Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW27-32]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW27-32] post thumbnail image

Wracamy po przerwie na Reprezentację – jak nastroje? Dajcie znać w komentarzu co sądzicie o naszych. Ale nie o tym miało być. Runda wiosenna w trakcie. Na czele dzisiejszego terminarza zdecydowanie Raków Częstochowa (chyba jeszcze nie widziałem tak zielonego kalendarza w tej edycji).

Dla przypomnienia jedynie dodam (bez zagłębianie się w szczegóły), że poniższe zestawienie pokazuje procentowe szanse danych zespołów na punkty, a nie jedynie wskaźnik trudności przeciwnika. Jeżeli ktoś jest zainteresowany sposobem w jaki pokazujemy Terminarz, zapraszamy do zapoznania się z wpisami z jesieni 2021 (tam jest wszystko wyjaśnione). Wprowadziliśmy jedną dość istotną zmianę (jak zauważył/zasugerował jeden z czytelników fantastycznyskaut.pl). Od teraz będziemy pokazywali sześć kolejek do przodu, a nie pięć. Będzie to bardziej miarodajne w podsumowaniu, gdyż wtedy jest możliwe, że będzie taka sama ilość meczów u siebie (H), jak i na wyjeździe (A) dla danej drużyny.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem tabeli i aktualnej formy (5 ostatnich meczów):

Zapraszamy do zapoznania się z [GW27-32]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Raków Częstochowa – 0,7pkt
Pogoń Szczecin – 0,9pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Piast Gliwice – 1,2pkt
Legia Warszawa – 1,2pkt
Lech Poznań – 1,5pkt
Lechia Gdańsk – 1,9pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Górnik Zabrze – 2,1pkt
Warta Poznań – 2,6pkt
Wisła Płock – 2,7pkt
Zagłębie Lubin – 2,7pkt
Radomiak Radom – 2,9pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Śląsk Wrocław – 3,2pkt
Jagiellonia Białystok – 3,2pkt
Stal Mielec – 3,7pkt
Cracovia – 3,8pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Wisła Kraków – 4pkt
Bruk-Bet T. – 4,2pkt
Górnik Łęczna – 4,5pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 6 KOL – suma potencjału punktowego w sześciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 27-32


Na czele dzisiejszego terminarza zdecydowanie Raków Częstochowa. Nic tylko podwajać/potrajać zawodników Papszuna. Dobrze także wygląda sytuacja w Szczecinie gdzie Pogoń będzie mierzyła się ze słabszymi przeciwnikami od siebie. Łęczna, Płock i Jagiellonia to zdecydowanie drużyny do pokonania. Piast Gliwice natomiast zamienił się miejscem z Lechem Poznań ale trzeba przyznać, że oba kluby wysoko z szansami na punkty. Uwaga obie drużyny mają na rozkładzie Legię Warszawę. A skoro mowa o Stołecznej drużynie to forma jak z bajki (skala trudności przeciwników nie była najwyższa) a terminarz dość trudny Lechia, Lech, Piast.

Ciekawy terminarz przed Radomiakiem Radom. Najbliższe cztery mecze jak najbardziej do wygrania – tylko ta forma, która delikatnie mówiąc odbiega od formy jesiennej. Kolejna drużyna ze środka stawki to Wisła Płock. Nie jeden z nas pokusił się na Wolskiego i co? I dobrze. Ale czy teraz warto go trzymać? Może trzeba wyprzedzić innych i się go pozbyć? Nie wiem, ale wiem, że na rozkładzie Górnik (w sumie u siebie 😎), Pogoń i Lech.
Jeśli ktoś myśli to graczach Śląska Wrocław to dodam, że najbliższe mecze z Lechem i Rakowem. Dziękuję.

Dwie drużyny z najgorszą obecnie formą zmierzą się ze sobą w kolejce 27. Mowa tutaj o meczu Stal Mielec vs Cracovia Kraków. No ktoś tu musi w końcu zapunktować.
Na samym początku pisałem, że nie widziałem tak zielonego terminarza jaki ma Raków i podobnie nie widziałem tak czerwonego jak ma Górnik Łęczna. Pierwsze pięć kolejek to istny Armagedon! Dopiero w 32 kolejce Termalika na rozpisce. Powodzenia.

Ciekawostka:

Pogoń jedzie do Górnika Ł. – największa dysproporcja w szansach ( 85% vs 15% ).

Drużyny z czterema domowymi meczami to:

Śląsk Wrocław H
Wisła Kraków H

Drużyny z czterema wyjazdowymi meczami to:

Górnik Zabrze A
Cracovia A


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post