Aye aye, captain! Kto na kapitana w DGW29?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w DGW29? post thumbnail image

Podwójna kolejka, podwójny kapitan, podwójne punkty z opaską. Najważniejsza kolejka sezonu przed nami? Nie czas, żeby szukać kwadratowych jaj – czas punktować!

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie na dole tekstu.

Grosicki (dom, vs Raków Częstochowa / wyjazd, vs Jagiellonia Białystok) Podtrzymał formę w przegranym meczu z Wisłą Płock i wciąż jest najciekawszą opcją z Pogoni na DGW. Z Rakowem nie będzie łatwo, ale z Jagą powinno być już znacznie przyjemniej. Portowcy sporo strzelają, więc w Grosiku wiara. Warto pamiętać o 3 żółtych kartkach.

Amaral / Kamiński (dom, vs Górnik Łęczna, wyjazd vs Wisła Płock) Obaj są bez formy, ale obaj mają spory potencjał , żeby w podwójnej kolejce zgarnąć trochę punktów. Druga strona medalu jest taka, że biorąc pod uwagę dużą ilość meczów i zbliżający się finał PP, a także nie najgorszych zmienników, mogą nie zagrać po 2×90 minut. W zależności od zdrowia Kownackiego możliwe przejście Amarala na 9-tkę. Kamiński mimo Skórasia młodzieżowiec nr 1.

Ivi (wyjazd, vs Pogoń Szczecin / wyjazd, vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza) Podobna sytuacja do tej Grosickiego. Tutaj minusem są dwa wyjazdy na niezupełnie przyjemne tereny i teoretycznie większe ryzyko rotacji (choć oczywiście nie zakładamy, że taki piłkarz jak Ivi będzie miał problemy ze składem, ale finał PP na radarze też będzie odgrywał tu pewną rolę). Walka o koronę króla strzelców trwa, a posiadający większość sfg Hiszpan będzie miał w podwójnej kolejce kilka dobrych okazji do zapunktowania.


W poszukiwaniu złotego runa (czytaj: lubisz ryzyko/masz do nadrobienia sporo punktów)

Milić (dom, vs Górnik Łęczna, wyjazd vs Wisła Płock) – pewny skład, podwójna kolejka i możliwie najprzyjemniejsi rywale. Oczywiście wyjazd do Płocka nie będzie super-łatwy, ale opcja wciąż jest kusząca. 4/8 czystych kont w ostatnich meczach. Łęczna historycznie w Poznaniu niewiele strzelała, ale może podwójnie zmotywowany Śpiączka przerwie tę serię.

Petrasek, Mata – podwójne kolejki i potencjał na przynajmniej jedne czyste konto. Wieteska podczas DGW pozwolił niektórym na fajną różnicę, więc może warto zaryzykować? Po Lechu to dwie najlepsze defensywy.
EDIT: Trener Runjaić powiedział, że Mata jest chory i prawdopodobnie nie pojedzie do Białegostoku. W takim razie można postawić na Bartkowskiego.

Kto na kapitana w 29. kolejce?

  • Joao Amaral (29%, 66 Votes)
  • Ivi Lopez (23%, 53 Votes)
  • Kamil Grosicki (15%, 34 Votes)
  • Inny (13%, 29 Votes)
  • Jakub Kamiński (10%, 22 Votes)
  • Antonio Milić (8%, 18 Votes)
  • Luis Mata (3%, 7 Votes)
  • Tomas Petrasek (0%, 1 Votes)

Total Voters: 230

Loading ... Loading ...

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA | Zdjęcia profilowe piłkarzy pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA. |

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post