Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa Bez kategorii Fantastycznym Okiem – podsumowanie kolejki [GW27]

Fantastycznym Okiem – podsumowanie kolejki [GW27]

Fantastycznym Okiem – podsumowanie kolejki [GW27] post thumbnail image

Bajeczna rabona Rivaldo Juniora, piękne trafienie Grosickiego, Wisła z punktem, Ishak z problemami zdrowotnymi, a Pogoń wciąż z wiarą. Działo się sporo, a my robiliśmy notatki. Czytajcie i komentujcie.

Plus meczu

Rivaldo Jr – bajeczna asysta, która ucieszyła nawet boskiego Rivaldo tatę. Do tego kilka fragmentów dobrej pracy i ciekawych pomysłów. Jest nadzieja, że Zieliński wreszcie buduje sobie poważnego napastnika.

Warte uwagi

Tym razem zwracamy uwagę na cztery nazwiska: Hrosso “wraca” do bramki, Pelle zaczyna na ławce, Rapa fajnie pokazuje się z przodu (tylko po drodze łapie 4 żółtą), aktywny i ofensywny Pestka (choć do gola dołożył dwie żółte, czyli czerwoną).

Minus meczu

Brak, Stal była słabsza i przegrała zasłużenie, ale ciężko powiedzieć. że ktoś specjalnie wyróżnił się in minus.

Notatki Skauta

Klasyczny, piękny piątek w Ekstraklasie; 26 strzałów, 14 rogów, 9 żółtych, 1 czerwona, śnieg na wiosnę i bajeczna rabona Rivaldo Juniora. (KB)

Plus meczu

Van der Hart – nikt nie przypuszczał, że zobaczymy Holendra w bramce Lecha, a jednak tak się stało. Bramkarz Kolejorza rozegrał solidne zawody, zaliczając czyste konto oraz asystę!

Warte uwagi

Michał Skóraś – wszedł z ławki i dał Lechowi 3pkt. Po meczu Skorża na konferencji wspomniał, że może być to początek dobrej serii Michała, więc przypuszczamy, że może wskoczyć do wyjściowej jedenastki Lecha.

Minus meczu

Szymon Lewkot – fatalny błąd, który w konsekwencji doprowadził do utraty bramki przez Śląsk.

Notatki Skauta

Nie było to wielkie widowisko w piątkowy wieczór na stadionie we Wrocławiu. Po pierwszej połowie z gry więcej miał zdecydowanie Śląsk, ale nie potrafił swojej przewagi przełożyć na gole. W przerwie trener Lecha Maciej Skorża dokonał kilku korekt w składzie. Na boisku pojawił się między innymi Michał Skóraś, którego solowa akcja dała prowadzenie Lechitom. Z upływem czasu Lech przejmował kontrolę nad meczem i spokojnie utrzymał prowadzenie do końca spotkania. (MW)

Plus meczu

Ivi (3.6, 48 pkt) – gol, asysta Lotto, praktycznie monopol na sfg, ciągła aktywność w grze ofensywnej. Kwintesencja zawodnika typu must have.

Warte uwagi

Dużo aktywniejsza niż zwykle postawa Kuna w ofensywie – do obserwacji czy to będzie stały trend, czy jednorazowy wyskok. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na szefowanie Petraska w obronie – taka postawa defensora może stanowić dodatkowy argument za potencjałem na czyste konta Rakowa.

Minus meczu

Castaneda z uwagi na duże oczekiwania co do potencjału zastąpienia Zrelaka na szpicy i bardzo mizerny efekt. Jednocześnie trzeba oddać Kolumbijczykowi, że koledzy z zespołu w bardzo niewielkim stopniu ułatwiali mu zadanie (czytaj: brak serwisu ofensywnego). 

Notatki Skauta

Mecz pod pełną kontrolą Rakowa. Bez szaleństw, ale wygrana zespołu trenera Papszuna nie budziła wątpliwości. Jest potencjał na czyste konta i zwroty ofensywne również, więc wciąż patrzymy na Raków przychylnie. (MM)

Plus meczu

Grosicki – gol, asysta i kilka stuprocentowych sytuacji (wykreowanych i w których się znalazł). Forma iście reprezentacyjna.

Warte uwagi

Fornalczyk – gol i sporo fajnego wiatru. Szkoda, że tylko 60 minut – zawsze będzie ryzyko rotacji.

Minus meczu

Górnik Łęczna – zmiana formacji nic nie dała. Pogoń ich rozjechała i żaden Śpiączka, ani Lokilo nie wyglądali fajnie.

Notatki Skauta

Kolejne zwycięstwo Pogoni z czterem zdobytymi bramkami (a tym razem również z czystym kontem). Cieszy forma Grosika i brak zmian w wyjściowej 11-tce. (IB)

Plus meczu

Wszołek* – gol i asysta najlepiej punktującego zawodnika marca. Jeśli utrzyma zdrowie (zszedł z urazem mięśniowym) może okazać się lepszą opcją od Josue.

Warte uwagi

Pekhart – gol i kilka stuprocentowych sytuacji. To że skończył tylko z jedną bramką to przede wszystkim zasługa Kuciaka. W poprzednich meczach zdarzało mu się strzelać, będąc niewidocznym, ale z Lechią był naprawdę aktywny.

