakowie oraz pojedynek u siebie z Łęczną).

Lechia Gdańsk oraz Górnik Zabrze zagrają w kolejce 26 na własnych stadionach z teoretycznie słabszymi drużynami. Warto będzie poszukać punktów w tych meczach. Podobnie w sytuacji Wisły Płock, która rozegra domowy mecz ze Śląskiem (66% vs 34%). Czas Wolskiego w Fantasy?

Legia Warszawa osiągnęła w ostatnim czasie formę o jaką „walczyli” kibice 😃 . Lepsza jest już także pozycja zespołu w tabeli. Jednak przeciwnicy z nadchodzących kolejek, z pewnością będą wymagającą weryfikacją tego, na co tak naprawdę stać Legię.

Podobnie jak na podium, tak i na samym dole, sytuacja nie zmienia się dynamicznie. Górnik Łęczna, Termalika (już bez podwójnej kolejki) oraz Wisła Kraków, która jako jedyna chyba może urwać jakieś punkty swoim przeciwnikom (oczywiście po 26 kolejce).

Ciekawostka:

Pogoń podejmie u siebie Wisłę K. – największa dysproporcja w szansach ( 82% vs 18% ).

Drużyny z czterema domowymi meczami to:

H Pogoń Szczecin
H Lech Poznań
H Zagłębie Lubin

Drużyny z czterema wyjazdowymi meczami to:

A Legia Warszawa
A Piast Gliwice
A Górnik Łęczna


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post