Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW28-33]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW28-33] post thumbnail image

Czy da się mieć lepszy Terminarz niż obecnie ma Raków Częstochowa? Trzy następne mecze drużyny trenera Papszuna to totalny „walk in the park” – jak mówią w wielkim świecie (ewentualnie „bułka z masłem” – jak mówią w moich stronach).

Sami zobaczycie!

Dla przypomnienia jedynie dodam (bez zagłębianie się w szczegóły), że poniższe zestawienie pokazuje procentowe szanse danych zespołów na punkty, a nie jedynie wskaźnik trudności przeciwnika. Jeżeli ktoś jest zainteresowany sposobem w jaki pokazujemy Terminarz, zapraszamy do zapoznania się z wpisami z jesieni 2021 (tam jest wszystko wyjaśnione). Wprowadziliśmy jedną dość istotną zmianę (jak zauważył/zasugerował jeden z czytelników fantastycznyskaut.pl). Od teraz będziemy pokazywali sześć kolejek do przodu, a nie pięć. Będzie to bardziej miarodajne w podsumowaniu, gdyż wtedy jest możliwe, że będzie taka sama ilość meczów u siebie (H), jak i na wyjeździe (A) dla danej drużyny.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem tabeli i aktualnej formy (5 ostatnich meczów):

Zapraszamy do zapoznania się z [GW28-33]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Raków Częstochowa – 0,3pkt
Legia Warszawa – 0,8pkt
Pogoń Szczecin – 0,9pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lech Poznań – 1,1pkt
Wisła Płock – 1,9pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Piast Gliwice – 2pkt
Lechia Gdańsk – 2,3pkt
Radomiak Radom – 2,5pkt
Górnik Zabrze – 2,9pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Cracovia – 3pkt
Jagiellonia Białystok – 3,2pkt
Warta Poznań – 3,4pkt
Zagłębie Lubin – 3,5pkt
Śląsk Wrocław – 3,6pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Wisła Kraków – 4pkt
Stal Mielec – 4,1pkt
Górnik Łęczna – 4,5pkt
Bruk-Bet T. – 4,6pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 6 KOL – suma potencjału punktowego w sześciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 28-33


Tak jak w nagłówku Raków Częstochowa z trzema łatwymi meczami na początek (H – ŚLĄ – 84% / A – BBT – 92% / H – GKŁ – 93%). Tutaj się prosi o komplet punktów i bardzo realną walkę o Mistrzostwo Polski. Szczególnie, że jeden z konkurentów Lech Poznań (de facto na drugim miejscu w Terminarzu) zmierzy się z dość wymagającym przeciwnikiem jakim ostatnio jest Legia Warszawa (trzecie miejsca w naszym zestawieniu). Natomiast aktualny lider Ekstraklasy czyli Pogoń Szczecin przyszłe mecze w kratkę. Dwa pierwsze z Płockiem i Jagiellonią oczywiście do wygrania, dwa kolejne z Legią i Rakowem to już wyższy poziom (oba mecze u siebie).

Jeżeli ktoś z Was szuka transferu na jedną kolejkę to także warto rozważyć zawodników z Lechii Gdańsk, która zmierzy się u siebie z Termaliką. Ewentualnie Piast Gliwice zagra także na własnym stadionie z Łęczną i będzie zdecydowanym faworytem.
Z drużyn ze słabszym terminarzem warto odnotować drużynę Zagłębia Lubin. Czemu? Choćby dlatego, że w najbliższych czterech kolejkach zagrają przed własną publicznością, no i pierwszy mecz ze Stalą Mielec (średnia 0,4pkt / mecz) w roli faworyta.

Skoro już jesteśmy przy Stali Mielec to dwa najbliższe mecze (A – ZAG – 40% / H – WAR – 47%) jeszcze z szansami ale powoli trzeba się szykować do pożegnania z zawodnikami z Mielca ponieważ na horyzoncie trudniejsze spotkania (A – LPO – 18% / H – LEG – 18% / A – LGD – 29%).

Ciekawostka:

Raków zagra u siebie ze Śląskiem – największa dysproporcja w szansach ( 84% vs 16% ).

Drużyny z czterema domowymi meczami to:

Lechia Gdańsk H
Zagłębie Lubin H
Radomiak Radom H

Drużyny z czterema wyjazdowymi meczami to:

Legia Warszawa A
Wisła Płock A
Górnik Łęczna A


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post