Minus meczu

Josue – liczyliśmy na więcej. Skończył z kartką, a mógł mieć i dwie. Z drugiej strony gdyby zdobył jakieś punkty, to też nie bylibyśmy zaskoczeni.

Notatki Skauta

Legia potrafi punktować nawet z czołówką tabeli. Ofensywa daje potencjał, a i z tyłu jest nieźle (asysta Wieteski, potencjał na CSy). Z Lechii polecaliśmy Zwolińskiego, który zdobył bramkę, a przed nim łatwiejsze mecze niż ten w Warszawie (choć Lechia oprócz końcówki znów nie błyszczała). (IB)
*już wiadomo, że niestety wypada na kilka tygodni (uraz mięśnia dwugłowego uda).

Plus meczu

Mesanović – kolejny gol na jego koncie. Sytuacji strzeleckich było więcej, ale znów zabrakło skuteczności.

Warte uwagi

Łukasik – Asysta LOTTO za jedno z wielu świetnych dośrodkowań z sfg. Zaskoczyła nas zmiana w 65 minucie.
Poznar – śliczna asysta i bardzo pozytywna zmiana. Przewidywaliśmy skład z nim w podstawie i nieskromnie zakładamy, że to by wyszło trenerowi Latalowi na dobre.

Minus meczu

Nieskuteczność Termaliki i słabość Radomiaka – deja vu względem meczu z Górnikiem Zabrze. Kolejny remis 1:1 w wykonaniu Termaliki, mimo, że mogła zdobyć kilka bramek więcej. Martwi nas (i trenera Banasika), że Radomiak do tylu sytuacji swoich rywali dopuścił. Angielski zupełnie niewidoczny, Abramowicz zszedł już w 69. minucie.

Notatki Skauta

Termalica była lepsza, ale znów nie wygrała. Dziwi nas, że kluczowi zawodnicy Radomiaka ponownie nie chcieli zapunktować. (IB)

Plus meczu

Nikt.

Warte uwagi

Gual – gol i aktywność ofensywna. Kilka strzałów i drobny potencjał na więcej.

Minus meczu

Mecz do 80. minuty – w pierwszej połowie bez celnego strzału. Później gol Szysza, ale wynikający z dramatycznego błędu Alomerovića. Końcówka przyniosła trochę emocji, ale widzieli ją tylko ci, którzy po drodze nie zasnęli.

Notatki Skauta

Słaby mecz, z którego trudno wyciągnąć jakieś wnioski. Szysz może i dowozi punkty, ale znów był bardzo kiepski. Łakomy próbował z sfg i z dystansu. Fajnie widzieć łzy radości piłkarzy Jagi, ale ich kibice po ostatnim gwizdku idealnie podsumowali ten mecz (rymem do: “Jaga grać”). (IB)

Plus meczu

Wilczek (2.1, 32 pkt) – typowa robota snajpera: bramka z najbliższej odległości i wykorzystany rzut karny. Jako że to nie jazda figurowa na lodzie, tylko optyka Fantasy w piłce nożnej, to punkty napastnika zasadnie cieszą jego posiadaczy. Co więcej, mając za plecami serwis podań od Kądziora i wahadłowych, Wilczek kusi również na przyszłość, stanowiąc swoistą obietnicę kolejnych zwrotów.

Warte uwagi

2 słupki i 2 poprzeczki Wisły w pierwszej połowie. Nie były to sytuacje przypadkowe, lecz wynikające z naprawdę ciekawych, kreatywnie rozgrywanych ataków. Postawa Manu – szybkość i zmysł do atakowania, nieustanne zagrożenie bramki przeciwnika. Niezwykłe, że zakończył to spotkanie bez zdobyczy punktowej. 

Minus meczu

Biegański – sprokurowany karny i kiepska postawa również przy drugiej bramce Wilczka.

Notatki Skauta

Bardzo emocjonujące i zarazem ciężkie do jednoznacznej oceny spotkanie. Wisła zagrała z niezwykłym z rozmachem w pierwszej połowie i tak naprawdę mogła (powinna?) już wtedy zamknąć to spotkanie. Tymczasem przez znaczną część drugiej połowy, zawodnicy Białej Gwiazdy byli jakby nieobecni na murawie i ostatecznie musieli zadowolić się remisem. (MM) 

Plus meczu

Sekulski – 9. i 10. gol w sezonie, czego chcieć więcej od napastnika.

Warte uwagi

Lesniak – mimo obecności Szwocha i Furmana przejął większość sfg. 

Podolski – mimo przegranej, facet ma to coś. I młotek w nodze. Gdyby mu weszła więcej niż jedna, to nikt by nie powiedział “fartem”.

Minus meczu

 Kubica – swojak i niewykorzystana setka, może szkoda, że nie miał szans na rehabilitację w 2.połowie.

Notatki Skauta

Gra sobie, wynik sobie. Wynik ciekawy dla wszystkich. Dużo strzałów gości. Podolski jest ponad ligę. (KB)


W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post