Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW30?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW30? post thumbnail image

Ilość trafionych 100+ punktów w minionej kolejce była zapewne rekordowa, a większość z nas zawdzięcza te wyniki m.in. dobrze rozdanym opaskom kapitańskim. Podwójne punktowanie to przeszłość, na horyzoncie kolejka blankowa i finał PP, ale jest kilku ciekawych kandydatów, którzy mogą dostarczyć nam odrobinę weekendowej radości.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie na dole tekstu.

Głosy w zespole rozkładały się następująco:

Mariusz Misiorek
1. koszyk Amaral/Ishak, Ivi Lopez, Kądzior/Wilczek
2. koszyk Rebocho,Petrasek, Manu/Fernandez, Durmus

Tomek Krucan
1. koszyk  Ishak, Amaral, Ivi Lopez
2.koszyk Angielski, Podolski, Kadzior/Wilczek, Grosik, Milić/Rebocho, Fernandez, Petrasek

Michał Legut
1. koszyk Ivi Lopez, Ishak, Wilczek 

Igor Borkowski
1. koszyk Ivi Lopez, Amaral/Ishak, Kądzior
2. koszyk Petrasek, Milić

Krzysztof Borkowski
1. koszyk Ivi Lopez, Amaral, Ishak, Kądzior, Wilczek
2. koszyk Durmus, Konczkowski, Mosór

Ishak (dom, vs Stal Mielec) – najlepiej punktujący napastnik Fantasy w domowym meczu ze Stalą, która na wiosnę jeszcze nie odnalazła formy. Za tym wyborem przemawiają niemal wszystkie okoliczności plus ewentualne karne. Przeciw: fakt, że w 31.kolejce Ishak nie zagra oraz, że kilka dni później Lech rozegra finał PP.

Ivi Lopez (dom, vs Górnik Łęczna) – analogiczna sytuacja, najlepiej punktujący pomocnik, jeden z najlepszych piłkarzy ligi w ogóle, przeciwnik mocno pod formą. Znowu wszystkie okoliczności przemawiają za (plus sfg) i dokładnie takie same są znaki zapytania. Dodatkowo warto pamiętać, że Ivi w przeciwieństwie do Ishaka ma wartościowych zmienników w kadrze oraz, że – o ile nie była to niesportowa symulka – łapały go skurcze w końcówce meczu w Szczecinie.

Amaral (dom, vs Stal Mielec) – i znowu, mecz domowy, “łatwiejszy” rywal, świetna forma, potężny wpływ na grę drużyny i zaraz blankowa kolejka i finał PP. Mimo wszystko w obliczu wagi spotkań i walki o mistrzostwo kraju wszystkie wymienione powyżej nazwiska to w zasadzie pewniaki do naszych składów.

Kądzior/Wilczek (dom, vs Jagiellonia) – po podwójnej kolejce i z blankową w perspektywie do łask wraca zespół Piasta. Wymieniona dwójka regularnie przewija się jako ta z największym potencjałem punktowym (Kądzior jest 7. wśród pomocników, Wilczek 3. wśród napastników). Piast walczy o 4. miejsce w lidze, jest w formie i ma dobry terminarz (choć w nim też mecz z Lechem Poznań). Wilczek bywa mniej widoczny, ale 5 trafień na wiosnę to nie przypadek. Kądzior zawiaduje grą całego zespołu, jest bardzo aktywny, a do tego podchodzi do wielu sfg. Piast brzmi jak plan długofalowy.

W dalszych wyborach pojawiają się jeszcze takie nazwiska:

Milić/Rebocho (dom, vs Stal Mielec) – mecz “do wygrania”, potencjał na CS, ale i kilka plusów ofensynych. Warto pamiętać o blankowej kolejce, finale PP oraz fakcie, że Rebocho ma w odwodzie dobrego zmiennika.

Petrasek  (dom, vs Górnik Łęczna) – analogicznie do powyższych opisów i sytuacji Rakowa. Przy czym wydaje się, że Petrasek jest niezastąpiony, a piłka regularnie (choć nieskutecznie) szuka w polu karnym.

Durmus (dom, vs Warta Poznań) – wybór oparty na kilku punktach: brak Zwolińskiego to przeniesienie odpowiedzialności ofensywnej na innych; 2 bramki w meczu z Górnikiem to zastrzyk endorfin dla tureckiego pomocnika; kontuzja Szymonowicza to poważne osłabienie defensywy gości.

Konczkowski/Mosór (dom, vs Jagiellonia) – potencjał ofensywny plus pewne szanse na CS. Dodatkowo plan długofalowy

Grosicki (dom, vs Legia Warszawa) – klasa i forma, do tego ambicja i cele zespołu. Jeśli mental wytrzyma porażkę z Rakowem to Kamil będzie osią ataków Portowców. A umiejętności ma takie, że punkty zawsze z tego mogą być.

Fernandez (dom, vs Wisła Płock) – sytuacja Wisły Kraków jest wciąż bardzo nieciekawa, ale widać tam duże pokłady motywacji i chęci wygrywania. Nie zawsze przekłada się to na efekty, ale w meczu domowym Fernandez ze swoim przeglądem pola i zaangażowaniem w większość akcji ofensywnych jest atrakcjnym, mniej oczywistym, wyborem.

Kto na kapitana w 30. kolejce?

 • Ivi Lopez (39%, 94 Votes)
 • Joao Amaral (25%, 61 Votes)
 • Mikael Ishak (14%, 34 Votes)
 • Luis Fernandez (5%, 13 Votes)
 • Damian Kądzior (4%, 9 Votes)
 • Inny (3%, 8 Votes)
 • Kamil Wilczek (3%, 7 Votes)
 • Kamil Grosicki (2%, 6 Votes)
 • Ariel Mosór (2%, 4 Votes)
 • Pedro Rebocho (1%, 3 Votes)
 • Ilkay Durmus (1%, 2 Votes)
 • Martin Konczkowski (1%, 2 Votes)
 • Antonio Milić (0%, 1 Votes)
 • Tomas Petrasek (0%, 0 Votes)

Total Voters: 244

Loading ... Loading ...

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA | Zdjęcia profilowe piłkarzy pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA. |

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post