Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW29-34]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW29-34] post thumbnail image

Terminarz Fantasy Ekstraklasy wraz z podwójną kolejką 29 (DGW29) oraz z kolejką blankową 31 (BGW31). Zespoły Lecha Poznań, Górnika Łęczna, Rakowa Częstochowa oraz Pogoni Szczecin punktują w dwóch meczach, które zostaną rozegrane w ramach 29. kolejki Fantasy Ekstraklasy.

Dla przypomnienia jedynie dodam (bez zagłębianie się w szczegóły), że poniższe zestawienie pokazuje procentowe szanse danych zespołów na punkty, a nie jedynie wskaźnik trudności przeciwnika. Jeżeli ktoś jest zainteresowany sposobem w jaki pokazujemy Terminarz, zapraszamy do zapoznania się z wpisami z jesieni 2021 (tam jest wszystko wyjaśnione). Wprowadziliśmy jedną dość istotną zmianę (jak zauważył/zasugerował jeden z czytelników fantastycznyskaut.pl). Od teraz będziemy pokazywali sześć kolejek do przodu, a nie pięć. Będzie to bardziej miarodajne w podsumowaniu, gdyż wtedy jest możliwe, że będzie taka sama ilość meczów u siebie (H), jak i na wyjeździe (A) dla danej drużyny.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem tabeli i aktualnej formy (5 ostatnich meczów):

Zapraszamy do zapoznania się z [GW29-34]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Raków Częstochowa – 0,7pkt
Pogoń Szczecin – 0,9pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lech Poznań – 1,1pkt
Legia Warszawa – 1,2pkt
Wisła Płock – 1,5pkt
Piast Gliwice – 1,6pkt
Lechia Gdańsk – 1,9pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Warta Poznań – 2,6pkt
Radomiak Radom – 2,9pkt
Górnik Zabrze – 2,9pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Zagłębie Lubin – 3,1pkt
Jagiellonia Białystok – 3,2pkt
Cracovia – 3,4pkt
Wisła Kraków – 3,6pkt
Śląsk Wrocław – 3,6pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Stal Mielec – 4,1pkt
Górnik Łęczna – 4,9pkt
Bruk-Bet T. – 5pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 6 KOL – suma potencjału punktowego w sześciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 29-34


Mamy podwójną kolejkę – to najważniejsza wiadomość przed weekendem. Cztery drużyny mają po dwa mecze w GW29 ale umówmy się, że tak naprawdę to postawimy raczej na graczy Lecha Poznań, Pogoni Szczecin oraz Rakowa Częstochowa (dziwnym zrządzeniem losu także te trzy drużyny walczą o Mistrza Polski). Co do Górnika Łęczna to sprawa jest prosta – pięć meczów ostatnich to porażki więc jak ktoś trafi z punktami to chylę czoła 😅 . Oczywiście zwracamy uwagę dokonując transferów na Blankową kolejkę 31, gdyż „co za dużo to nie zdrowo” i trzeba będzie minusowe transfery robić aby się przygotować do tej właśnie kolejki.

Jeżeli jednak ktoś nie przymierza się do drużyn z dwoma meczami to warto zwrócić uwagę na Radomiak Radom i Wartę Poznań. Co prawda grają one na wyjeździe swoje mecze (kolejno przeciwnik – Łęczna i Stal) ale będą faworytami tych spotkań. Co do reszty stawki to szykują się wyrównane pojedynki w granicach 50% / 50% szans na punkty. Czyżby kolejka remisów?

Ciekawostka:

Warto stawiać na zawodników z podwójną – ale uwaga 4 darmowe transfery są tylko do kolejki 31, która jest blankowa a warto w niej także mieć 11 grających zawodników.

Drużyny z czterema domowymi meczami to:

Śląsk Wrocław

Drużyny z czterema wyjazdowymi meczami to:

Warta Poznań


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post